Zobacz temat - Problem z podbiciem przeglądu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - Problem z podbiciem przeglądu

Kazek_ - Nie Cze 18, 2017 21:10
Temat postu: Problem z podbiciem przeglądu
Witam wszystkich

Potrzebuje porady. Jestem posiadaczem Rovera Streetwise wersja 3D z kanapą tylna 2 osobową. Podczas ostatniego przegladu diagnosta wychwycił ze samochód jest 4 osobowy, a w dowodzie wpisane jest jako 5 osobowy. Oczywiście przeglądu nie podbił co jest zrozumiałe.
Jak mogę wyjść z tej sytuacji? Dodam, że samochód był sprowadzony z Niemiec i w tamtych papierach również ma wbite 5 osob :-|

Proszę pomóżcie :-)

SyntaX - Nie Cze 18, 2017 21:18

Wydział komunikacji.
Prosisz naczelnika i składasz zażalenie na błąd pracownika wydającego dowód proste.
Ja kupiłem Mercedesa ML
W papierach auto na 7 osób wpisali że na 5
Poprosiłem naczelnika pracownik dostał opierdziel spisali protokół i wydali poprawiony dowód.
Dzisiaj są takie czasy, że trzeba walczyć o swoje i nie bać się urzędników.
Część z nich żyje jeszcze w PRL ale uwielbiam takich sprowadzać na ziemię odpowiednimi argumentami, przepisami i zarzucać tonami papierków celowo wprowadzając ich na minę, a potem przywalić z grubej rury na koniec odpowiednim pismem.

Wnerwiają mnie ludzie którzy mówią nie wychylaj się to jest urzędnik i wiesz.
No i co mi zrobi taki
On ma swoich ludzi ja swoich.

Kazek_ - Nie Cze 18, 2017 21:39

Wszystko fajnie. Tylko ze tak jak pisałem: samochód w niemieckich papierach tez miał wpisane, ze jest 5 owobowy. Podejrzewam ze nasi urzędnicy po prostu przepisali jak lecialo.
Cóż pierwszy krok pewnie i tak muszę zrobić do Wydziału Komunikacji

sknerko - Nie Cze 18, 2017 22:04

Idź z niemieckimi papierami do diagnosty i niech napisze że auto jest 5 osobowe i podbije przegląd. chyba że te auta fabrycznie są 4 osobowe i 5 osobowych nie ma i Niemiec się walnął wtedy niech diagnosta napisze papier że auto 4 osobowe i w urzędzie zmienią ci w dowodzie rejestracyjnym ale na to diagnosta powinien mieć dokument i ci go pokazać. Generalnie ja wpisywałem w dowód auto 5 osobowe bo był wcześniej jako 4 osobowy a fabrycznie miał 5 miejsc i nie było kłopotu nigdzie. W drugą stronę powinno być podobnie dostajesz papier na 4 osobowe lecisz do urzędu wracasz i diagnosta podbija przegląd

[ Dodano: Nie Cze 18, 2017 23:04 ]
Poza tym sam sobie do dowodu tego nie wpisałeś więc niech diagnosta nie cuduje bo ktoś kiedyś to auto musiał zarejestrować na 5 os. i ty teraz nie masz obowiązku odpowiadać za czyjś błąd.

longer86 - Nie Cze 18, 2017 23:07

Streetwise byl 4 osobowy, 2 fotele przedzielone malutką konsolą.

Niech urzędasy poprawią papiery albo wsadź kanapę od 25 .

luke27 - Pon Cze 19, 2017 05:58

Kolego stacja okręgowa (na podstawowych już tego nie mogą robić), robisz przegląd rozszerzony, tam wydają zaświadczenie o zmianie liczby miejsc. Czasem lubią w to rzeczoznawcę uwikłać. Idziesz z tym do urzędu. Inaczej tego nie załatwisz. Dziś wszyscy się boją i musi być w pełni legalnie.
Zigg - Pon Cze 19, 2017 07:56

O ile dobrze rozumiem i w papierach masz 5 osób, to chyba nie chcesz sobie zmniejszać auta na 4 osobowe ? Upoluj kanapę 3 osobową i przełóż :)
Raptile - Pon Cze 19, 2017 08:30

luke27 napisał/a:
Czasem lubią w to rzeczoznawcę uwikłać
rzeczoznawca nie jest tu absolutnie potrzebny , to tylko wymysł diagnosty. i tka SW jest 4 osobowy , zmien kanape na czas przeglądu i po problemie.
luke27 - Pon Cze 19, 2017 08:50

Może i nie jest potrzebny, ale Pan diagnosta powie że musi mieć podkładkę i pozostaje, albo opinia, albo spadaj, zależy od człowieka...
Harry - Pon Cze 19, 2017 08:52

Sw tez wychodzily 5 osobowe. Ktos zamienil kanape. Najlatwiej kupic kanape od 25 lub jechac do okregowej stacji,a pozniej do urzedu
SyntaX - Pon Cze 19, 2017 12:12

Dokładnie papierek z okręgowej i po temacie.
Potem do Urzędu.
Ewentualnie opinia rzeczoznawcy ale to już koszt 250-300zł

Kazek_ - Pon Cze 19, 2017 12:12

Dzięki za podpowiedzi. Najpierw wybiore sie do Wydziału Komunikacji i podpytam co nieco.

PS: auto oryginalnie jest 4 osobowe z kanapą tylną z konsolą na środku. W Niemczech już zawalili sprawę, bo u nich ktoś podbił ze jest 5 osobowe. W PL to będzie juz któryś przegląd z kolei i dopiero teraz jeden diagnosta sie zorientował że coś nie gra. Mógłbym jechać gdzie indziej ale docelowo auto bedzie na sprzedaż i wolę ogarnąć teraz niż później mieć problem :-)

longer86 - Pon Cze 19, 2017 12:46

A jaki to problem... Wyjdzie przy przeglądzie, a Ty juz tak po prostu kupiłeś, tak bylo, błąd nieomylnych urzednikow. Większość diagnostów pewnie nawet nie spojrzy na wygląd tylnej kanapy
Kazek_ - Sob Cze 24, 2017 06:28

Dzięki za pomoc:-)
Obeszło sie bez przekladania foteli. Diagnosta wystawił odpowiednie zaświadczenie i wydział komunikacji wystawi na jego podstawie nowy dowód.

Temat do zamknięcia.
Pozdrswiam :-)