Zobacz temat - [R75] Sprzęgło - dziwne odgłosy po wciśnieciu sprzegła
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Sprzęgło - dziwne odgłosy po wciśnieciu sprzegła

taba19 - Sob Lip 22, 2017 20:50
Temat postu: [R75] Sprzęgło - dziwne odgłosy po wciśnieciu sprzegła
Witam ponownie
https://youtu.be/vnMIwdUxMO4
NA początek zapytam was co to mogą być za odgłosy jak wciskam sprzęgło dziś coś takiego usłyszałem i mam wrażenie ze to coś od sprzęgła musi być mam w miarę nową pompkę bo stara wymieniłem rok temu i do tej pory nie cieknie i nie gubi płynu zachowuje się wzorcowo poprzedni właściciel wymieniał wysprzeglik ale mam podejrzenia że na używany. Tarcza sprzęgła pewnie siedzi tam od nowości
I teraz pytanie co to morze być ??
jeśli obstawiacie wysprzeglik to jaki kupić ?? co polecicie i czy wymieniać od razu coś jeszcze jeśli tak to co ??
AA no i ile powinna orientacyjnie kosztować robocizna??

No i najważniejsze czy tam mogę jeszcze pojeździć z 4 dni zrobię tak jeśli można z 300 km do 400 ?? ?

[ Dodano: Sob Lip 22, 2017 19:10 ]
Pytanie czy u mnie w benzynie występuje dwu mas i też go trzeba by było wymieniać czy raczej ??
Czy raczej wymienić NOWE sprzęgło
tarcza , docisk, wysprzęglik - łożysko oporowe ? czy jeszcze dwu mas choć to bajońska suma z tego co widzę bo około 1200 samo koło dwu masu

[ Dodano: Sob Lip 22, 2017 20:50 ]
OO I co odnalazłem stary właściciel zmieniał wysprzęglik w2015-11-09 na WYSPRZĘGLIK ROVER 75 FREELANDER 2 lata HART bo mam na to jeszcze paragon wiec teoretycznie jeszcze na gwarancji ciekawe czy uzna sprzedawca :)

bobek2525 - Nie Lip 23, 2017 11:30

Ja obstawiam pompkę sprzęgła
R75 - Nie Lip 23, 2017 12:22
Temat postu: Re: [R75] Sprzęgło - dziwne odgłosy po wciśnieciu sprzegła
taba19 napisał/a:
Pytanie czy u mnie w benzynie występuje dwu mas i też go trzeba by było wymieniać czy racze


jest dwumas (nawet w 1.8 PB jest), z tego co mi wiadomo w benzynie rzadko się wymienia, aczkolwiek, jeśli jest w złym stanie to będziesz musiał wymienić, ja wymieniłem wszystko oprócz właśnie dwumasy, przebieg 185tys

taba19 - Nie Lip 23, 2017 21:00

Co do pompki to trzyma ciśnienie nie mięśnie zachowuje się pod tym względem wzorowo płyn jest ładny klarowny. No i ma ledwo 10 miechów i kupiona od tazu więc jakościowo jest chyba spoko.
Więc raczej chyba nie pompka dźwięki jak otworze maskę idą od wysprzeglika i raczej tam szukał bym przyczyn.
Chyba jutro jak będę to wstawiać do mechanika to wymienię wysprzeglika i chyba tarcze dociakową i sprzęgło i tak muszą rozbierać i tak to od razu wywala stare na nowe tylko co polecicie by tam zamontować?
Taki szum od pompki by był? Stara jak bywa walnie to poproszę nie trzymała ciśnienia i miękka po chwili wpadają w podłogę a ta działa jak należy

[ Dodano: Nie Lip 23, 2017 21:00 ]
Czy ktoś z bardziej obeznanych mógł by mi podpowiedzieć co zakupić ??
bo chyba firmę LUK to chyba mogę śmiało dawać ale wynalazek srl co to wogule jest ?? jest sens się na to wogule porywać czy ładować coś innego ogólnie chem żeby to pojeździło a nie żeby za rok to remontować

bobek2525 - Pon Lip 24, 2017 18:09

Moja działa idealnie ale itak są dziwne odgłosy + po dluzszej jezdzie drgania na pedale
taba19 - Pon Lip 24, 2017 20:59

bobek2525 to ty chyba masz coś z wysprzeglikiem lub jak drgania są to raczej dwu mas sie kłania