Zobacz temat - [R All] Adaptacja Rovera do noclegu- ktoś coś?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) - [R All] Adaptacja Rovera do noclegu- ktoś coś?

Gulliver - Wto Cze 06, 2017 11:31
Temat postu: [R All] Adaptacja Rovera do noclegu- ktoś coś?
Cześć!
Taka myśl mnie naszła- czy ktoś ma jakiś patent na spanie w Roverze? Ja mam R25 i miejsca nie jest za dużo ale od biedy można coś pokombinować by przy weekendowym wyjeździe znośnie noc spędzić. Jakaś płyta, stelaż, podpórki i na to pianka albo dmuchany materac. Właściciele R75 powinni mieć najwięcej miejsca do popisu :razz:
Czasem jadąc na wycieczkę nie chce się rozkładać namiotu (bo pada, bo cimno, bo niedźwiedzie lub zbóje) a jednak spanie pod twardym dachem może dawać komfort psychiczny.

Harry - Wto Cze 06, 2017 22:01

Spanie w 25 nie jest komfortowe. Mowie o przednich fotelach
nanab - Sro Cze 07, 2017 20:05

Bez kombinowania to chyba tylko jedna osoba na tylej kanapie :) A na dwie można by spróbować przesunąć max fotele do przodu, złożyć oparcie kanapy i wstawić jakiś materac wzdłuż. Nigdy nie próbowałem ani nie mierzyłem, ale innej opcji niż dołączenie bagażnika do wnętrza nie widzę.
Zigg - Czw Cze 08, 2017 08:36

Zamontuj relingi i wrzuć namiot dachowy, fajny kamper się robi i masz bezpiecznie od zwierząt, itp. ;)
Tylko pytanie ile będzie wystawał z takiego małego dachu.

Spałem kilka razy w trasie na wakacjach w 214, ale to nie jest metoda na wypoczynek - wstajesz obolały.

Gulliver - Czw Cze 08, 2017 14:53

Że niewygodnie się śpi na fotelach to wiadomo, ale może to i ich atut ;) namiot na dachu to świetna sprawa ale nie dla zwykłej osobówki, bo bym wyglądał jak- nieprzymierzając- murzyn na nartach ;) poza tym to już koszty.
Dla porównania w Dusterze jest taki popularny myk dla ekonomicznego zwiedzania Islandii wypożyczonym tamże autem. Czuć przygodą :grin:






Zigg - Czw Cze 08, 2017 15:11

Do takiego spania polecam wielkiego kombika, np. moje Volvo V70 2002r, które bądź co bądź jest na sprzedaż (za grosze - bo takie realia rynku).
Tylne fotele składane absolutnie na płasko z podłogą bagażnika (jeśli podniesiesz tylne siedziska) lub na lekki spad (nadający się pod głowę (jeśli siedzisk nie składasz) :)
Niesamowicie wygodne, szybkie, oszczędne i przemyślane auto - no i nieśmiertelne ;)
Motor 163KM D5 (5-cyl) w automacie, mniam mniam. Pełne wyposażenie.

I po reklamie :cool:

nanab - Czw Cze 08, 2017 15:55

Gulliver napisał/a:
Że niewygodnie się śpi na fotelach to wiadomo, ale może to i ich atut ;) namiot na dachu to świetna sprawa ale nie dla zwykłej osobówki, bo bym wyglądał jak- nieprzymierzając- murzyn na nartach ;) poza tym to już koszty.
Dla porównania w Dusterze jest taki popularny myk dla ekonomicznego zwiedzania Islandii wypożyczonym tamże autem. Czuć przygodą :grin:

Obrazek

Obrazek Obrazek


Obrazek

Właśnie coś takiego miałem na myśli :D