Zobacz temat - [R 45] Dziwne stuki przy wcisnientym pedale hamulca
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 45] Dziwne stuki przy wcisnientym pedale hamulca

RicoR - Sob Sie 05, 2017 15:43
Temat postu: [R 45] Dziwne stuki przy wcisnientym pedale hamulca
Dzisiaj gdy wracałem ze sklepu przy zatrzymaniu pojazdu na skrzyżowaniu usłyszałem dziwne stuki jakby w okolicach deski rozdzielczej przy (pod?) kierownicy (ciężko to opisać takie jakby klekotanie - prosto mówiąc szybkie stuki) mam wrażenie że pedał stał się cięższy do wciśnięcia. Żeby przy zatrzymaniu docisnąć go do końca i trzymać trzeba użyć nieco siły. W tym problem że nie pamiętam czy tak zawsze było ale przy tych zauważeniu tych stuków od razu zwróciłem uwagę na pedał hamulca i takie mam wrażenie. Gdy wciskam pedał hamulca reaguje lekko mniej więcej do połowy później już ciężko idzie. Co jeszcze zauważyłem że stuki powstają w momencie dociśnięcia pedału do końca gdy puszczam po chwili ustają. Jak stoję na luzie albo trzymam pedał hulca do połowy (stojąc) nic nie stuka. Zagmatwane to wszystko wiem, ktoś miał taki problem albo wie czym to może być spowodowane? Samochód to Rover 45 2002 1.8 117km 16v