Zobacz temat - [MG ZT] Daszej przeciwsłoneczny
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [MG ZT] Daszej przeciwsłoneczny

YOBACK - Nie Kwi 09, 2017 00:03
Temat postu: [MG ZT] Daszej przeciwsłoneczny
Witam,
mam pytanie odnośnie daszka przeciwsłonecznego w naszych autach. Jest w jakiejkolwiek wersji daszek z podświetleniem? Albo czy ktoś wie czy jest możliwośc przeszczepienia z innego auta?

SeniorA - Nie Kwi 09, 2017 00:20

są podświetlane lusterka w daszkach w R75 , ja mam.
YOBACK - Nie Kwi 09, 2017 02:13

To teraz kwestia tego, czy są identyczne w R75 i ZT. Wiem, że to bywa przydatne więc fajnie byłoby to zaimplementować do samochodu. Dzięki za odpowiedź.
marcin.misek - Nie Kwi 09, 2017 03:27

Nie wiem jak masz w ZT.. ale wykrec te osłony co masz i jezeli pod uchwytem znajdziesz wtyczkę to zapewne da rade podłaczyc take z oświetleniem.
Sczerze mówiąc myslałem ze tylo takie istnieją ...
jednak patrząc na strone : http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID001852
jednak istniały i takie bez lusterek..

jednym słowem : zdemontuj te co masz, jeżeli wygrzebierz gdzies wtycze do lampi to mozesz bez problemu podłączać osłone z lampką.

christopher7 - Nie Kwi 09, 2017 08:08

Jak w MG ZT dawali wiązkę pod te daszki to warto dołożyć. Jak nie znajdziesz żadnych wtyczek to też żaden problem kabelek dociągnąć. Mam u siebie. Fajna sprawa, podkreśla klasę wozu :smile:
AdaskoC - Nie Kwi 09, 2017 16:24

Wtyczki są praktycznie w każdej wersji. Zazwyczaj są zwinięte i zaizolowane tak ze 30cm od podłogi do wiązki na przednich słupkach.
Więc musisz poszukać. Przeciagasz ją do góry i montujesz daszki z lampkami. Żeby Ci ułatwić poszukiwanie to jeśli mnie pamięć nie myli szukaj przewodu w fioletowym kolorze, drugi chyba czarny. A wtyczka jest wielkości mniej więcej jak ta do tweeterów.

SeniorA - Nie Kwi 09, 2017 16:43

AdaskoC napisał/a:
szukaj przewodu w fioletowym kolorze, drugi chyba czarny.
dokładniej fioletowo/szary i czarny
christopher7 - Nie Kwi 09, 2017 17:11

AdaskoC napisał/a:
Wtyczki są praktycznie w każdej wersji. Zazwyczaj są zwinięte i zaizolowane tak ze 30cm od podłogi do wiązki na przednich słupkach.
.

Zazwyczaj :wink:
Modyfikacje fabrycznych instalacji elektrycznych dzięki ciężkiemu wysiłkowi umysłowemu elektryków samochodowych w naszym kraju potrafią naprawdę zaskoczyć rozwiązaniami. Muszę podrzucić parę nowych zdjęć do tematu o druciarstwie paździerzach...

AdaskoC - Nie Kwi 09, 2017 18:59

christopher7, idąc tym tokiem rozumowania to można też zacząć szukać przewodów różowego i czarno/różowego w bagażniku bo ktoś mógł to przerobić.

Mówimy o fabrycznym miejscu "ukrycia" tychże wiązek.

W dziedzinie wiązek elektrycznych widziałem bardzo wiele i zobaczę jeszcze więcej. Zaczynając od dopasowania przy przekladce wiązki z innego modelu auta, kończąc na przerobieniu wiązki w której pod maską zastosowano wszystkie przewody jednakowego koloru.
I niestety to nie działało, bo wszystkie znaki na niebie wskazywały że nie zadziała.

christopher7 - Nie Kwi 09, 2017 20:20

YOBACK, Tak to wygląda wieczorem w moim wozie.
YOBACK - Pon Kwi 10, 2017 23:19

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, jesteście niezwykle pomocni ;)

Faktycznie. znalazłem wiązkę zwiniętą po stronie kierowcy, u pasażera niestety nie znalazłem. Jak jutro nie znajdę, to chyba po prostu przeciągne od kierowcy instalację ;)

Daszki są już zamówione od Adasko.
Czerwony MG przez to że był zalany, to otrzyma drugie życie. Ile to on w ostatnim czasie przeszedł modyfikacji i dokładek przez ten czas w którym czeka rozebrany ;d

AdaskoC - Wto Kwi 11, 2017 12:20

YOBACK, jeśli jest u kierowcy to i u pasażera na 100% będzie, o ile ktoś nie wyciął jej :)
christopher7 - Wto Kwi 11, 2017 14:06

o ile ktoś nie wyciął jej :) ...
Sprawdź dobrze, może po prostu kabelek jest porządnie schowany. Jak nie znajdziesz to dosztukowanie kawałka kabla w tym wypadku nie będzie na szczęście problemem.

tuners - Czw Kwi 13, 2017 19:22

A pytanie czy wychodziły daszki z podświetleniem w kolorze szarym? bo taki kolor zazwyczaj jest w zt a same kremy widziałem
AdaskoC - Pią Kwi 14, 2017 16:15

Tak, takie właśnie wysyłałem koledze YOBACK.
Mamy jeszcze dostępne jak by coś, jeden lub dwa komplety :)

[ Dodano: Pią Kwi 14, 2017 16:15 ]
No i są pokryte takim materiałem jak podsufitka. Bo zazwyczaj w ZT były plastikowe daszki.

YOBACK - Pią Kwi 14, 2017 20:31

Polecam kolegę Adama :) Daszki działają, wszystko szybko wysłane. Warto wspierać forumowiczów.
Punx - Nie Kwi 16, 2017 20:28

Dlaczego słoneczniki nazywacie daszkami ? Daszek jest nad zegarami/licznikiem ...
longer86 - Nie Kwi 16, 2017 22:12

Dlaczego daszek przeciwsłoneczny nazywasz słonecznikiem? Słoneczniki rosną na wsiach wzdłuż płotów :)
Na all... Występują obie nazwy