Zobacz temat - Kupno nowego roverka.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - Kupno nowego roverka.

Sk133 - Pon Maj 01, 2017 15:56
Temat postu: Kupno nowego roverka.
Witam ponownie. Z racji tego, iż mój rover jest mocno wyeksplatowany, będę go musiał... oddać na złom :cry: . Naprawdę ciężka decyzja ale
blacharka jest już dosyć mocno zniszczona, brak systemu ABS itd.
Ale nie rezygnuję z tej marki, ponieważ wbrew powszechnej opinii uważam że Rover to porządne samochody.

Obecnie poszukuję modelu 25 albo 45 po lifcie (MY 2004-2006) i chciałbym się od Was dowiedzieć czy:

1. Ile taki zadbany model powinien kosztować? Na zakup chcę przeznaczyć 7-8 tysięcy.
2. Który motor jest lepszy pod względem trwałości 1.6Pb czy 2.0 iTD?

Liczę na wasze odpowiedzi, bo chciałbym się konkretnie przygotować pod zakup nowego autka. Pozdrawiam.

marek501 - Wto Maj 02, 2017 23:04

W tej kwocie wybór jest naprawdę duży , jest w czym wybierać . Co do benzyny to się nie wypowiem bo nie miałem ale r45 w dieslu jeśli nie zjeżdżony nie sprawia żadnych problemów- posiadam od 2010r i za wyjątkiem rozrządu i wymian płynów, filtrów i pasków nie musiałem robić praktycznie nic.
pozdr.

Sk133 - Sro Maj 03, 2017 11:47

A jak rozpoznać czy taki silnik (2.0) jest po jakiś remontach? Ile czasu nagrzewa się jak jest sprawny? Jak ma wyglądać końcówka wydechu?
marek501 - Sro Maj 03, 2017 19:42

Cztery tematy niżej kolega Excalibue opisał dosyć wyczerpująco na co trzeba zwrócić uwagą przy zakupie R45.