Zobacz temat - [R45] łącznik elastyczny układu wydechowego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] łącznik elastyczny układu wydechowego

reeadon - Pon Kwi 03, 2017 22:01
Temat postu: [R45] łącznik elastyczny układu wydechowego
Witam,

Prosiłbym o podanie dokładnych wymiarów łącznika elastycznego w R45 1.8, średnica i długość (w necie nie podołałem aby odnaleźć). Ponieważ odkąd kupiłem R jest zamontowany jakiś krótki a porównując w necie oryginał powinien jest o wiele dłuższy. Wydech wydaje się być sztywny oraz głośny między poziomem obrotów 3000-4000 mimo wymiany środkowego i końcowego na nowy Walkera. Spróbuje teraz wymienić łącznik ..... ;) na zbliżony oryginałowi. Występują też sporadyczne ,,strzały" w tłumiku końcowym ....

ADI-mistrzu - Wto Kwi 04, 2017 07:05

reeadon, ten typ tam ma, pomiędzy 3tys a 4tys jest ryk :)
Jak przekroczysz 150km/h to nagle jest magiczna cisza.

Łącznik jest krótki, napisz do:
tlumiki@tlumiki.eu

I poproś o łącznik do Rover 45, dokładnie "złącze elastyczne 55/120", możesz powołać się na mnie (Adrian Chmiel) i poprosić ten sam co ja zamówiłem (27 marca 2017 brałem do auta szwagra), będzie wiedział o jaki chodzi.
Układ mamy wykonany z rury nierdzewnej, a ten łącznik co zaproponowałem jest wykonany na pewno także z nierdzewki, kiedyś robił testy materiałowe na skład chemiczny więc jest potwierdzone.

Spawasz to oczywiście także elektrodami nierdzewnymi w otulinie gazowej, najlepiej TIG'iem.
W innym przypadku wejdzie Ci korozja, wieczorem mogę Ci pokazać ja mój łącznik wygląda po prawie 6 latach.


Złącze kosztuje 60zł + wysyłka (8zł jeśli paczkomat).

notokey - Pią Kwi 28, 2017 23:12

Witam, ja przedwczoraj się zmagałem z tym problemem. Jednakże kolega wyżej dobrze pisze 55/120, ja dałem lekko ciała i kupiłem 55/105 i musiałem ciut sztukować, ale jest ok. Całość to koszt w moim przypadku łącznik wzmocniony 32 zł, spawanie 60 zł, czas +- 20 zł...