Zobacz temat - [R75] woda w samochodzie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] woda w samochodzie

dumel175 - Pon Cze 05, 2017 13:38
Temat postu: [R75] woda w samochodzie
Panowanie o co znowu chodzi cały dywan po stronie kierowcy mokry aż chlupie sprawdziłem wszystkie odpływy pod maska wszystko drożne koło pompki jest wszystkie uszczelnione nie mam siły do tego auta....
wellman - Pon Cze 05, 2017 14:02

dumel175, widzę, że jesteś z mojej okolicy. Daj znać jak będziesz w Chojnicach, to może poszukamy, gdzie Ci rower przecieka.
dumel175 - Pon Cze 05, 2017 16:24

Oo kurczę :)) Super dam znac na priv! :)
jesaj - Pon Cze 05, 2017 18:22

Odplywy te dwa gumowe lejkipod maska masz na bank drozne?
dumel175 - Pon Cze 05, 2017 21:41

Taaak

[ Dodano: Pon Cze 05, 2017 21:05 ]
Czy może kapać z klimatyzacji?? Bo od dłuższego czasu woda nie leci ta rurka na dole i tak właśnie myśle czy czasami do środka nie leci... Tylko jakby to było to gdzie szukać?

[ Dodano: Pon Cze 05, 2017 21:41 ]
Wody jest bardzo duzo i już mi ręce opadają gdzie może się dostawać

longer86 - Pon Cze 05, 2017 22:21

A jak się ma sprawa pod tylną kanapą?
dumel175 - Pon Cze 05, 2017 22:27

Troszke mokro... Ale z przodu po stronie kierowcy to jest tragedia..
longer86 - Pon Cze 05, 2017 23:26

Nadal obstawiam nieszczelność spinek podszybia, ewentualnie leci Tylek i splywa z bagażnika na podloge
sknerko - Wto Cze 06, 2017 08:04

longer86 napisał/a:
ewentualnie leci Tylek i splywa z bagażnika na podloge
No mogą być nieszczelne listwy na bokach na tylnych nadkolach i wtedy poleci z tyłu, zięc tak miał
prebenny - Wto Cze 06, 2017 08:49

sknerko u mnie było to samo w kombiaku - nieszczelne tylne listwy i leciało w nogi pasażera.
dumel175 - Wto Cze 06, 2017 09:03

Tylko ze strona pasażera jest sucha.. Lewa strona cała w wodzie.. Spinki uszczelnione ale zobaczę listwy..

[ Dodano: Wto Cze 06, 2017 09:03 ]
I nad pedałami jest sucho... Czyli z przodu nigdzie nie leci bo powinno być tez mokro.

dj_darco - Wto Cze 06, 2017 09:04

Sprawdź uszczelkę w grodzi od przewodu sprzęgła tam często woda cieknie.
longer86 - Wto Cze 06, 2017 09:10

Czy przycisk od otwierania bagażnika na lewym przednim słupku jest suchy?
dumel175 - Wto Cze 06, 2017 10:23

Pompkę mam uszczelniona.. longer, powiem ci tak... Ostatnio jak tak mocno padało to troszkę byl mokry przycisk ale np wczoraj cały dzień padało dość mocno i było suche...

[ Dodano: Wto Cze 06, 2017 09:19 ]
Zastanawia mnie klima ciagle... Ostatnio jeszcze tym wężykiem tam na dole leciała woda a teraz nic.. I może naprawdę leci do środka..

[ Dodano: Wto Cze 06, 2017 10:23 ]
Sprawdzałem przed chwilka czy może z tylu leci tam jest wszystko suche....

sknerko - Wto Cze 06, 2017 11:37

tego tak łatwo nie zobaczysz musiałbyś rozebrać boczek koło oparcia kanapy
dumel175 - Wto Cze 06, 2017 12:20

Sprawdzałem najlepiej jak mogłem... Juz nie mam sił do tego.. Żeby tylko znaleźć źródło..
andye398 - Sro Cze 07, 2017 10:27

Podłączę się pod temat bo bez sensu zakładać nowy.
Już kiedyś walczyłem z woda w moim r75 i generalnie po przeczytaniu postów na forum udało się osiągnąć zadowalający efekt, jednak problem wody w aucie powrócił.

Woda pojawia się u mnie pod nogami pasażera z tyłu z prawej strony.
Mam teraz podniesioną wykładzinę z prawej strony bo jestem na etapie suszenia Wiec jestem pewien, ze woda nie przelewa się z przodu.
Po dzisiejszej nocy i opadach znowu pojawiło się trochę wody, już nie mam pomysłu skąd może lecieć.
Zauważyłem tez, ze trochę wody było obok tylnej kanapy przy drzwiach, jednak lejąc wode po aucie nie widzę skąd może wpływać.

Dodam, ze w bagażniku mam sucho, już wcześniej zajmowałem się tym problemem.
Chromowane listwy po obu stronach mam uszczelnione, dzisiaj jeszcze je sprawdziłem i przy nich jest sucho.

Jakieś pomysły którędy jeszcze może przedostawać się woda?

dumel175 - Sro Cze 07, 2017 11:10

Znalazłem problem woda się wlewa w podszybiu i spływa do środka tutaj kanały są drożne bo woda spływa ale cześć leci do środka

https://zapodaj.net/3662ed431fef0.jpg.html


https://zapodaj.net/8012acb6822a1.jpg.html

YOBACK - Sro Cze 14, 2017 19:50

Ja stawiałem auto na parkingu nachylonym w stronę przodu samochodu. Miałem wodę tylko po lewej stronie, głównie u kierowcy. Wlewała się bagaznikiem(listwa boczna - nieszczelność przy śrubach - spinkach) i dziwnym miejscem - robiła się"kałuża" w miejscu odpływu z szyberdachu ( po lewej stronie bagażnika, taka "półeczka" metalowa). Stamtąd sprytnie spływała kanalikami po blachach do środka auta. Wszystko od kanapy tylnej, do podłogi pod nogami kierowcy w wodzie.
A bagażnik był suchy ;)

arleta90 - Sro Cze 21, 2017 11:44

Podpinam się. U mnie leci od strony kierowcy po lewej stronie. Zaglądałam w grodzie i nie widzę skąd tak cieknie. Po opadach mam powódź... jak sprawdzić szczelność odpływów pod maską? Jakieś foto? Sprawdzałam już przewód z szyberdachu, ale normalnie wychodzi w nadkolu... I jak sprawdzić tą uszczelkę w grodzi od przewodu sprzęgła?? Byłabym wdzięczna za pomoc.
wellman - Sro Cze 21, 2017 11:56

arleta90, zwyczajnie zdejmujesz osłony nad nogami kierowcy, ustawiasz sobie dobrą latarkę, kładziesz się pod kierownicą (dla wygody można wyjąć fotel kierowcy) i prosisz kogoś, żeby z góry na szybę i okolice lał wodę.

Uszczelkę przewodu hydraulicznego pompki sprzęgła zobaczysz i "wymacasz" podążając za przewodem od pompki do grodzi. Jeśli jest przerwana lub źle osadzona to będzie przeciekać. Podobnie uszczelki osłaniające otwory, którymi przez gródź przechodzą przewody instalacji elektrycznej.

radim3k - Pon Cze 26, 2017 22:38

radzę od sprawdzenia czy jest woda w podszybiu. Ostatnio miałem z tym problem bo mi rozładowywało akumulator po deszczu. Okazało się że miałem około 4-5 cm wody w podszybiu. Udrożniłem i zobaczymy co będzie.
arleta90 - Wto Cze 27, 2017 08:39

Udrożniłam odpływy w podszybiu i zobaczymy. Fakt woda nie spływała otworami, gumy były zabłocone.
MaReK - Wto Cze 27, 2017 15:12

Warto od spodu auta te gumowe wężyki uciąć w miejscu gdzie się "spłaszczają". Przez te spłaszczenia często syf blokuje odpływ i nieszczęścia gotowe. Jeśli głęboko na ścianie leżą liście warto je usunąć odkurzaczem przemysłowym a pozostałości wydmuchać powietrzem sprężonym.
arleta90 - Sro Cze 28, 2017 08:53

No i wychodzi na to, że zatkane odpływy były powodem. Dzisiaj po ulewie sucho.
MaReK - Sro Cze 28, 2017 13:06

Pytanie jak długo ;) Kilka liści, trochę kurzu, wody i czopek znowu się zrobi.
Musisz częściej zaglądać pod auto albo zaopatrzyć się w kawałek włókna szklanego i przepychać od czasu do czasu ;)

arleta90 - Sro Cze 28, 2017 13:38

Jeszcze częściej? :mrgreen: Ja non stop coś przy aucie robię :D Ale na pewno będę częściej czyścić te odpływy. I obetnę te końcówki gumy tak jak radziłeś, może pomoże.
MaReK - Sro Cze 28, 2017 15:13

Ja mam obcięte lata temu i nie zaglądałem do tematu ;)
Natomiast woda dostała mi się przez bagażnik (listwy) :P Ale Ty masz kombi, to nie wiem jak tam jest ;)

prebenny - Sro Cze 28, 2017 16:02

W kombi przez listwy też potrafi cieknąć.
dumel175 - Sob Lip 01, 2017 08:54

Ja mam taki problem jak mocniej popada to mam kropelki wody na przycisku otwierania maski i bagażnika.. Podejrzewam te dwa miejsca ale raczej to będzie ta szczelinka u góry od czego to może być?

https://zapodaj.net/1f75705dd0e8a.jpg.html

[ Dodano: Sob Lip 01, 2017 08:54 ]
I dziwne jest to ze to nie jest zawsze.. raz potrafi popadać lekko i jest woda a czasami mocno i jest sucho.. Polewalem auto woda i nigdzie nie leci także sytuacja dziwna.. Proszę o pomoc..

arleta90 - Pon Lip 03, 2017 09:45

U mnie od początku gdzieś cieknie w bagażniku. Odpuściłam sprawę, ale czasem widzę, że jest wilgotno, jakby gdzieś kapało przy szybie...być może to uszczelka.
tommasino - Wto Lip 04, 2017 09:42

U mnie jest tak samo. Gdzieś uszczelka przepuszcza. Woda zbiera się w lampie STOP. Muszę na spokojnie to zbadać :lol:
sknerko - Wto Lip 04, 2017 12:19

jak w lampie masz wodę to lampa jest nieszczelna i albo zasilikonować albo kupić inną sprawną. Jak uszczelka przepuszcza to zbiera się w aucie a nie w lampie.
tommasino - Wto Lip 04, 2017 12:26

sknerko napisał/a:
jak w lampie masz wodę to lampa jest nieszczelna i albo zasilikonować albo kupić inną sprawną. Jak uszczelka przepuszcza to zbiera się w aucie a nie w lampie.


Chodziło o lampę stop na szybie klapy. Przez uszczelkę od góry jakoś przedostaje się woda i dostaje się do lampy stopu.
Nie są to jakieś ogromne ilości wody, zaledwie kilka kropel po porządnej ulewie, ale jednak są :sad:
Jak otwieram klapę to siłą rzeczy woda zlatuje do środka bagażnika

basket56 - Wto Lip 04, 2017 13:18

Osobiście zalecam oddac auto do fachowca lub samemu powyciagac siedzenia i kanape nastepnie wszystkie spawy łaczenia lub miejsca z podejrzeniem przecieku zarobić masą bitumiczną. Mam tak zrobione i nie ma mowy o żądnym przecieku. A jeżeli sie trafia to właśnie poprzez drenaż od szyberdachu lub polecam zasylikonować tylnie odpowietrzniki bagażnika ;-)
arleta90 - Wto Lip 04, 2017 14:24

No u mnie na szczęście w lampach wody nie ma, ale przy otwieraniu klapy po deszczu też leci ;) P.S.tomasino, fajna furka :mrgreen: :mrgreen: ;-)
tommasino - Wto Lip 04, 2017 21:29

arleta90 napisał/a:
No u mnie na szczęście w lampach wody nie ma, ale przy otwieraniu klapy po deszczu też leci ;) P.S.tomasino, fajna furka :mrgreen: :mrgreen: ;-)


Heehe, Twoja też niczego sobie :wink:

Tak jak już pisałem woda dostaje się przez uszczelkę tylnej uchylnej szyby klapy w kombiaku. Nie z lamp czy tez jakiś lączeń. Podejżewam, że trzeba albo docisnać uszczelkę lub też lekko podsilikonować. Myśle Arleta90, że masz ti samo co ja. Zobaczymy kto szybciej ogarnie temat :lol: :lol:

MaReK - Wto Lip 04, 2017 21:34

arleta90, tomasino, powinniście zostać parą ;) Takie sama auta, takie same problemy... ;)
arleta90 - Sro Lip 05, 2017 08:23

tomasino, zabrzmiało jak wyzwanie... :D
tommasino - Sro Lip 05, 2017 08:29

arleta90, a już tam wyzwanie... Bardziej jako mobilizacja by się tym zająć :mrgreen: :mrgreen:
arleta90 - Sro Lip 05, 2017 08:56

No cóż... weekend coraz bliżej ;)
dumel175 - Sro Lip 05, 2017 16:18

Pomoże ktoś czy nie? Dodam ze spinki podszybia są uszczelnione......
tommasino - Czw Lip 06, 2017 14:37

A już napusać miałem o spinkach aby uszczelnić a tu już zrobione i ciągle nic
Brokas - Pon Lip 24, 2017 19:53
Temat postu: [R75] woda w samochodzie
Podbijam do tematu..mam ten sam problem z wodą po każdym deszczu i zauważyłem ze nie mam tej uszczelki idącej od pompki sprzęgła.Gdzie można taką dostać albo jak ją zastąpić?
markozalko - Pon Lip 24, 2017 20:01

Wiesz co, ja też miałem ten problem. Po każdym deszczu za pomocą szmatki wsadzanej w szczelinę pod siedzeniem kierowcy wyciskałem od ciorta wody. Wkurzyłem się i doszedłem o co chodzi. Też nie miałem tej uszczelki. Nawaliłem tam fuuul silikonu i mam spokój. Nie wiem jak będzie trzeba się tam dostać to się go zerwie chyba. Grunt że pomogło
tommasino - Pon Lip 24, 2017 20:16

arleta90, Ja chyba rozwiązałem swój problem z wodą na rolecie po każdym mocniejszym deszczu. Zrobiłem test i okazało się że woda przechodzi pomiędzy szybą klapy a uszczelką tą na górze szyby. Nie wiem czy dobrze myśle, ale szyba tylna w dolnej części po bokach ma otwory. Są to chyba odpływy. I one mogły w środku przyrdzewieć blokując wodzie odpływ. Ale to tylko przypuszczenia :mrgreen: :mrgreen:
Moja naprawa polegała na dorwaniu się do silikonu. Akurat miałem pod ręką technicqll czy jakoś tam do reflektów. Wrzuciłem go do małej strzykawki z cienkim dziubkiem i bardzo cienką kreską zapodałem pomiędzy uszczelkę a szybę. Dla pewności od spodu też dałem. Światło stop bardzo łatwo się wysuwa. Wystarczy po bokach lampy najlepiej płaskim śrubokrętem wcisnąć i wysunąc ku dołowi.
:mrgreen:
Jak narazie sucho :razz:

Brokas - Pon Lip 24, 2017 20:20

No to chyba nie pozostaje mi nic innego jak wyprawa po sylikon. Używałeś jakiegoś specjalnego?
arleta90 - Wto Lip 25, 2017 08:20

tomasino, brawo Ty! Ja też się za to wezmę zaraz po tym jak dojdę dlaczego moja maszyna skrzypi... :evil: