Zobacz temat - [R25] problem z szarpaniem i obrotami, ktoś pomoże z LBN ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] problem z szarpaniem i obrotami, ktoś pomoże z LBN ?

boli88 - Wto Maj 02, 2017 12:15
Temat postu: [R25] problem z szarpaniem i obrotami, ktoś pomoże z LBN ?
Witam czy jest może ktoś z Lublina lub okolic kto pomógł by mi ogarnąć mojego roverka ? od wczoraj z dna na dzień obroty na biegu jałowym zaczęły być podwyższone 1500, autem szarpie i dławi zdarzyło się że zgasło... kostki przy czujnikach posprawdzałem nic nie pomogło, sonda lambda wymieniana ze 3 miesiące temu, czujnik temperatury do ECU wymiany miesiąc temu, czujnik temperatury powietrza wymieniany w zeszłym roku, czujnik położenia wałka rozrządu i przepustnica tez wymieniona miesiąc temu... Czytałem inne posty o podobnych problemach ale w moim przypadku nic nie pomogło... może jest ktoś kto posiada komputer do roverka żeby go zdiagnozować ?
NoPE - Wto Maj 02, 2017 20:43

Musisz przeczyścić albo wymienić silniczek krokowy.
boli88 - Wto Maj 02, 2017 22:12

Silniczek krokowy raczej na biegu obrotow nie trzyma po rozgrzaniu silnika, tak ze ta opcja chyba odpada z miejsca
NoPE - Wto Maj 02, 2017 22:17

Skoro wiesz lepiej to czemu szukasz pomocy?
Odsyłam do RAVE po zaktualizowanie swojej wiedzy w zakresie Roverów.

boli88 - Sro Maj 03, 2017 00:38

Szukam pomocy bo nie wiem co wiecej moze sie z tym dziać, a unosic sie tez nie trzeba...
NoPE - Sro Maj 03, 2017 00:41

jak wyżej - krokowy silniczek do przeczyszczenia.
robsson78 - Sro Maj 03, 2017 18:25

A jaki związek ma silniczek krokowy z szarpaniem ?
Przyjrzałbym się układowi zapłonowemu, kopułka (o ile jest) , świece, przewody w tej kolejności.

NoPE - Sro Maj 03, 2017 18:30

Następny... :roll:
Kiedy u mnie padł krokowy miałem takie objawy:
boli88 napisał/a:
obroty na biegu jałowym zaczęły być podwyższone 1500, autem szarpie i dławi zdarzyło się że zgasło...

Szarpał jak głupi po puszczeniu nogi z gazu, bo krokowy nie wracał do swojej pozycji i nie utrzymywał nominalnych obrotów. Ale wiecie lepiej, ja przecież jeżdżę furmanką.
Pozdrawiam

robsson78 - Sro Maj 03, 2017 20:06

NoPE napisał/a:
Następny... :roll:

Taka wypowiedź wnosi coś konkretnego do postu w celu rozwiązania problemu, czy tylko ma doprowadzać do konfliktu słownego ?
A mój szarpał jak głupi po wciśnięciu nogi na gaz, bo świeca padła i po rozgrzaniu nie dawała iskry przy niskich obrotach.
Po przemyśleniach... może i masz rację a może nie. boli88 wie już gdzie szukać przyczyny.

Kamil97 - Nie Maj 07, 2017 22:24

Miałem troszkę podobne objawy, mi zacinały się obroty np na 3 tys, i nic nie dało się zrobić, tak jak koledzy piszą silniczek krokowy wyczysilem dodatkowo te wtyczkę co tam idzie i pomogło. S
Dławic i szarpać hm a świece są ok? Może już są poprostu do wymiany?
Ogólnie to jestem z okolic Lublina i mam elm327 na bluetooth, ale nie wiem czy tym coś zdziałasz.