Zobacz temat - [R75] Hamulec ręczny, sprężynki zesrawu naprawczego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Hamulec ręczny, sprężynki zesrawu naprawczego

longer86 - Sob Lip 22, 2017 22:19
Temat postu: [R75] Hamulec ręczny, sprężynki zesrawu naprawczego
Witam, jakiś czas temu wymieniałem szczęki hamulca ręcznego. Do wymiany zamówiłem również zestaw naprawczy , nowe sprężynki i śruby mocujace.

I tutaj następuje problem na kazda stronę mamy 2 sprężynki ściągające szczęki. Gorna i dolną.

Czy ktoś to wymienia i spotkam problem taki jak u mnie, ze dolna wieksza sprężyna jest zbyt długa i nie ściąga dostatecznie szczęk, co objawia sie uporczywym piszczeniem w czasie jazdy?

Skąd ewentualnie zamówić wlasciwe sprężynki. Bo używane i moje stare sie nie nadają

adam_26 - Nie Lip 23, 2017 09:47

Mam kupiony zestaw naprawczy nie pamiętam jakiej firmy jeszcze go nie zakładałem, jutro mogę ci pomierzyć sprężynki żeby porównać do ori bo dzisiaj nie mam do tego dostępu. ;)
taba19 - Nie Lip 23, 2017 09:48

Cześć to masz identyczne jak ja, terz wymieniłem te same co ty sprężyny dolne są za długie o 1.1 cm ja pisałem do sprzedawcy i reklamowalem bo sprężyna wypadła i uszkodził podczas jazdy tylni czujnik abs. Co do zakupu odpowiednich ja kupowałem na miejscu w Gorzowie zestaw naprawczy do bmw e 46 i pasuje idealnie wymiary te same jedyna różnica to że szpilki zamiast sześciennych otworów na klucz to tu maja torx
alpacino - Nie Lip 23, 2017 09:52
Temat postu: Re: [R75] Hamulec ręczny, sprężynki zesrawu naprawczego
longer86 napisał/a:
Witam, jakiś czas temu wymieniałem szczęki hamulca ręcznego. Do wymiany zamówiłem również zestaw naprawczy , nowe sprężynki i śruby mocujace.

I tutaj następuje problem na kazda stronę mamy 2 sprężynki ściągające szczęki. Gorna i dolną.

Czy ktoś to wymienia i spotkam problem taki jak u mnie, ze dolna wieksza sprężyna jest zbyt długa i nie ściąga dostatecznie szczęk, co objawia sie uporczywym piszczeniem w czasie jazdy?

Skąd ewentualnie zamówić wlasciwe sprężynki. Bo używane i moje stare sie nie nadają


Przerabiałem to :mrgreen: , z zestawu naprawczego Hart , górna sprężyna stanowczo za długa , na szczęście brat miał zestaw z BMW E 38 i pasują idealnie, poza tym te "sprężyny z Hatra są jakiegoś lipnego materiału....
Możesz spóbować skrócić na samych zagięciach , miałem tak zrobić , ale ostatecznie j.w . :mrgreen:

longer86 - Nie Lip 23, 2017 23:00

Czyli to nie jednostkowy przypadek.

Ja dzis wygrzebałem z piwnicy stare sprężynki musza jeszcze posłużyć. Cale szczęście nie ma dużo roboty z wymianą

nanab - Nie Lip 23, 2017 23:30

Widocznie jakiś mgr inż hab po trzeciej tego dnia przerwie na kawę walnął się przy wpisywaniu wymiarów, inny z działu jakości bez odrywania wzroku od telewizora klepnął pieczątkę i poszło do produkcji.
Brat - Pon Lip 24, 2017 16:56

Potwierdzam - robiłem ostatnio hamulce, gratis dostałem zestaw z HARTA - sprężynki ściągające szczęki to śmietnik, za długie, wykorzystałem tylko nowe bolce i sprężynki od nich.