Zobacz temat - [R75] jaki filtr odmy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] jaki filtr odmy

n0name - Wto Kwi 11, 2017 17:49
Temat postu: [R75] jaki filtr odmy
Witam!

Jestem przed wymianą filtrów, wszystkie kupiłem - Bosch'a, kabinowy mam filtrona węglowy został jeszcze do zakupu filtr odmy.

Jaki polecacie?

Czy ten poniżej bedzie ok ?

http://allegro.pl/filtr-o...5090107863.html

wellman - Wto Kwi 11, 2017 19:52

n0name, będzie ok, choć jeśli nigdy nie był ruszany (lub nie wiadomo kiedy był), można zainwestować w całość wraz z obudową "nowszego" typu.

Wówczas zamiast materiałowego filtra masz plastikowy separator, który wystarczy raz na jakiś czas przeczyścić zamiast wymieniać.

n0name - Sro Kwi 12, 2017 12:04

wellman napisał/a:
n0name, będzie ok, choć jeśli nigdy nie był ruszany (lub nie wiadomo kiedy był), można zainwestować w całość wraz z obudową "nowszego" typu.

Wówczas zamiast materiałowego filtra masz plastikowy separator, który wystarczy raz na jakiś czas przeczyścić zamiast wymieniać.


Dzięki za opdpowiedź :-) .

Powiedz mi czy ten "nowego typu" jest rzeczywiście lepszy?
Bo teraz wacham się jaki zamontować, jesteś w stanie wskazać mi link do tego nowszego?

wellman - Sro Kwi 12, 2017 13:51

Nie potrafię ocenić, czy jest wyraźnie lepszy. Na początku miałem materiałowy, było ok. Później wymieniłem na ten plastikowy i tak już 10 m-cy jeżdżę, nic złego się nie dzieje. :-)

Zalecenie BMW jest niby takie, żeby wymieniać filtr co drugą wymianę oleju. W przypadku tego plastikowego możesz sobie go wyczyścić/wypłukać nawet przy każdej wymianie oleju i nic za to dodatkowo nie płacisz. :P Pod tym względem wydaje się to być dobra opcja. :-)

Wygląda to tak: http://allegro.pl/separat...6621325612.html

Można też dostać sam plastikowy wkład separatora, ale jeśli masz teraz materiałowy to on tam pasował nie będzie, bo w obudowie są inaczej rozłożone wycięcia.

christopher7 - Czw Kwi 13, 2017 09:30

Na pewno wersja plastikowa na dłuższą metę wychodzi bardziej ekonomicznie.
Moim zdaniem wersja materiałowa ma większą zdolność filtracji pytanie czy to akurat w tym wypadku aż tak istotne.
Lepszy chyba plastikowy czyszczony przy każdej wymianie oleju niż materiałowy wymieniany okazjonalnie.
Łatwiej się pamięta że każda wymiana oleju=czyszczenie odmy
Na jakieś wiarygodne porównanie obydwu wersji w M47R na razie nie trafiłem.
Natomiast po polskich drogach jeździ sporo Roverów 75 z filtrem odmy nie wymienianym chyba od ostatniego przeglądu gwarancyjnego :wink: