Zobacz temat - [R45] Problem z nawiewem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Problem z nawiewem

MarON - Sob Kwi 22, 2017 11:45
Temat postu: [R45] Problem z nawiewem
Witam klubowiczów :)
Mam problem odnośnie pokrętła od temperatury a wygląda to w ten sposób że gdy mam na zimnym to mogę przekręcić na ciepły i faktycznie dmucha ciepłym lecz gdy chcę z powrotem włączyć nawiew zimny to nie wraca, pytanie brzmi "Co jest tego przyczyną i jak to naprawić?". Mogę ręcznie przesuwać klapkę pod konsolą i wtedy wieje zimnym lecz to nie jest robota ;P
Myślicie że jest to wina zaworu?

Dodaję też że spr linki i są zaczepione po obu str.

sTERYD - Sob Kwi 22, 2017 11:47

Pewnie odczepiło albo ułamało się mocowanie pancerzyka przy pokrętle.
MarON - Sro Kwi 26, 2017 19:25

Ok, dzieki, sprawdzę ;)

[ Dodano: Sro Kwi 26, 2017 19:25 ]
Niestety to nie to co kolega wyżej pisał :( wszystko, działa i się kręci :( a mam jeszcze takie jedno pytanko: czy tam pod kierownica gdzie spotykają się dwie linki (jedną idzie od pokrętła, druga z bloku silnika) czy tam powinna być jakaś sprezynka? Bo gdy podkrecam na ciepłe to linka jest ciagnieta ale gdy wracam na zimne to nie ma co tej linki odciągnąć z powrotem.

sTERYD - Sro Kwi 26, 2017 20:13

Nie. Linka jest w pancerzyku, więc i ciagnie i pcha.
MarON - Sro Kwi 26, 2017 21:02

No a właśnie nie chce pchać i w tym cały problem ;p może z linka coś jest nie tak? ;)
sTERYD - Sro Kwi 26, 2017 23:24

Gdzieś musi być problem z mocowaniem pancerza, albo zgieta linka.
greg-si - Czw Kwi 27, 2017 16:14

Ewentualnie sam zawór do wymian bo jest brudny od kamienia?
Jak by spróbował kilka razy otworzyć/zamknąć zawór ręcznie. Wystarczy zdjąć linkę i poruszać zaworem. Może się odblokuje. Wtedy też zobaczysz jak ciężko chodzi linka.

MarON - Czw Maj 04, 2017 09:09

Dziękuje wam serdecznie koledzy za udzielone rady a powód był w miarę prosty i już został rozwiązany ;) tak jak to pisał sTERYD, zerwało się mocowanie pancerzyka linki przy pokrętle ;) Dorobiłem kawałek blaszki by trzymał pancerzyk w odpowiednim miejscu, trochę zabawy z odpowiednim ustawieniem i wszystko śmiga jak należy ;) moim największym problemem w sumie było to, że nie rozumiałem powodu dlaczego linka nie odbija.
Na przyszłość będę już wiedział w czym może tkwić problem i w jaki sposób go rozwiązać ;)

Dziękuję, temat do zamknięcia ;)