Zobacz temat - [R 75] problem ze skrzynią biegów?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R 75] problem ze skrzynią biegów?

kamil900 - Wto Cze 27, 2017 23:36
Temat postu: [R 75] problem ze skrzynią biegów?
Witam.
Od jakiegoś czasu zauważyłem, że zmienianie biegów chodziło ciężej, tzn musiałem używać trochę siły żeby je zmieniać. Dzisiaj natomiast podczas jazdy, po zatrzymaniu się, chciałem ruszyć, ale nie dało się zmienić z "luzu" na jedynkę. Po chwili jednak się udało (trochę przy użyciu siły i było słychać dziwny odgłos- chyba ze skrzyni biegów) zjechałem na bok zgasiłem samochód i odpaliłem ponownie. Z tym, że:
-na 1 biegu nie da się go odpalić, trochę się dusi, ale nie daje rady
-da się go odpalić "na luzie", ale nie da rady wtedy zmieniać biegów- tak jakby były zablokowane
-na wyłączonym silniku biegi można zmieniać, chodzą płynnie

Jakieś sugestie?
Rozsypała się skrzynia? Czy może coś innego?

sTERYD - Sro Cze 28, 2017 00:22

masz problem z wysprzęglaniem... szukajka nie gryzie.
sknerko - Sro Cze 28, 2017 07:27

Rozsypała się pompa sprzęgła lub wysprzeglik, sprawdź czy nie jest mokre na łączeniu skrzyni z silnikiem i/lub czy pompka nie jest mokra.
kamil900 - Pią Cze 30, 2017 16:50

mechanik stwierdził, że skrzynia biegów do wymiany.
sTERYD - Pią Cze 30, 2017 17:23

Wymien mechanika
kamil900 - Nie Lip 09, 2017 23:22

skrzynia biegów wymieniona (na używaną- trochę ponad 100 tys km przebiegu wg sprzedawcy) oraz wysprzęglik.
Przy dodawaniu gazu skrzynia wyje. Może nie jest to zbyt głośne ale jednak słychać. Obawiam się, że tak skrzynia nie wytrzyma długo.

sknerko - Pon Lip 10, 2017 08:08

zmieniałeś w niej olej? jak nie to zmień może ucichnie
AdaskoC - Pon Lip 10, 2017 08:23

Skrzynia mogła stać u sprzedawcy w wilgotnym pomieszczeniu lub była zalana i łożyska przyłapały. Pojeździj i rozruszaj wszystko dokładnie.
kamil900 - Wto Lip 25, 2017 11:45

tak, olej wymieniony. Dodatkowo zauważyłem, że czasami, po starcie z pierwszego biegu, auto drga- nie wiem jak to dokładnie opisać.

[ Dodano: Wto Lip 25, 2017 11:45 ]
Kolejny problem. Skrzynia wyje tak samo jak wyla ale po przejechaniu około 400 km, biegi zaczęły ciężko wchodzić. juz wiem co jest przyczyną drgawek przy wysprzeglaniu - sprzęgło, którego mechanik nie wymienił bo stwierdził że jest jeszcze w dobrym stanie a dokładnie tarcza. Teraz nie wiem co robić bo pewnie ta skrzynia pewnie też padnie :/

sTERYD - Wto Lip 25, 2017 16:48

Skrzynia Ci nie padnie, tak jak i nie padła pierwsza. Odpowietrz wysprzeglik. Jak się poprawi jedź do mechanika po starą skrzynię.
kamil900 - Wto Sie 08, 2017 15:14

ciąg dalszy problemów. nie zdążyłem odpowietrzyć bo po przejechaniu dłuższej trasy sprzęgło zaczęło się ślizgać więc je wymieniłem. żałuję że przy okazji nie wymieniłem skrzyni po raz kolejny, bo po wymianie sprzęgła skrzynia zaczęła zgrzytać, a w oleju ze skrzyni były opiłki. Pojeździłem trochę, żeby sprawdzić jak działa auto po wymianie sprzęgła, ale te dźwięki ze skrzyni mnie przeraziły, miałem wrażenie, że nie dojadę z powrotem do mechanika. Więc podjąłem decyzję o kupnie kolejnej skrzyni i wymianie. Także, za jakiś czas dam znać czy skończą się problemy, może komuś ta histooria sie przyda. Dodam, że tarcza sprzęgła była tak w połowie zużyta, a docisk wyglądał jakby nie równo łapał- patrząc na ślady. Już mam dosyć tych problemów, żałuję ze nie wymieniłem wszystkiego od razu, bo koszta byłyby mniejsze.