Zobacz temat - Nowy system komentarzy Allegro - Opinie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Nowy system komentarzy Allegro - Opinie

Excalibue - Sob Kwi 15, 2017 14:17
Temat postu: Nowy system komentarzy Allegro - Opinie
Cześć.
Co myślicie o nowym systemie oceniania ?
W tej chwili wszystkie komentarze zostały wyzerowane, zostały tylko te od kupujących z ostatnich 12msc.

Nie wiem kto tam pracuje, dawno się tak nie zdenerwowałem.
Miałem ponad 400 komentarzy, gdzie teraz zostało mi raptem 7.
Boję się coś wysłać za pobraniem, bo nie można oceniać kupujących, ludzie kupują i nie płacą. Parodia.

Dobry moment na wejście konkurencji z dobrą kampanią reklamową i wypchnięcie monopolisty z rynku, bo to co ostatnimi czasy robią..

SyntaX - Sob Kwi 15, 2017 18:37

Ja już dawno przeniosłem się na OLX gdzie wykupuję pakiety ogłoszeń.
Allegro to ostatnio masarka. Ogłoszenia mają po 20-30 odsłon gdzie te same na OLX potrafią dobić do 500 odsłon.
Prowizje bardzo wysokie, opłaty też wzrosły, ogólnie Allegro samo siebie zabija ostatnio.

BetJar - Sob Kwi 15, 2017 19:13

SyntaX, zgadza się, tylko że na olx nie ma komentarzy i nie wiesz kto jest po drugiej stronie.
Zadzwonisz, pogadasz, zrobisz przelew i loteria, wyśle czy nie, oszust czy normalny człowiek.
Na allegrozo było widać ilość pozytywów.

NoPE - Sob Kwi 15, 2017 22:47

BetJar, OLX jest portalem wyłącznie ogłoszeniowym. Sama transakcja ma się odbyć per to per, bez udziału serwisu. Jak płacisz przelewem na olx, to strzelasz sobie w kolano.
Allegro zaś jest platformą transakcyjną i jako taka bierze po części odpowiedzialność za transakcję.
Dziwi mnie, że jeszcze nie wprowadzili systemu ochrony kupującego znanego, ot chociażby z AliExpress czy Ebay, bo wtedy system komentarzy byłby zbędny. Nie przytoczę źródła ale gdzieś przeczytałem, że system komentarzy na Allegro się nie sprawdzał. Nie był czynnikiem decydującym o wyborze sprzedawcy szczególnie tych z paroma tysiącami. Tam negatywne komentarze zatracały się w stosunku do wszystkich i podawany procentowy wynik wprowadzał w błąd. Jakoś tak to było.

Zgadzam się z Excalibue, że to dobry moment na konkurencję jak zrobiło to OTOMI w przypadku OtoMoto.
A wysyłka za pobraniem to najgorszy z możliwych sposób dostarczenia przedmiotu. InPost jest 2 razy tańszy - umożliwia darmowy zwrot.

Pawkaz - Sob Kwi 15, 2017 22:47

Allegro to jedne wielkie dziadostwo.Najbardziej wkurzające było to, że człowiek licytował daną aukcję ( już tam niczego nie licytuje ), a inny użytkownik miał ustawionego snajpera i to on wygrywał.
Osoby sprzedające mają bardzo dużą konkurencję, bo jest sklep własny Allegro i innych wielkich marek.
Prowizje od sprzedaży są kosztowne w pewnych kategoriach.

NoPE - Sob Kwi 15, 2017 23:02

Pawkaz napisał/a:
Prowizje od sprzedaży są kosztowne w pewnych kategoriach.

Nie prawda. Prowizje są stałe dla danych kategorii już bardzo długo + malejąca procentowa zależna od kwoty końcowej.
"Prowizja jest zaokrąglana w górę do pełnych groszy. Stawka procentowa maleje wraz ze wzrostem ceny końcowej."
Poczytaj regulamin.

Snajper chyba nie działa już na allegro, bo i tak przebicie oferty zależnie od kategorii musi być o z góry ustaloną wartość. Nie wygrasz już aukcji o 1 grosz.
Chyba rzadko korzystasz, że podajesz tak nieaktualne argumenty. Nie bronię allegro, bo każdy chce jak najdrożej sprzedać ale póki co ma najwięcej odsłon niż inne serwisy.

Pawkaz - Nie Kwi 16, 2017 06:44

NoPE napisał/a:
Chyba rzadko korzystasz,

Tak-nie sprzedaje u nich od jakiś 3 lat, a kupuje może 2-3 razy na rok.

longer86 - Nie Kwi 16, 2017 19:08

W aplikacji mobilnej nadal sa stare oceny w sensie plusy i minusy, wygrać o grosz mozna pod warunkiem, że przebijając ofertę musisz dać np 50gr, wpisujesz wtedy 51. Jak ktos przebije o 50 to masz grosz do przodu. Kilka razy tak wygrałem, choc ostatnio allegro bardziej traktuje jako duży sklep, kupuje lup teraz itd. Ceny sprawdzam, porównuje bo nie zawsze allegro jest najtańsze. A co do sprzedaży to system prowizyjny jest bardzo jasny, w grudniu sprzedałem 100 przedmiotów na aukcjach i generalnie współpraca z allegro mi sie dobrze układa . Szybkie zwroty prowizji w razie w, wygodne wysyłki z inpostu. Wygodna płatność. Trzeba tylko uważnie czytać. A co do kasowania starych komentarzy... Dla mnie nie liczą się oceny z przed 5 lat, sprzedający mogl zmienić sie w dziada. Jesli czegos szukam to sprawdzam po prostu ostatnie negatywne komentarze. I na tej podstawie dokonuje transakcji
ARTUR1983 - Sro Kwi 19, 2017 12:50

Szkoda że nie ma neutrala tylko pozytyw albo negatyw w kwestii wystawienia komentarza.
belll - Nie Kwi 23, 2017 13:08

no Allegro samo się wykańcza, nie ma się co dziwić, że tak bardzo na popularności zyskują sklepy internetowe, zawężone do konkretnej specjalizacji.