Zobacz temat - [R75] Wymiana wiatraka chłodnicy z 3-biegowego na 2-biegowy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wymiana wiatraka chłodnicy z 3-biegowego na 2-biegowy

JaCu - Pon Maj 29, 2017 17:09
Temat postu: [R75] Wymiana wiatraka chłodnicy z 3-biegowego na 2-biegowy
Hej, w moim roverku popaliło się chyba wszystko co związane z wiatrakiem. Najpierw padły 2 pierwsze biegi, teraz już w ogóle nie działa. Po oględzinach okazało się, że nie ma czego naprawiać, regenerować.

AdaskoC zasugerował, żeby zmienić wentylator przy okazji na 2-biegowy, który jest trwalszy.

Pytanie moje jest następujące:
Czy wymiana tego ustrojstwa jest P&P? Mówimy tu o wymianie razem z modułem sterującym.

Ja posiadam 3-biegowy, 4 kable do silnika. Wymiana na 2-biegowy. Obydwa do silnika v6.

tommasino - Pon Maj 29, 2017 19:38

JaCu, Napisz do Sash997. On regenruje silniczki. Najlepiej będzie dla Ciebie właśnie go zregenerować. Po pierwsze to, że będziesz przynajmniej pewien, że będzie na dlugo. Po drugie, wyjdzię o wiele taniej. Kupując używkę nie wiesz w jakim jest stanie, a i do tanich nie należą.
JaCu - Wto Maj 30, 2017 13:04

tomasino, masz rację, jednak po kontakcie z Sash977 okazało się, że z przyczyn zdrowotnych nie jest w stanie teraz zreanimować mi silniczka.

Otrzymałem jednak informację, że silnik 2-biegowy wraz z modułem można bez problemu zastosować do samochodu, który posiadał 3-biegowy. Montaż na zasadzie P&P.
2-biegowy silnik jest bardziej niezawodny, a jedyne co może się uszkodzić, to rezystor.

Mam nadzieję, że komuś w przyszłości przyda się ta informacja. ;-)

Sash977, Dziękuję za informacje dotyczące działania układu wentylatora i polecam wszystkim naprawę właśnie u tego fachowca. Kontakt OLX

tommasino - Wto Maj 30, 2017 17:56

JaCu, byłem pewien, że u tego źródła otrzymasz wiarygodną odpowiedź ;)