Zobacz temat - [R75] GAZ, przełączanie z benzyny na gaz
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] GAZ, przełączanie z benzyny na gaz

szkodowy - Czw Kwi 27, 2017 15:39
Temat postu: [R75] GAZ, przełączanie z benzyny na gaz
Witam wszystkich miłośników tych cudeniek :) mam pytanko mam 2.5 v6 z gazem tylko że strasznie długo muszę czekać żeby przełączył się z benzyny na gaz, macie może pomysły gdzie może być problem? :mrgreen:
nanab - Czw Kwi 27, 2017 15:42

źle zamontowany reduktor, czujnik temperatury, problemy z układem chłodzenia(np. nieszczelny termostat), albo po prostu ma wysoko ustawioną temperaturę przełączenia.
dzelo23 - Czw Kwi 27, 2017 20:10

Strasznie długo to znaczy ile ?
Odpal temperaturę w zegarach i zobacz przy jakiej się załącza, do tego jeżeli masz możliwość to sprawdź w ustawieniach sterownika gazu przy jakiej temp. ma się przełączyć.

daniel18c - Czw Kwi 27, 2017 22:31

Miałem taką samą sytuację - po pierwsze gazownik który mi zakładał gaz powiedział że w tym aucie jest ogółem kilka problemów z założeniem instalacji i trzeba coś tam robić bo kiedyś już mieli 2.0 v6 no i właśnie były takie krzaki jak u Ciebie. Natomiast u mnie problem wystąpił ponieważ leciało mi równo z termostatu oraz z rurki termostatu, po wymianie do dzisiaj trzyma i przełącza od razu.

Na początek jednak warto sprawdzić jak ustawione są temperatury tak jak piszą koledzy.