Zobacz temat - [R45] Nie odpala, mrugają światła awaryjne
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Nie odpala, mrugają światła awaryjne

padzi - Wto Kwi 11, 2017 18:28
Temat postu: [R45] Nie odpala, mrugają światła awaryjne
Witam!
Ostatnimi czasy próbowałem ogarnąć szybę kierowcy. Doszedłem do tej centralki (załącznik). Po forach dowiedziałem się że jest ona odpowiedzialna za sporo rzeczy w aucie. Kostki z niej były podłączane odpinane kilka może nawet kilkanaście razy. Po złożeniu wszystkiego samochód nie odpala.. Rozrusznik normalnie kręci do tego po przekręceniu zapłonu mrugają cały czas światła awaryjne.
Nagrałem film:
https://www.youtube.com/watch?v=Iu5lq0H03zA





Pozdrawiam!

Nicekovsky - Wto Kwi 11, 2017 18:53

Sprawdź czy są odpowiednie dopięte czyli czy gdzieś nie pozamieniałeś
padzi - Wto Kwi 11, 2017 19:11

Tam idą 4 kostki nie ma możliwości ich pomylić, albo podmienić
Tam wszystko jest git.

ADI-mistrzu - Wto Kwi 11, 2017 20:18

R45 ma system detekcji niesprawnych kluczowych komponentów (ostatnio zauważyłem).

Jeśli np. pompa paliwa nie działa bądź jej bezpiecznik jest wywalony to światła awaryjne włączają się automatyczne. Działa to chyba dopiero w facelift.
Do sprawdzenia najpierw wszystkie bezpieczniki (pod maską jak i pod kierownicą).

dzelo23 - Wto Kwi 11, 2017 20:47

Zamykałeś/Otwierałeś auto z pilota? Jak nie to spróbuj.
padzi - Sro Kwi 12, 2017 11:07

dzelo23, tak. Nawet próbowałem otwierać zamykać pilotem z drzwiami kierowcy x 4.
Nadal nic :cry: :roll:

Kunce - Sro Kwi 12, 2017 17:50

Mam nadzieję, że odpinałeś i podpinałeś "centralkę" na odłączonym akumulatorze.
Na filmie widzę, że masz jeszcze odpięte radio i włączniki chyba od podgrzewania szyby itd.,
odłącz akumulator, pozpinaj wszystko (no może oprócz radia), sprawdź czy wszystko przy centralce Ok podpięte, a najlepiej wyciąg wtyczki i zobacz czy jakiś pin się nie podgiął/złamał i na spokojnie podłącz.
Podepnij aku, zsynchronizuj piloty i próbuj.

padzi - Sro Kwi 12, 2017 20:07

Ustaliłem dziś, że po przekręceniu zapłonu nie włącza się pompa paliwa, a zamiast niej centralny się otwiera. Nawet po zwarciu drucika w miejscu przekaźnika pompy jest cyk otwarcie centralnego. Iskra jest samochód normalnie na plaku prawie pali..
Awaryjne cały czas mrugają.
Przycisk w konsoli otwierania zamykania drzwi w ogóle nie robi.
Rozebrałem dziś wszystko jeszcze raz, ale zabrakło czasu już ciemno, zacznę od jutra szukać problemu... Kostki, piny podłączenie wygląda git.
Coś konkretnie jest namieszane :cry:
Macie może propozycję od czego zacząć?

ADI-mistrzu - Czw Kwi 13, 2017 07:08

padzi, wyżej napisałem o wykrywaniu awarii pompy, jak byś mój post przeczytał to byś wiedział o tym wcześniej ;]

Wiesz, ty rozbierałeś i to ty namieszałeś, tak więc ciężko będzie nam powiedzieć co żeś zrobił.
Może coś modziłeś w centralce i uszkodziłeś ją?

marwisn - Czw Kwi 27, 2017 18:53
Temat postu: Re: [R45] Nie odpala, mrugają światła awaryjne
padzi napisał/a:
Witam!
Rozrusznik normalnie kręci do tego po przekręceniu zapłonu mrugają cały czas światła awaryjne.
Nagrałem film:
https://www.youtube.com/watch?v=Iu5lq0H03zA


Obrazek


Pozdrawiam!



Witam.

Mam ten sam przypadek. Po wyjęciu bezpiecznika alarmu powstał ten sam problem. Kierunki mrugają, a auto nie odpala. pompa paliwa nie startuje i słychać centralny zamek.

Czy znalazłeś rozwiązanie problem ?

ADI-mistrzu - Czw Kwi 27, 2017 21:11

marwisn, a po co go wyjąłeś? Po za tym wyżej napisałem, przeczytaj...
marwisn - Pią Kwi 28, 2017 19:19

Wtyczka była wypinana żeby było łatwiej przeciągnąć dodatkowy przewód do zasilenia wideo-rejestratora.

Dzisiaj udało się usunąć problem, a przyczyna okazała się banalna. Po sprawdzeniu schematów zasilania pompy okazało się, że w obwodzie jest wyłącznik (zamontowany na wtyczce).

Podczas dopinania wtyczki został on przypadkowo wciśniety i odciął zasilanie pompy. Nie miałem pojęcia, że taki patent jest zastosowany w tym aucie...