Zobacz temat - [R25MG] brak ABS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25MG] brak ABS

zbigmad - Wto Maj 02, 2017 19:11
Temat postu: [R25MG] brak ABS
Brakuje abs bezpieczniki całe ,przy hamowaniu tylko pisk i dym z opon, jak to naprawić.
sebeks - Sro Maj 03, 2017 01:26

sprawdź czy kable nie przetarte przy kołach
zbigmad - Pią Maj 05, 2017 19:32

Sprawdzone ,jakieś inne pomysły.
wolftek - Nie Maj 07, 2017 13:21

Nie działa ABS i kontrolki nie świecą?.Pewnie chytry turek od któregoś kupował wyjął lub jak był inteligentnieszy przepalił żarówki.
zbigmad - Nie Maj 07, 2017 17:19

Kupiony od Niemki z pod bloku , a żarówki faktycznie nie było,nikt mi nie powie że Niemcy to tacy porządni już widziałem w dwu letnich samochodach schowki zamknięte na wkręta , węże na tretytki i wiele innych.
wolftek - Nie Maj 07, 2017 21:58

Chcąc Ci pomóc to chyba trzeba z ciągnikiem ,wszystko trzeba wyciągać ,to forum użytkowników a nie jasnowidzów więc opisz że usterkę porządnie i konkretnie.Ale do rzeczy której żarówki nie było ?.Wymieniłeś?.Przed odpaleniem zobacz które nie świecą i od czego są jeśli wszystkie świecą to po odpaleniu jak wszystko o.k. powinny zgasnąć.Po odpaleniu któraś świeci (i która) czy dopiero jak ruszysz się zaświeca.Zaciągnij ręczny kontrolka powinna się zaświecić.
Kamil97 - Nie Maj 07, 2017 22:17

Sam mam problem z ABS, od czasu do czasu w moim R25 potrafi się wyłączyć, tzn kontrolka się zapala, ale diagnozowałem przyczynę, na pół osi jest takie kółko okrągłe z zębami zarówno z lewej i z prawej strony, i z lewej strony jest jak gdyby pół tego koła i pewnie czujnik wykrywa że jest jakiś błąd bo 1/4 Czesi tych zębów nie ma, ale po zgaszeniu i odpaleniu jest wszystko pięknie :)
zbigmad - Nie Maj 07, 2017 22:31

wolftek Łopatologiczne ,jeśli mówimy o ABS to kontrolka od ABS na włączonym silniku, pierścienie sprawdzone , czujniki też ,to tylko na komputer.
wolftek - Nie Maj 07, 2017 22:39

U mnie jak wywalało Abs to kontrolka hamulca także się świeciła.
zbigmad - Pon Maj 08, 2017 09:23

Od ABS cały czas się świeci a kontrolka od ręcznego zapali się na włączonym silniku ale po wyjęciu bezpiecznika od ABS tego pod maską.
wolftek - Wto Maj 09, 2017 21:51

Jedż na komputer bo tak jak wierze Ci że pierścienie masz sprawne to to że sprawne masz czujniki i kable już niekoniecznie.I nie bądż świnia napisz co było.
zbigmad - Sob Gru 09, 2017 15:25

Witam ,po sprawdzeniu wszystkiego co związane z ABS rozebrałem sterownik pompy ABS i BINGO ,jeden z drucików grubości włosa pęknięty .sterownik wymieniony wszystko OK. :mrgreen:
wolftek - Pon Gru 11, 2017 20:28

Trochę Ci z tym zeszło .Ten sterownik niczym nie zalany ?.Kable ma tak na wierzchu?.Nie dało się tego kabelka zlutować ,musiałeś ster. wymieniać?.Dzięki że napisałeś co było ,bo może to komuś pomoże .
nanab - Wto Gru 12, 2017 18:16

Te kabelki nie są lutowane tylko bondowane, coś takiego jak tutaj(zdjęcie z pracy :) to brązowe to włos):