Zobacz temat - [Problem z centralnym i wersja silnikowa]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [Problem z centralnym i wersja silnikowa]

stary_zgred - Sro Lip 12, 2017 00:59
Temat postu: [Problem z centralnym i wersja silnikowa]
Witam, stałem się szczęśliwym posiadaczem Rovera 75. Z pierwszym dniem eksploatacji przestał działać zamek centralny (w sumie w połowie). Automat zamyka zaraz po ruszeniu, przycisk wewnątrz zamyka i otwiera drzwi, natomiast pilot jedynie otwiera auto. Nie da się go zamknąć. Przy zamykaniu samochód wydaje dźwięk zamknięcia, jednak nic poza tym. Rover pozostaje otwary tak jak był. Samochód nabyłem z uszkodonym zamkiem klapy bagażnika, jednak zamek działał, aż się obraził. Klapa normalnie zamknięta, kontolka od drzwi się nie świeci. Ktoś przerabiał podobny problem? A tak przy okazji kupiłem Rovera w wersji CDT, jednak w dowodzie jest wbite 102KW i właściciel zapewniał, że jest to wersja 140-konna. Wychodziły takie wersje? Bo w porównaniu z kumpla 115-konnym zbiera się o wiele lepiej.
MaReK - Sro Lip 12, 2017 08:32

Przede wszystkim popraw temat na zgodny z zasadami tytułowania wątków na forum.

stary_zgred napisał/a:
Przy zamykaniu samochód wydaje dźwięk zamknięcia, jednak nic poza tym.

A jaki to jest dźwięk?

stary_zgred napisał/a:
Samochód nabyłem z uszkodonym zamkiem klapy bagażnika, jednak zamek działał, aż się obraził

Jakiego rodzaju jest to uszkodzenie? Co się konkretnie dzieje z zamkiem?

stary_zgred napisał/a:
Ktoś przerabiał podobny problem?

Skąd mamy wiedzieć jaki masz problem? Mało wyczerpujący opis.
Równie dobrze możesz napisać, że nie zamyka auta i nie działa zamek w klapie bagażnika.
Spróbuj zawrzeć w opisie więcej szczegółów.

stary_zgred napisał/a:
A tak przy okazji kupiłem Rovera w wersji CDT, jednak w dowodzie jest wbite 102KW i właściciel zapewniał, że jest to wersja 140-konna.

Fabrycznie takich mocy nie było. Max to 136KM wersja poliftowa. Chyba, że ktoś robił chiptuning , pomiary i zrobił oficjalną zmianę w papierach. Żeby to stwierdzić należałoby A. shamować auto, B. odczytać mapę sterownika silnika i porównać.

stary_zgred napisał/a:
Bo w porównaniu z kumpla 115-konnym zbiera się o wiele lepiej.

Nie wiem co ma kumpel i w jakiej kondycji. Teoretycznie na niektórych działa podniesienie mocy z fabrycznych 115KM do 131KM.