Zobacz temat - [R75] bcu problem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] bcu problem

Dlugowlosy - Sob Kwi 29, 2017 22:36
Temat postu: [R75] bcu problem
Witam mam problem po odlaczeniu BCU i ponownym podłączeniu mam problem taki że pokazuje mi otwarte drzwi prawe pasażera oraz bagażnik podczas jazdy oraz sterowanie światłami nie pokazuje mi na panelu tzn kiedy się świeci kierunek lub zapalam którekolwiek światła np długie to ogólnie działają tylko nie wyświetlają się na wyświetlaczu gdzie szukać problemu
wellman - Nie Kwi 30, 2017 01:17

Dlugowlosy, w jakim celu odłączałeś BCU? Sprawdź, czy wtyczki dobrze osadziłeś, czy styki nie są zaśniedziałe (profilaktycznie można "psiknąć" jakimś kontakt-spreyem). Jeśli masz to odłączyć webasto (a przynajmniej k-line z 6-pinowej wtyczki). Wypadałoby też poprawić punkty masowe w kabinie pod osłonami dolnych przednich słupków (odkręcić, oczyścić, potraktować smarem miedzianym, przykręcić).

Jeśli żadne z powyższych nie pomoże i masz pewność, że nie leje Ci się woda nigdzie do środka (np. na LSM) to zostaje podmienić BCU na inny, a gdy i to nie pomoże to mrówczo szukać przetartych przewodów.

Dlugowlosy - Nie Kwi 30, 2017 01:33

Chciałem podłączyć zewnętrzny alarm do bcu. Czytałem na którymś forum zagranicznym że trzeba najpierw odłączyć akumulator by podłączyć BCU bez błędów czy to prawda?
dawidd - Nie Kwi 30, 2017 06:18

Dlugowlosy napisał/a:
że trzeba najpierw odłączyć akumulator by podłączyć BCU bez błędów czy to prawda?
ja tam odpinałem z akumulatorem i nic sie nie działo zlego
christopher7 - Nie Kwi 30, 2017 10:38

Generalnie nie poleca się podłączania elektroniki pod zasilaniem tak samo jak większość osób wymienia podzespoły domowego komputera np RAM, procesor przy wyłączonym zasilaniu. Przy BCU Rovera pewnie w 99% przypadków nic się permanentnie złego nie stanie tak jak u Dawidd-a ale pozostaje zawsze ten 1%.
Wyjątek: instalacja AIRBAG/kurtyn tu baardzo uważamy :mrgreen:

dawidd - Nie Kwi 30, 2017 20:48

Zgadzam się w 100.%
Dlugowlosy - Pon Maj 01, 2017 11:19

Problem minął po odpieciu akumulatora dzięki