Zobacz temat - [r75] gdzie trzymacie telefon w roverkach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75] gdzie trzymacie telefon w roverkach

dawidd - Sob Lip 15, 2017 13:26
Temat postu: [r75] gdzie trzymacie telefon w roverkach
Cześć, pytanie banalne a jednak idealnego rozwiązania nie znalazłem. Smartfony są na tyle duże że na środkowych kratkach nawiewu się nie mieszczą w pionie, jak leży koło lewarka zmiany biegów to często go nie słyszę bo muza zagłusza, a w kieszeni to znów problem z wyciąganiem itd. Ma ktoś jakiś super pasujący uchwyt który pasuje do r 75 albo jakieś inne rozwiązanie?
nanab - Sob Lip 15, 2017 14:03

Przyssawka na szybę? Albo to samo tylko przykręcone do deski
MD - Sob Lip 15, 2017 14:45

Przyssawka na szybę z uchwytem w lewym, dolnym rogu. Szyba jest mocno pochylona w naszych autkach, mam telefon 5,5 cala (Meizu M3 Note, wymiary samego smartfona prawie identyczne jak w iPhone 7 Plus) i mieści się idealnie. Choć osobiście myślę, czy nie zrobić uchwytu w słupku na stałe. Ale to tylko wtedy, gdy zachce mi się je jakimś skajem jak i boczki okleić. Wtedy kupiłbym po prostu uchwyt przykręcany, zmontował go ładnie ze słupkiem i od razu poprowadził tam ładowanie.

Noooo chyba, że telefonem łączysz się przez BT ze stacją dedykowaną i nie jest Ci potrzebny na wierzchu. To polecam rozwiązanie z najnowszego BMW 7, czyli schowek na telefon w podłokietniku. Przerobienie tego schowka to jeden z moich planów. Kieszeń na kasety jest nam nie potrzebna. Wolałbym usunąć oryginalne wytłoczenia i zmienić swój schowek w znacznie pojemniejsze pudło. :P

dawidd - Sob Lip 15, 2017 15:54

w słupkach będą u mnie tweetery wiec odpada. Na szybie nieraz woziłem, tez kiepsko bo zmniejsza widoczność
MD - Sob Lip 15, 2017 16:01

dawidd, Ja umieszczam bardzo nisko telefon, Zasłania tylko róg, a on sam jest bardziej nad kokpitem. Wyjąłem też wkładkę podłokietnika. Niestety, fabryczny otwór jest za mały by jakiś zmieścić tam 5,5 calowca i nie mam zbytnio pomysłu, jak to mądrze przerobić.

Choć w sumie... gdyby przesunąć przedni wkręt bliżej krawędzi i wyciąć większy otwór w tunelu, to można by przedłużyć główną kieszeń podłokietnika. Na wysokość jest super. W takim wypadku nawet Galaxy S8 zmieściłby się równolegle do ścianki. :)


MaReK - Sob Lip 15, 2017 19:02

U mnie na szybie przedniej, w lewej części tak aby całość podstawy w którą wchodzi telefon wisiała nad kratką nawiewu, a ucho klejone do szyby było jak najbliżej krawędzi. Nie znoszę jak mi w polu widzenia wiszą jakieś wynalazki. Kamerę rejestrującą trasę mam zamontowaną za lusterkiem wstecznym, tak aby nie zasłaniała czujnika światła i nie wyłaziła poza obrys.

A jak nie montuję telefonu na uchwycie, to kładę na półeczce pod deską. Włączam bluetooth'a i na stacji 2DIN ogarniam połączenia telefoniczne :)

longer86 - Sob Lip 15, 2017 22:40

Ja mam rozwiązanie idealne, radio 1DIN i cudowna półka nad radiem ;)
Nie wygląda juz tak pięknie, ale jest mega praktyczne

janio - Sob Lip 15, 2017 22:47

Mam ten sam problem. Przyklejam do szyby na przyssawkę specjalny uchwyt, ale już ze trzy razy mi się oderwał. Spadając, pękła plastikowa obramówka w telefonie, już mnie to denerwuje, na gwiazdkę sprawię sobie chyba coś takiego:
https://pl.aliexpress.com/store/product/XTRONS-7-Octa-Core-4G-Android-6-0-64bit-32GB-2G-RAM-Car-DVD-Player-with/524056_32791169005.html
lub może coś takiego:
https://pl.aliexpress.com/item/9-Android-6-0-Octa-Core-Head-Unti-Car-DVD-Player-For-BMW-E46-M3-MG/32794585347.html?spm=2114.56010208.4.1.fbwHqk
Jedno i drugie fajne, nie wiem co wybrać?

MaReK - Nie Lip 16, 2017 01:24

janio napisał/a:
na gwiazdkę sprawię sobie chyba coś takiego:

Może spróbuj najpierw umyć dobrze szybę od środka :P
Ja też walczyłem z oklejającymi się przyssawkami. W końcu użyłem roztworu wody z octem (po uprzednim porządnym umyciu płynem) i nie odpada mi nic. A co do stacji 2DIN - polecam.

0L0 - Nie Lip 16, 2017 10:22

Ja zainwestowałem w taki uchwyt:
https://www.x-kom.pl/p/29...ne-touch-3.html

Zamontowany na desce z mocowaniem telefonu spuszczonym do wysokości kratek/zegarka. W efekcie praktycznie w ogóle nie ogranicza widoczności.

thorgalxxx - Nie Lip 16, 2017 11:53

Ja zaś polecam taki

https://pl.aliexpress.com/item/New-Auto-Car-Holder-Mini-Air-Vent-Mount-Magnet-Magnetic-Phone-Mobile-Holder-Universal-For-iPhone/32774432159.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.CuLQ7k

Link z ali bo tam brałem i nie chce mi się szukać w google. Ale sam uchwyt bajka. Jakość i wygląd super. Mam włożony w nawiew nada radiem. W zestawie dwie blaszki. Ja akurat przykleiłem do swojego htc one m8, ale można włożyć pod etui. Przez silikonowe etui trzyma super, przez plastik już słabiej. Uchwyt pokryty jakby gumą i telefon się nie przesuwa, ani nie przekręca. Można ustawić w każdej pozycji. Jedną ręką montuje tel i jedną ściągam. Wystarczy przyłożyć :)
Wziąłem jeszcze taki, ale używam tylko ten magnetyczny.


https://pl.aliexpress.com/item/Car-Holder-Mini-Air-Vent-Mount-Magnet-Magnetic-Cell-Phone-Mobile-Holder-Universal-For-iPhone-5/32795049492.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.CuLQ7k

nanab - Nie Lip 16, 2017 16:11

Zawsze można odkręcić przyssawkę i przykręcić śrubką do słupka/deski.
EDIT:
Tych wyżej montowanych w kratki nie polecam, poprzedni właściciel używał takich i taki efekt że teraz nie mam środkowych kratek, bo się połamały.

karolj - Nie Lip 16, 2017 19:11

nanab napisał/a:
Zawsze można odkręcić przyssawkę i przykręcić śrubką do słupka/deski.


Albo przewiercić się przez przednią szybę i złapać nakrętką od zewnątrz :P

rafalmis1 - Nie Lip 16, 2017 19:14

również polecam rozwiązanie thorgalxxx, mam w 2 autach i jestem zadowolony bardzo
thorgalxxx - Nie Lip 16, 2017 21:25

nanab napisał/a:
Tych wyżej montowanych w kratki nie polecam, poprzedni właściciel używał takich i taki efekt że teraz nie mam środkowych kratek, bo się połamały.


Nie wiem jak on to montował, ale trzeba być wybitnie uzdolnionym żeby połamać kratkę nawiewu.

nanab - Nie Lip 16, 2017 22:37

Wystarczy zamontować duży telefon i pojeździć po polskich drogach :)
dawidd - Pon Lip 17, 2017 07:51

ja tez kupiłem pare dni temu ten co poleca thorgalxxx, bo byly akurat w auchan po 9 zl - nie jest jakiś b zly, pewnie sie trzyma w kratce i pewnie trzyma tel LG k10. Nie jest to moze rozwiązanie idealne ale zawsze lepsze niz nic. Jeszcze ciekawi mnie jak trzyma ten magnetyczny, czy tel sie z niego nie oderwie ?
thorgalxxx - Pon Lip 17, 2017 08:22

Właśnie w tym rozsuwanym sie trochę telepał. A w tym magnetycznym nawet nie drgnie, a one m8 do lekkich nie należy. W każdym bądź razie jestem mega zadowolony, a wcześniej używałem uchwytu na szybę.
dawidd - Pon Lip 17, 2017 11:58

no to tez sobie go zamówię, tylko znów ze 2 m-ce czekania. Ja nie wiem co ostatnio w tych chinach tak wolno paczki ida...
thorgalxxx - Pon Lip 17, 2017 12:33

Chyba popularność Ali się dosyć zwiększyła. A te uchwyty chyba 14dni szły tak, że całkiem fajnie. Ciekawe jak takie tylko na przegubie kulowym by sie sprawowały.
j0zek - Pon Lip 17, 2017 13:28

a zimą jak będzie mocno ciepły nawiew włączony, to też tak telefony na tych kratkach będziecie eksponować?
AdaskoC - Pon Lip 17, 2017 13:59

j0zek napisał/a:
a zimą jak będzie mocno ciepły nawiew włączony, to też tak telefony na tych kratkach będziecie eksponować?


Zasada nawiewów jest prosta i w nowszych autach już nawet są to domyślne ustawienia.

Ciepły nawiew na szybę przednią lub/i nogi
Zimny nawiew na twarz lub/i nogi

Dlaczego?!

Ciepły - ustawiając ciepły nawiew na twarz otumania Cię stajesz się senny.

Zimny - ustawiając na szybę zimny nawiew w lato, wiadomo co się może stać, dodatkowo klimatyzacja jest wtedy o wiele mniej wydajna.

Teraz już wiesz czemu montaż telefonów na kratkach jest sensowny :)

j0zek - Pon Lip 17, 2017 18:39

Może z tego względu sensowny, jednak nie w każdym aucie są tej samej jakości i wytrzymałości kratki.
Uważam, że kratki w r75 są akurat na tyle giętkie, że przy większym telefonie mogą się połamać, gdy telefon będzie podskakiwać itp.

MD - Pon Lip 17, 2017 19:25

Też tak myślę. Dlatego na razie wożę na szybie, przy czym przyssawka jest w lewym, dolnym rogu, a sam telefon sięga dołem do górnej krawędzi kratki. W efekcie więcej zasłania lusterko wsteczne niż moje 5,5 cala smartphona. :D

Ale wciąż rozważam przerobienie schowka podłokietnika tak, aby mieścił się tam mój sprzęt. Przy ewentualnej stacji dedykowanej nie ma potrzeby, aby telefon pozostawał na wierzchu.

thorgalxxx - Pon Lip 17, 2017 20:13

https://youtu.be/Yro4BM1_GeM

Mały sampelek z użytkowania

AdaskoC - Pon Lip 17, 2017 20:22

Z kolei telefon umieszczony na szybie nagrzewa się przez cały rok. W lato od słońca a w zimę od nawiewu.
Ja niestety w każdym aucie mam umieszczony telefon na szybie. Jedynie jak czasami jakieś 75/ZT użytkuję to trzymam pod popielniczką, za lewarkiem biegów :)

MD - Pon Lip 17, 2017 20:30

thorgalxxx, wizualnie bardzo mi się to nie podoba.

AdaskoC, masz 100% rację. Dlatego chcę dedykowany schowek w podłokietniku jak w BMW G11 zrobić. :)

Majkel1993 - Pon Lip 17, 2017 20:35

Ja ze swojej strony dorzucę się z innym linkiem:

https://pl.aliexpress.com/item/Baseus-360-Degree-Rotation-Magnetic-Mount-Car-Holder-Stand-For-iPhone7-6-6s-Plus-Samsung-Galaxy/32694707035.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.jaTsW8

też uchwyt magnetyczny. Bardzo, ale to bardzo dobrze spasowany, przyssawka dobrej jakości. Jeżeli cokolwiek się stanie w zestawie jest nie tylko drugi krążek magnetyczny, ale też i druga przyssawka. U mnie na P9 spełnia swoją rolę jak na razie idealnie. Co do umiejscowienia mam go idealnie pod drewnianym "daszkiem" od radia. Ze względu na to, że pokrętło głośności nie działa, a używam tylko sterowania z kierownicy.

thorgalxxx - Pon Lip 17, 2017 20:38

Też fajny. Chodzi o sam fakt wygody takiego rozwiązania jak magnes. A gdzie jest umiejscowiony to już druga sprawa. Mi akurat pasuje w tym miejscu :) A ta głowica ruchoma jest w miarę sztywna? Nic się nie przekręca? Też sobie taką sprawię, a co.
Majkel1993 - Pon Lip 17, 2017 20:39

thorgalxxx napisał/a:
Też fajny. Chodzi o sam fakt wygody takiego rozwiązania jak magnes. A gdzie jest umiejscowiony to już druga sprawa. Mi akurat pasuje w tym miejscu :) A ta głowica ruchoma jest w miarę sztywna? Nic się nie przekręca? Też sobie taką sprawię, a co.


Sztywna jak pałka łysego z Brazzers. Nie ma się do czego przyczepić, naprawdę feedback z Ali nie jest tutaj z kosmosu :)

thorgalxxx - Pon Lip 17, 2017 20:56

Majkel1993 napisał/a:


Sztywna jak pałka łysego z Brazzers.)


Tu mnie przekonałeś :mrgreen: . Biorę.

Majkel1993 - Pon Lip 17, 2017 21:01

thorgalxxx napisał/a:
Majkel1993 napisał/a:


Sztywna jak pałka łysego z Brazzers.)


Tu mnie przekonałeś :mrgreen: . Biorę.


Cieszę się :mrgreen: za 2/3 tygodnie czekam na opinię!

j0zek - Pon Lip 17, 2017 21:33

AdaskoC napisał/a:
Z kolei telefon umieszczony na szybie nagrzewa się przez cały rok. W lato od słońca a w zimę od nawiewu.
Ja niestety w każdym aucie mam umieszczony telefon na szybie. Jedynie jak czasami jakieś 75/ZT użytkuję to trzymam pod popielniczką, za lewarkiem biegów :)


Więc dlatego najczęsciej telefon mam w kieszeni, albo na tej małej półce pod przełącznikiem świateł.

prebenny - Wto Lip 18, 2017 10:41

Od 3 lat jeżdżę z telefonem w uchwycie na kratkach i jeszcze nic się nie połamało mimo, że przez dobry rok tam lumię 820, która waży tyle co czołg woziłem :lol: Nie szukajmy problemów tam gdzie ich nie ma.