Zobacz temat - [200] Uciekający płyn chłodniczy bezradny!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [200] Uciekający płyn chłodniczy bezradny!

bartek19901990 - Czw Cze 15, 2017 23:37
Temat postu: [200] Uciekający płyn chłodniczy bezradny!
Witam, mam mianowicie taki problem z płynem chłodniczym, że raz jak jechałem autem załączał mi sie wentylator i strasznie sie grzał az wkoncy sprawdziłem płyn chłodniczy a tam byl jego brak - predzej w garazu były plamy gdzie myslałem ze to od klimy woda. Po dolaniu płynu do max poziomu było rzez jakis czas OK, ostatnio tak konrketnie dałem mu na obrotach i zauwazyłem na ulicy na drodze asfaltowej ze w okolicy prwej strony (pasazer) gdzies okolice zbiorniczka płynu chlodniczego, albo tez do spryskiwaczy robi sie plama. bylem u mechanika i nic nie widział. ktos mze mi powiedziec co to moze byc za przyczyna ze gdy najpierw ucieka płyn a pozniej jak dolałem to była przerwa w ubytkach a teraz znowu ucieka?
Nicekovsky - Pią Cze 16, 2017 00:15

niech sprawdzi oringi, przewody w okolicach pasażera i zbiornik
wlodzimierz_10 - Pią Cze 16, 2017 09:40
Temat postu: [200] Uciekający płyn chłodniczy bezradny!
Sprawdź uszczelkę kolektora ssącego.
Robertus74 - Pon Cze 26, 2017 21:12

Mam identyczny problem w swoim 214Si 1996r. Olej OK, płyn czysty, ale znika, raz szybciej, raz wolniej. Pewnie odparowuje.
Czy może ktoś zaznaczyć na załączonych zdjęciach najbardziej prawdopodobne miejsca gdzie próbować doszczelnić? A może wystarczy użyć specjalnego uszczelniacza, który dolewa się do zbiorniczka?

grzesiek_96 - Pon Cze 26, 2017 22:01

Mój roverek od dwóch lat bierze po 0,2 litra na 1000 km, dolewam i nic się nie dzieje
LilJohn - Pon Cze 26, 2017 22:27

@Robertus74 Zbiorniczek nie wygląda zbyt dobrze, nie ma tam oczek od oleju albo majonezu? Nie kopci ci nadmiernie auto?
Sprawdź czy pod kolektorem ssącym nie leci woda - przedostatnie zdjęcie przy bagnecie olejowym.

sknerko - Pon Cze 26, 2017 23:17

kolektor dociągnij na śrubach albo wymień uszczelkę na nim i dobrze dokręć. pewnie do cylindra zasysa. jak byś zdejmował kolektor to wywal kulkę z zaworka tam gdzie wchodzi wężyk od zbiornika wyrównawczego
bartek19901990 - Wto Wrz 12, 2017 01:32
Temat postu: [200] Uciekający płyn chłodniczy bezradny!
Sprawdziłem gdzie najprawdopodobniej ucieka mi płyn chłodniczy i jest to część której nie znam nazwy :) Na załaczonym zdjeciu moze niewiele widac ale starałem sie zrobic jak najlepiej bo ciezko dojsc do tego miejsca. Chciałbym sie dowiedziec co to jest takiego bo jak reke przejade to mam mokra reke i z tamtych okolic mi ucieka najpierw na silnik a pozniej sie przelewa chyba na ziemie :) tak sie dzieje wtedy gdy mocniej mu wcisne gazu :)

Jest to dolny gruby waż który wchodzi z dolnej czesci zbiorniczka wyrownawczego i idzie w kierunku silnika prawie przy dolnej czesci z tylu silnika miedzy silnikiem a przegroda. cos plastikowego czarnego, wstawiam foty

seraph - Wto Wrz 12, 2017 06:11

To jest obudowa termostatu. Jak sama w sobie nie cieknie to Ci pewnie puściło na łączeniu wąż-króciec.
Popuść opaskę i dopchnij wąż do oporu, bo wygląda jakby sam koniec trzymał - może to wystarczy, bo zdjęcie tego węża do oględzin oznacza duży ubytek płynu.

NoPE - Wto Wrz 12, 2017 18:04

Obudowa termostatu jest tylko wciśnięta z jednej strony do bloku silnika, a z drugiej do coolant rail (naprawdę nie wiem jak to po polsku). Tej metalowej grubej rury. Uszczelniają go tylko 2 o-ringi nakładane na obudowę termostatu i najprawdopodobniej któryś z nich puścił.
flapjck1 - Wto Wrz 12, 2017 18:56

magistrala wodna :)
NoPE - Wto Wrz 12, 2017 22:06

O! :ok:
flapjck1 - Sro Wrz 13, 2017 10:18

a ten krociec wcisniety w blok przy pompie wodnej ma sklonnosc do pekania w rowku gdzie jest ten oring, wtedy uszczelnione jest to na slowo honoru, wiec w momencie kiedy zaczelo ciec a nie bylo nic tam ruszane to spodziewaj sie peknietej obudowy termostatu
Robertus74 - Sob Paź 14, 2017 22:43

Czy wymieniając płyn, warto dodać jakiegoś "uszczelniacza"?
AndrewS - Nie Paź 15, 2017 20:25

przy sprawnym szczelnym ukladzie ?? po co??
Robertus74 - Nie Paź 15, 2017 23:24

Niestety pół roku temu zauważyłem, że gdzieś mi uciekło ok. pół litra (zapewne w ciągu kilku miesięcy, bo długo nie zaglądałem do zbiorniczka). Do oleju raczej nie.
Zlokalizowanie gdzie to, mam nadzieję, odparowało jest trudne.
W tym momencie poziom płynu w zbiorniku mam na MIN.

nanab - Nie Paź 15, 2017 23:29

Po to żeby zapchać układ i zatrzeć silniki.