Zobacz temat - [R620] Tarcza kotwiczna
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620] Tarcza kotwiczna

CorossioCivico - Nie Kwi 02, 2017 23:26
Temat postu: [R620] Tarcza kotwiczna
Witam

Moje tarcze kotwiczne zniknęły. Potrzebuję informacji gdzie mogę takie nowe kupić. Przeszukałem wszystko i nie znalazłem. Czy jazda bez osłon tarcz czymś skutkuje? Drugi problem to hamulec ręczny. Dwa tylne zaciski po regeneracji a dźwignia czasem po spuszczeniu jest luźna (trzeba kilka razy machnąć dźwignią by ona była cały czas napięta, by cała długość linki pracowała). Stawiam na rozwarstwioną linkę która się blokuje. Jak wygląda wymiana linki z rampy?

Rademenez_ - Sro Kwi 05, 2017 20:21

Witam.
Jazda bez osłon tarcz może doprowadzić do zalania ich wodą podczas gdy są bardzo gorące po hamowaniu. To z kolei powoduje zwichrowanie tarczy i "bicie " na kierownicy przy hamowaniu. Nowe osłony tarcz pewnie sprowadzi serwis Hondy. Na popularnym portalu aukcyjnym jest oferta po 150zł sztuka za używane ... !! !
Ja utraciłem całkiem jedną lewą osłonę i dwa razy wymieniałem tarcze.
Wymiana tarcz jest kłopotliwa w 600tce. Wymieniłem więc zwrotnice na używane z Accorda VI. Kiedyś czytałem , że pasują . Niestety nie do końca. Trzeba podkładki podkładać pod czujniki ABS, kombinować z mocowaniem przewodu ABS i hamulcowego. Geometria się również przestawia o jakieś 30°. Wszystko się jednak udało i teraz osłony tarcz są jak nowe , a i wymiana tarczy zajmuje 10 minut.