Zobacz temat - Wysyłka całych kół kurierem - jaki ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Wysyłka całych kół kurierem - jaki ?

maniaq - Nie Kwi 16, 2017 22:38
Temat postu: Wysyłka całych kół kurierem - jaki ?
Czy ktoś z forumowiczów może podpowiedzieć jaki kurier najłatwiej i możliwie w rozsądnych pieniądzach wyślę całe koła = felgi z oponami ?

niestety nie posiadam pudeł. kartonów a DPD i UPS chciałyby paczkę. Opony przeszłyby ze stretchem, ale nie całe koła :/

czytałem regulaminy na Kurjerzy i Sendit ale generalnie kibel z pakowaniem tego :/

Opcje widzę dwie, albo znajdę kartony pod konkretny wymiar, albo znajdę kuriera który nie marudzi przy pakowaniu całych kół.

Mam dwa komplety do spakowania - jeden 4 sztuki pudło około 60x60x23 cm waga 18 kg sztuka.
Drugi 67x67x26 23 Kg sztuka ...

Podpowie coś ktoś mądrzejszy ? W tygodniu będę chciał podzwonić po kurierach i dopytać, ale może ma ktoś doświadczenie w temacie ?

Z góry dzięki za pomoc :)

greg-si - Pon Kwi 17, 2017 00:00

Dostałem kilka dni temu całe koła opakowane tylko streczem. Kurier to DPD.
Jakiś czas temu nikt nie robił z tym problemu, walili paczkę w nie standard i leciało.

longer86 - Pon Kwi 17, 2017 00:24

Podjedz gdzieś do sklepu meblowego, albo gdziekolwiek gdzie maja duże płaskie kartony, zrobisz z nich eleganckie opakowania, nie musi być idealnie a tym samym kurier nie musi wiedzieć ze to kola.

Caly taki karton oklej taśmą lub owiń folia i git

sknerko - Pon Kwi 17, 2017 11:52

kupowałem koła i przywiózł mi KEX tylko zawinięte w strecz
czort - Pon Kwi 17, 2017 12:10

Ja też kupowałem 4szt kół zapakowane tylko strecz Kurier DHL.
Kurier dzwoniąc nawet zapytał czy chcę do domu te paczki czy gdzieś indziej, bo widział, że to koła.

maniaq - Czw Kwi 27, 2017 00:04

Kola polecialy DHLem, bo kolega w firmie ma z nimi umowe i nie robia problemow przy niestandardowych wymiarach itp.

Dziekuje za porady wszystkim :)

AndrewS - Czw Kwi 27, 2017 22:22

oo temat i mi sie przyda, ja niedlugo bede wysylal same felgi, sa filmki na yt jak zapakowac