Zobacz temat - [R 25] jakie świece?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 25] jakie świece?

Kamil97 - Pon Kwi 24, 2017 21:55
Temat postu: [R 25] jakie świece?
Witam, mam pytanko odnoście świec, o jakie pytać w sklepie, posiadam silnik 1.4 (103 Km) z półroczną instalacja gazową stag. Z ceną tak w granicach rozsądku rzecz jasna. Z Góry dziękuję :)
Markzo - Wto Kwi 25, 2017 05:44

Do każdej kserii wkładałem zwykłe świece ngk/denso. Teraz w VVC śmigam na NGK vline 33, jest git ;) Kozik takie polecal do lpg i się sprawdzają :ok:
seraph - Wto Kwi 25, 2017 06:45

NGK są bardzo w porządku. Ostatnio zrobiłem na takich prawie 40 tys. km i dopiero zmieniłem, bo zaczął lekko poszarpywać, ale jak dla świec to chyba godny przebieg.
Teraz włożyłem na próbę ISKRY, bo spotkałem parę dobrych opinii - śmiga dopiero tydzień, ale szarpanie praktycznie ustało.

ADI-mistrzu - Wto Kwi 25, 2017 06:49

Ja mam BERU UXT11 od 5 lat, ostatnio sprawdzałem i jak nowe, wystarczy szmatką przetrzeć, wciąż nie wymagają zmiany.
Ale cenę mają wyższa.

Saaphyri - Wto Kwi 25, 2017 20:27

Mi auto szarpało i nie miało mocy.

Kupiłem świece NGK V-Line i kable zapłonowe NGK i wszystko gra, moc wróciła i szarpanie ustało.


Tak z innej beczki to jak kupowałem świecie i pytam typa że niektóre podobno są do gazu to powiedział mi, że to nie prawdą jest, że są świece dedykowane do LPG przynajmniej polecane dla aut z instalacją gazowa, że jest to wymysł gaziarzy, jak to jest ? :p


__

W roverze 214si 16v 1.4.

zbigmad - Wto Kwi 25, 2017 22:58

ADI-mistrzu, Witam , co z tym zrobić . Czy po odpaleniu powinna się świecić kontrolka immo , odpala ,silnik nie gaśnie ale kontrolka świeci, i jeszcze jedno abs nie działa jak to naprawić. bezpieczniki całe .I jeszcze jedno po włożeniu nowego bezpiecznika wyje klakson i nie można włączyć przeciwmgielnych.
ADI-mistrzu - Sro Kwi 26, 2017 06:53

zbigmad, oznacza że chyba ktoś ostro namodził :)
Niech zgadnę, masz auto 2004 rok bądź 2005 rok?