Zobacz temat - [R75] Problem z odpaleniem (Kręci, lecz nie odpala)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z odpaleniem (Kręci, lecz nie odpala)

Sandill - Pią Cze 30, 2017 11:43
Temat postu: [R75] Problem z odpaleniem (Kręci, lecz nie odpala)
Witam, od jakiegoś czasu mam problem z moim Roverkiem.

Niniejszym gasł mi czasami podczas jazdy, po czym odpalał bez problemów.

Przeczytałem na forum, że może byc to czujnik wysokiego ciśnienia i że może pomóc jego czyszczenie.

Palił się check engine!

Wyczyściłem czujnik, przez kilka dni jeździł bez problemów, aż pewnego razu zaparkowałem przed domem i nazajutrz już nie odpalił.

Ponownie wyczyściłem czujnik, ale bez efektów, silnik kręci, lekko wchodzą obroty (100-200), ale nie odpala.

Pompa w baku chodzi na 100%

Za wszelkie porady serdecznie dziękuję!

MaReK - Nie Lip 02, 2017 12:49

Czujnik wysokiego ciśnienia, czy zawór wysokiego ciśnienia?
Bo to są dwa różne twory.

Sandill - Pon Lip 03, 2017 20:22

MaReK napisał/a:
Czujnik wysokiego ciśnienia, czy zawór wysokiego ciśnienia?
Bo to są dwa różne twory.


Ten pod kolektorem ssącym

MaReK - Pon Lip 03, 2017 20:24

Czyli ten wkręcony w listwę.
Najczęściej koroduje połączenie. Porządne oczyszczenie pinów, dogięcie ich powoduje poprawę. Sporadycznie zdarza się, że trzeba owy czujnik się wymienia. Wiele to nie kosztuje, nawet jakby chcieć z używki. Sprawdź jeszcze przewody od tego czujnika czy gdzieś się nie przetarły, nie przytopiły np. o rurkę EGR.

Sandill - Pon Lip 03, 2017 21:55

MaReK napisał/a:
Czyli ten wkręcony w listwę.
Najczęściej koroduje połączenie. Porządne oczyszczenie pinów, dogięcie ich powoduje poprawę. Sporadycznie zdarza się, że trzeba owy czujnik się wymienia. Wiele to nie kosztuje, nawet jakby chcieć z używki. Sprawdź jeszcze przewody od tego czujnika czy gdzieś się nie przetarły, nie przytopiły np. o rurkę EGR.


A może być on przyczyną tego, że nie odpala? Czy raczej szukać problemu jeszcze dalej?

MaReK - Wto Lip 04, 2017 21:41

Może być. Co pokazuje TOAF?
Bandzior - Wto Lip 11, 2017 16:45

Może być pompka niskiego ciśnienia też miałem taki przypadek... najlepiej sprawdź jakie ma ciśnienie
MaReK - Wto Lip 11, 2017 18:11

Okazuje się jednak, że co auto to inne rozwiązania :)
Dzisiaj ku mojemu zdziwieniu odłączenie czujnika nie spowodowało braku odpalenia auta. Wręcz przeciwnie. Auto po odpaleniu gaśnie kiedy owy czujnik jest podłączony. Odłączony, odpala normalnie i nie gaśnie :) Więcej powiem jak zmonitorujemy to TOAFem.