Zobacz temat - [r45 1,8] - cisnienie oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r45 1,8] - cisnienie oleju

dawidek126 - Pią Kwi 07, 2017 12:07
Temat postu: [r45 1,8] - cisnienie oleju
witam.
rover 45 1,8 benzyna 117Km. jakie powinno być ciśnienie oleju?? na zimno i jak włączy się wentylator mniej więcej przy 90*C??
w autodacie jest wpis że ciśnienie na biegu jałowym powinno wynosić 1,7 - 3,5 bar na biegu jałowym ale nie napisali przy jakiej temp?? mam samochód w którym na zimno jest 4-4,5 bar na rozgrzanym około 0.9-1 bar. generalnie postukuje jeden popychacz ale nieregularnie. najczęściej stuka na zimno przez mniej więcej 10 minut ale czasem cały czas nawet jak rozgrzany. pompę chyba mogę wykluczyć bo przecież skoro na zimno jest 4 bary to chyba by "wepchnęło "olej do popychacza i była by cisza?? prawda??

pozdrawiam

ADI-mistrzu - Pią Kwi 07, 2017 13:11

dawidek126, czyściłeś popychacze?
dawidek126 - Nie Kwi 09, 2017 14:21

jakieś 4 lata temu robiona była głowica i były czyszczone przy okazji... od tamtej pory zrobiono około 60 tyś kilometrów... ale nie były rozciągane sprężynki. dlatego myślę czy to wina pompy czy popychaczy....w końcu stuka tylko jeden , wydaje mi sie że na 3 cyl strona ssąca.

[ Dodano: Pią Kwi 07, 2017 13:40 ]
albo inaczej : jak zdejmę pokrywę zaworów to poznam który jest uszkodzony poprzez naciskanie go np. drewnianym trzonkiem od młotka?? powinien być chyba miękki??prawda??

[ Dodano: Nie Kwi 09, 2017 12:59 ]
auto stało przez całą noc. zdemontowałem pokrywe zaworów i pokręcilem ręcznie wałem korbowym. okazuje sie że na 1 cyl na wałku wydechowym jest jedna luzna szklanka... wszystkie naciskam śrubokrętem to dopiero jak sie przyłożę to uginam ale to zawór się otwiera a ten jeden prawie że dotykam śrubokrętem i sam leci w dół. napewno jest bez oleju a tylko dzięki sprężynie jest równo z innymi. wymieniać 16 sztuk czy tylko ten 1??

[ Dodano: Nie Kwi 09, 2017 14:21 ]
jest kilka firm zamiennych ale widze że są dwie wysokosci popychaczy... jedne mają 24 mm a drugie 26mm który będzie prawidłowy??