Zobacz temat - [R75] Płytka pilota
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Płytka pilota

Dlugowlosy - Wto Kwi 18, 2017 18:18
Temat postu: [R75] Płytka pilota
Witam serdecznie mam pytanie od czego zależny jest ten moduł pokazany na zdjęciu, ponieważ przy przekładaniu całej płytki do nowej obudowy pilota naruszyłem ten moduł.
(nie działa zamykanie i otwieranie z pilota czerwona dioda świeci)

adam_26 - Wto Kwi 18, 2017 19:20

spróbuj go podlutować
Dlugowlosy - Wto Kwi 18, 2017 20:24

Dopiero w czwartek będę miał lutownice ale nie wiem czym właściwie jest ten moduł i jakie ma funkcje
christopher7 - Sro Kwi 19, 2017 10:47

Dlugowlosy, Staraj się nie przegrzać tego elementu przy lutowaniu. Czyli raczej mała lutownica :wink: Sprawdzałeś czy na pewno w tym miejscu urwało nóżkę od lutu?
Dlugowlosy - Czw Kwi 20, 2017 12:36

Przygotowałem ale pilot dalej nie reaguje muszę wymienić centralny zamek albo kupić nowy ktoś coś wie na ten temat.
Znalazłem takie coś na aledrogo ktoś miał styczność z czymś takim
http://allegro.pl/rover-7...6774735219.html

tomi24lbn - Czw Kwi 20, 2017 12:52

Cytat:
muszę wymienić centralny zamek albo kupić nowy ktoś coś wie na ten temat.
Znalazłem takie coś na aledrogo ktoś miał styczność z czymś takim
http://allegro.pl/rover-7...6774735219.html


A nie lepiej dopisać nowy/używany pilot toafem :P

pawelo12 - Czw Kwi 20, 2017 23:30

Dlugowlosy napisał/a:
Przygotowałem ale pilot dalej nie reaguje muszę wymienić centralny zamek albo kupić nowy ktoś coś wie na ten temat.
Znalazłem takie coś na aledrogo ktoś miał styczność z czymś takim
http://allegro.pl/rover-7...6774735219.html


Dołączam się do pytania. Ktoś z posiadaczy R75 montował coś takiego? Z aukcji można wywnioskować, że chodzi o bcu + 2 piloty. Kiedyś pytałem sprzedającego o szczegóły i odpowiedział, że to uniwersalny sterownik. Tylko, że bcu to nie tylko centralny zamek. Nie wiem jak toaf łączyłby się z tym modułem itd. Gdyby nie cięcie kabli to pewnie zaryzykowałbym zakup. 2 piloty + możliwość otwierania bagażnika z pilota za 110zł. Jak dla mnie super.
Jest ryzyko, wiec chyba najlepiej będzie jeśli poszukasz zestawu bcu+ 2 piloty. Oczywiście z jednego kompletu.
Pamiętaj, że w opcji podanej przez tomi24lbn, zapłacisz za pilot + dopisanie w TOAFie - opcja płatna. Sprawdź na czym korzystniej wyjdziesz.

Jeśli przetestujesz zestaw z Twojego linku to daj znać czy w ogóle działa.

MaReK - Pią Kwi 21, 2017 12:32

Dlugowlosy napisał/a:
Znalazłem takie coś na aledrogo ktoś miał styczność z czymś takim

To już ingerencja w instalację elektryczną auta. Nie wczytywałem się w instrukcję montażu, ale mniemam, że proponowana wersja omija BCU mając własny odbiornik/nadajnik. Raz kiedyś taki Twór wywalałem z czyjegoś auta, bo po usterce modułu dokładanego działy się różne cuda w aucie, do tego stopnia że EWS nie pozwalał uruchomić auta :) Niestety taka jest elektryka w R75. Jak w BMW. Dokładasz coś do instalacji i zaczynają się schody. A później weź znajdź co i jak, jak kupisz taki kwiatek po kimś ;)

nanab - Pią Kwi 21, 2017 13:36
Temat postu: Re: [R75] Płytka pilota
Dlugowlosy napisał/a:
Witam serdecznie mam pytanie od czego zależny jest ten moduł pokazany na zdjęciu, ponieważ przy przekładaniu całej płytki do nowej obudowy pilota naruszyłem ten moduł.
(nie działa zamykanie i otwieranie z pilota czerwona dioda świeci)


To kwarc, pokaż zdjęcie swojego jak go uszkodziłeś.

sknerko - Pią Kwi 21, 2017 15:10

Jeżeli to kwarc to przelutować z dowolnego innego pilota i ruszy
adam_26 - Pią Kwi 21, 2017 18:38

sknerko napisał/a:
Jeżeli to kwarc to przelutować z dowolnego innego pilota i ruszy

kwarc też można kupić w sklepie elektronicznym, może będą mieli taki sam