Zobacz temat - [R75] Lusterka składane elektrycznie - przestawienie z UK
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Lusterka składane elektrycznie - przestawienie z UK

dawidd - Wto Lip 18, 2017 20:22
Temat postu: [R75] Lusterka składane elektrycznie - przestawienie z UK
Cześć, Postanowiłem sobie dołożyć lusterka składane elektrycznie i kupiłem po 110 zl chromowane poliftowe kompletne angielskie. I teraz mam dylemat jak je przerobić na europe. Jest co prawda sporo opisów, ale one dotyczą zwykłych lusterek, a nie składanych elektrycznie.
Sporo tez mi sie nie zgadza bo czytałem ze elektrycznych nie można złożyć ręcznie, a moje się da, czytałem ze trzeba jakaś rzeźbę wewnątrz lustra robić żeby zmienić z uk na eu a mi tu wychodzi ze nie trzeba - wiec dopytam

Do rzeczy - na spodzie mam strzałkę i napisem LHD i RHD co by wskazywało ze lusterko jest uniwersalne. Widzę, ze kont obudowy, wyznacza pierścień z wypustkami miedzy obudowa lusterka a trójkątem który montujemy do drzwi.
Jeśli dobrze rozumiem to wystarczy spiłować wypustki które zaznaczyłem na fotce i przesunąć lustro względem trójkąta, skręcić śrubki i już mamy europe. Zgadza sie czy jeszcze jakoś inaczej to sie robi?

sTERYD - Wto Lip 18, 2017 20:33

Kont? ;>
A trzeba to spiłować? Nie ma dla nich drugich otworów?

dawidd - Wto Lip 18, 2017 21:12

kont, kąt - muszę zwalić na słownik androida, z cala pewnością on jest winowajca :P
Nie ma otworów, tylko spiłowanie daje możliwość przesunięcia obudowy

[ Dodano: Wto Lip 18, 2017 21:12 ]
No chyba że o czymś nie wiem, dlatego pytam. Sporo forumowiczów już to ma za sobą i może ktoś coś podpowie

AdaskoC - Wto Lip 18, 2017 21:45

Jeśli mnie pamięć nie myli, to leci to tak:

Musisz zeszlifować te wypustki
Otwory okrągłe trzeba trochę przesunąć
Te podłużne otwory też trzeba przesunąć.

I masz EU.
Kilka lat się już z tym nie bawiłem, to tak pamiętam jak przez mgłę :)

Lusterka można składać manualnie, nic im to nie przeszkadza.

P.S. Mamy kilka kompletów tych lusterek, trzeba je wreszcie ogłosić :mrgreen:

I jeśli nie masz, to posiadamy oryginalne wiązki do tych lusterek, wystarczy tylko wpiąć w swoją wiązkę drzwi i śmiga :)

sknerko - Wto Lip 18, 2017 21:52

w zwykłym tez są te kołki ale jak podważysz sprężynę to przestawisz i kołek wchodzi w otwór od kontynentalnych. Nawet widzę ze sa takie przetłoczenia w tych twoich jak w zwykłych co wchodzi w nie spręzyna
AdaskoC - Wto Lip 18, 2017 22:21

Tutaj nie przestawi lusterek bez przerobienia tego dysku, są inaczej skonstruowane :)

Gdzieś mamy jeszcze te dyski w wersji EU i wtedy tylko to wystarczy podmienić. Lecz nie oferuję ich, bo gdzieś w pudłach na regałach są i nie ma chętnego by to znaleźć.

Punx - Sro Lip 19, 2017 10:40

A po co wewnątrz lusterek są takie luźno chodzące dzyngle plastikowe? U mnie w kolorze zielonym ....
dawidd - Sro Lip 19, 2017 12:29

może żeby likwidować drżenie szkła, sam nie wiem