Zobacz temat - [Rover 200]1.4 16v brak oswietlenia ..
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 200]1.4 16v brak oswietlenia ..

Gregortb - Pon Mar 27, 2017 20:06
Temat postu: [Rover 200]1.4 16v brak oswietlenia ..
Witam. Otóż problem polega na tym...gdy chciałem żonie podłączyć radio wystawały same wiazki bez kości..dopasowywujac niechcacy zrobiłem zwarcie i poszło całe oświetlenie kokpitu włącznie z lewą tylna i przednia postojową.ale za to odzyskaniem oświetlenie tablicy.Centralke przeglądałem całą i jest ok...

I na tym moja wiedza się kończy...

herobot - Pon Mar 27, 2017 23:52

1. Światła mijania są tylko z przodu !
2. Sprawdź bezpiecznik najlepiej :|

Nicekovsky - Wto Mar 28, 2017 16:29

herobot napisał/a:
1. Światła mijania są tylko z przodu !
2. Sprawdź bezpiecznik najlepiej :|


sprawdź jeszcze czy kable od radia są całe y czy akumulator daje wszystkim wystarczająca moc

Saaphyri - Wto Mar 28, 2017 16:49

Najpierw zobacz bezpieczniki bo na 99% sie popaliły./

Kiedyś mój znajomy ni z tego nie z owego wsadził kluczyk do gniazda zapalniczki i popaliło połowe bezpieczników, światła nie działały itp. ;)

P.S. Na przyszłość nie łącz przewodów pod napięciem ( zrzuć bezpiecznik tudzież wyłącz stacyjke :) al

___

Kable od pojedyńczego krótkiego zwarcia nie powinny się uszkodzić, gdyby zwarło kilkanaście razy albo przez dłuższy by zwierało to kable by się zagrzały i faktycznie mogło byt dojść do uszkodzenia izolacji, ale po pojedyńczym zwarciu to nie możliwe :)

Gregortb - Wto Mar 28, 2017 19:59

Kable całe.
Bezpieczniki na 100% całe bo każdy po kolei sprawdziłem.
Żarówki są całe bo podłączyłem bezpiecznik od radia na krótko i gdy zetkne zasilanie z czyms to żarówki pala się ale na stałe.

sebeks - Sro Mar 29, 2017 11:22

Nie ma przypadkiem pod maską dodatkowej puszki z bezpiecznikami ?

Co do tych które sprawdziłeś. Kiedyś trafił mi się taki, że wyglądało na OK a przejścia nie miał. Upalił się przy nóżce a nie w tym okienku w którym było widać drucik. Może u Ciebie być podobnie.