Zobacz temat - [R75] Ginące światła zewnętrzne
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Ginące światła zewnętrzne

pawel0812 - Czw Mar 30, 2017 15:03
Temat postu: [R75] Ginące światła zewnętrzne
Witam.
Mam problem dotyczący oświetlania zewnętrznego mianowicie gasna mi swiatla a dokladniej lewe światło mijania, prawe drogowe, prawy kierunkowskaz z przodu, lewy z tyłu i oświetlenie tablicy. Jak poruszam wiązka przewodów, ktora jest z lewej strony za lampa światła wracają do normy. Sprawdzalem mase za lewa lampą poprawłem styk i nadal problem występuje. W trakcie wystąpienia problemu w nie świecącej lampie jest ok 7v. Po włączeniu świateł mijania gaśnie również oświetlenie pokrętła od włączania świateł oraz podświetlenie włączania świateł awaryjnych.

Maciek_S. - Pią Mar 31, 2017 23:07

Ruszałeś wiązką za przednią, czy tylną lampą? Gdzie dokładnie? Pytam, bo miałem to samo. Na razie jest OK, ale przyczyna nie została znaleziona. Może razem coś wymyślimy.
prebenny - Sob Kwi 01, 2017 08:45

Macie klapki w nadkolu? Wiązka, która tam idzie nie przegniła?
tocek - Sob Kwi 01, 2017 22:42
Temat postu: Brak lewego światła mijania
Witam

Chciałbym podpiąć się do tematu... Niedawno lewe światło mijania zgasło, następnego dnia było ok przez chwilę po czym znowu przestała świecić. Wymiana żarówki nie pomaga :( .
Cała reszta oświetlenia działa normalnie.
Ma ktoś pomysł gdzie szukać??
Z góry dzięki za pomoc.

0L0 - Nie Kwi 02, 2017 08:07

Sprawdź styki w lampie i module świateł.
tocek - Nie Kwi 02, 2017 09:38
Temat postu: Brak lewego światła mijania
Dzięki za odpowiedź.

Z tematem byłem u gościa który lampę i "sprawy bezpiecznikowe" oglądał - zerknę jeszcze osobiście (przy wymianie żarówki nic podejrzanego nie zauważyłem). Moduł świateł wymontowałem i dałem do obejrzenia do warsztatu elektronicznego - po wstępnych oględzinach nie stwierdzili nic podejrzanego.
Pytanie czy celu wykluczenia awarii mojego modułu jest możliwa podmiana na moduł świateł z innego R75? Czy mimo niezgodności vin, wersji silnikowej powinno zadziałać mimo błędu na desce rozdzielczej i czy jest to bezpieczne? (nie chciałbym niczego komuś uszkodzić).

pawel0812 - Nie Kwi 02, 2017 10:27

Maciek_S.,
Za przednią lewa lampą dosyć nisko w okolicach kierunkowskazu.

prebenny,
klapki mam, co do wiązki to nie przyjrzałem się jej zbyt dokładnie.

prebenny - Pon Kwi 03, 2017 09:57

Sprawdźcie/wymieńcie jeszcze bezpieczniki - o ile kojarzę to są dwa różne na lewą/prawą stronę, może zaśniedział itp. Tak samo poczyśćcie masy.
Maciek_S. - Wto Kwi 04, 2017 09:32

Problem opisywałem kilka dni temu tutaj:
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=82739&postdays=0&postorder=asc&start=20

Jak widać, identyczna reakcja LSM jest powtarzalna, czyli wywołuje ją jakaś konkretna przyczyna. U mnie ruszanie wiązkami nie pomagało. Po przegrzebaniu wszystkiego problem zniknął, jednak za dwa dni znów pojawił się na chwilę podczas jazdy na trasie - znikło podświetlenie deski rozdzielczej, a to jeden z objawów tej usterki. Jak na razie wszystko działa, jednak wiem, że problem nie został rozwiązany i na pewno wróci.

mariusz950 - Nie Mar 08, 2020 21:18

Rozwiązałem ten problem. Sprawdzić należy dwie ścieżki zasilania do modułu oświetlenia, dwa grube rzewody brązowy z pomarańczowym i zielonym paskiem. na jednym z nich miałem spadek napięcia po włączeniu świateł. wymontowałem i przeczyściłem całą skrzynkę z bezpiecznikami pod maską. Napięcie przechodzi przez bezpieczniki FL9 i FL11, od spodu jest wpięta czarna wtyczka której przewody prowadzą do modułu oświetlenia.
Objawy miałem identyczne a sprawdzenie połączeń masy nic nie dało, objawy to brak jednego światła mijania i jednego drogowego, jednego z kierunków, podświetlanie licznika.

Po wyczyszczeniu i spryskaniu contaktem wszystko działa poprawnie.

peter200 - Nie Lip 19, 2020 10:55

Potwierdzam diagnozę mariusz950
U mnie co gorsze zauważyłem, że oprócz wspomnianych wcześniej objawów zniknęły również światła STOP.
Po wyczyszczeniu skrzynki bezpieczników problem zniknął, chociaż połączenia wyglądały ładnie. Gorzej było na połączeniu modułu świateł. Wtyczka i gniazdo wymagało czyszczenia.