Zobacz temat - [ROVER200]Silnik dymi,klekocze, mruga kontrolka oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [ROVER200]Silnik dymi,klekocze, mruga kontrolka oleju

dawid320 - Nie Lip 30, 2017 14:56
Temat postu: [ROVER200]Silnik dymi,klekocze, mruga kontrolka oleju
Witam. Przyjechalem tym autem z Niemiec. Mrugala mi kontrolka oleju ale tylko przy hamowaniu i na zakretach. Gdy wlozylem bagnet zeby sprawdzic olej - suchy. Dolalem oleju, kontrolka przestala mrugac, oddalem do mechanika aby wymienil pasek klinowy - wczensiej okazalo sie wgl, ze zgubilem od oleju kurek wiec troche sie wylalo na silnik. Kurek juz jest, ale od jakiegos czasu po tej wymianie paska auto dymi, chodz czasami jak gdzies jade nie dymi. Raz skacze temperatura troche, raz nie. Od dzisiaj znowu zaczyna mrugac kontrolka oleju, auto wydaje taki glos jakbym jechal dieslem, chodz tez nie zawsze. Sprawdzilem i okazlao sie wgl, ze mam za malo plynu chlodniczego. Przyjechalem do domu, auto stoi, mam zamiar wlac plyn chlodniczy i dolac oleju. Wieczorem musze wyjechac do niemiec, co to moze byc? Ostatecznie w pon do mechhanika i od mechanika szybki wyjazd do niemiec..
krzychuuu1992 - Nie Lip 30, 2017 18:52

Według mnie ten silnik przez jazdę ze zbyt niskim poziomem oleju został przytarty i chleba z tej mąki nie będzie. Stukac może wiele rzeczy np. panewka. Szukaj słupka.