Zobacz temat - [R214Si] Charakterystyka czujnika temperatury na zegary
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214Si] Charakterystyka czujnika temperatury na zegary

nanab - Sro Maj 03, 2017 23:58
Temat postu: [R214Si] Charakterystyka czujnika temperatury na zegary
Czy ktoś z was posiada w zapasach taki czujnik temperatury(YCB100420 albo YCB100370) i mógł zdjąć z niego charakterystykę? Jest już coś takiego na tej stronie, ale podane tylko kilka pomiarów, bardzo niedokładnie, no i same temperatury coś mi się nie zgadzają-125 stopni to dopiero czerwone pole? Sądziłem że czerwone to ok. 110 stopni.
Próbuję dobrać jakiś termistor i zamontować go do obudowy starego czujnika zamiast kupować nowy czujnik za 120zł.

sTERYD - Czw Maj 04, 2017 09:16

110 stopni to trochę powyżej połowy skali. Przy 112 włącza się drugi bieg wentylatora, więc to ~normalna praca silnika. Jak nie wyrzuciłem, to mam gdzieś swój fabryczny z połamaną wtyczką.
nanab - Czw Maj 04, 2017 13:05

Słyszałem że ten silnik jest bardzo delikatny i wrażliwy na przegrzanie, a w innych samochodach (gdzie jest skala przy wskaźniku) czerwone pole zaczyna się przy ok 110 stopniach.
Jeśli znajdziesz dałbyś radę go pomierzyć, wysłać mi (na mój koszt oczywiście), albo zabrać na zlot jeśli się wybierasz?

Remigiusz - Czw Maj 04, 2017 14:33

Opis charakterystyki jest w Rave :D
NoPE - Czw Maj 04, 2017 22:04

Remigiusz napisał/a:
Opis charakterystyki jest w Rave

Dokładnie. ileż mniej wątków by powstawało gdyby tylko ludzie przeglądali RAVE

nanab - Czw Maj 04, 2017 23:04

Domyślam się że z tym "rave" nie chodzi o rave(całonocna impreza, podczas której DJ-e i inni artyści wykonują muzykę elektroniczną) tylko o jakieś schematy, manuale itd. Można to gdzieś znaleźć? Szukałem, znalazłem nawet tematy na tym forum, ale odnośniki są nieaktualne albo zablokowane.
NoPE - Czw Maj 04, 2017 23:08

nanab napisał/a:
odnośniki są nieaktualne albo zablokowane.

No co Ty? U mnie na RAVE PARTY wstęp wolny. Po prostu musisz podążać za BIAŁYM KRÓLIKIEM :) :)

MG ZR Manuals

nanab - Nie Paź 01, 2017 15:35

Wracam z tematem, oczywiście dzięki za link do rave, chociaż nie znalazłem tam pełnej charakterystyki tylko kilka punktów, to pomógł mi w paru innych rzeczach :)

Zmieniłem trochę kierunek, po paru próbach postawiłem odżałować tę stówkę i kupić org. czujnik. Dostałem YCB100420, ale okazało się, że to ni do tego samochodu. Fizycznie pasuje, ale elektrycznie ma inny pinout-powinien mieć termistor między masą a pinami gniazda(oba piny zwarte), a ma między jednym a drugim pinem. W takim razie jaki jest PN oryginalnego czujnika montowanego w tym samochodzie?

NoPE - Nie Paź 01, 2017 15:48

MEK100061 brązowy.
Niebieski jest w młodszych rocznikach.
Zewrzyj jeden pin czujnika do masy i powinien działać (tylko nie sygnałowy)
Możesz też podmienić na ten z temp. oleju i powinien śmigać.
Charakterystyki nie poznasz póki sam jej nie wykreślisz, podobnie jak dostępu do programu ECU nikt nie ma.

nanab - Sro Paź 04, 2017 19:12

NoPE napisał/a:
MEK100061 brązowy.

On daje sygnał na ecm czy na zegary? Bo szukam tego od zegarów.

NoPE - Sro Paź 04, 2017 23:05

wg danych z rimmerbros na zegary
robsson78 - Czw Paź 12, 2017 20:12

Przecież na zegary jest ten czarny ze strony http://www.mgfcar.de/sensor/index.htm
wiem bo wymieniałem i nawet stary w domu leży, zle wskazywał.
Symbol YCB100370 lub niebieski YCB100420
Ten brązowy nie pasuje w gniazdo i wtyczka jest inna bo jest on na kompa. :razz:
Takie dodatkowe info: spotkałem się z czujnikami które przy 90°C wskazują połowę skali a sa tez takie które przy 90°C wskazują poniżej połowy. Wydaje mi się że zależy to od tego jak wyskalowany jest dany czujnik ale raczej te i te są dobre.

nanab - Pią Paź 20, 2017 17:30

Nie miałem wcześniej czasu albo wypadało mi z głowy, ale dzisiaj byłem już zmuszony spojrzeć pod maskę. U mnie na komputer jest brązowy, a na zegary niebieski(powinien być czarny?). myślałem tez o podpięciu do masy jednego pinu, ale nie mam takich konektorów pod ręką, a czarne czujniki są tanie. Jeśli taki czarny za ok 40zł będzie działać dobrze to wolę kupić niż przerabiać.