Zobacz temat - Rover 75 CDTi+ 2005r. automat~MatiNitro~"BluebeRRRrrry&
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Nasze auta - Rover 75 CDTi+ 2005r. automat~MatiNitro~"BluebeRRRrrry&

MatiNitro - Sob Sie 05, 2017 21:56
Temat postu: Rover 75 CDTi+ 2005r. automat~MatiNitro~"BluebeRRRrrry&
Witam serdecznie.
Wspólnie z PaulinkąNitro chcielibyśmy Wam przedstawić nasze kolejne dziecko.
Wczoraj zakupiony, jeszcze ciepły Rover 75 2.0 CDTi z 2005r. z automatyczną skrzynią biegów.
Z wyposażenia posiada jeszcze czarną skórzaną tapicerkę z grzanymi fotelami, sterowanymi elektrycznie, fotel kierowcy z pamięcią, czujnik deszczu, czujniki parkowania oraz Trafficmaster, co nie mam pojęcia czym jest i do czego służy, jak to obsługiwać albo chociaż jak to wyłączyć :D
Autko ma 44 tys mil przebiegu, co daje jakieś 71 000km :) Jestem jego drugim właścicielem. Prowadzi się świetnie, skrzynia mnie uwiodła, jeździ się wspaniale. Silnik pracuje świetnie, pali na dotyk w końcu pewna konstrukcja. Zawieszenie do sprawdzenia bo delikatnie w lewo ciągnie, ale może to być kwestia 4 innych opon w aucie. Sprawdzi się wszystko ;)
Wchodząc na temat wad autko oczywiście ma uszkodzony wentylator, działa tylko 3 bieg. I to jedyny mechaniczny problem do zrobienia.
Wizualnie jest średnio na tą chwilę, auto ma dość sporo zadrapań, lakier jest zmatowiały, jakaś obcierka na zderzaku i delikatnie wgnieciony próg. Ewidentnie gdzieś sporo czasu stało. Felgi 17" w stanie nawet dobrym, bez większych uszkodzeń mechanicznych, myślę że sam je odnowię z czasem.
Pomocy wymagają reflektory auta, są zmatowiałe strasznie, zamontowane jakieś dziwne żarówki, albo soczewki zzieleniały wewnątrz :)
Uwagi poświęcić muszę również fotelom, fotel kierowcy ma delikatne przecierki, muszę je usunąć, pomalować a fotele pielęgnować cały czas.
Pitu pitu a teraz to na co każdy czeka czyli plany na przyszłość :P
-FILTRY, OLEJE, KONTROLA ZAWIESZENIA-WYKONANE

Zastanawiam się na wymianą oleju w skrzyni biegów, przebieg mały ale olej jednak ma 12 lat.
Oraz :
-odnowić lakier, usunąć możliwie jak najwięcej rys i ubytków lakieru, bez malowania;
-felgi 18" grid spoke- ZAŁOŻONE
-jak już felgi to i przynajmniej opony na każdej osi takie same; -50% zrobione zakupione opony Michelin CrossClimate 225/45R18 na przedniej osi
-naprawa wentylatora metodą na "silnik z Chryslera", klimy jakoś nie używam ale jak coś powinno być sprawne to niech będzie cały czas;
-odnowić reflektory,-polerka wykonana
-założyć porządne żarówki, ewentualnie jakieś lampy xenon, tylko jeszcze nie wiem jak z legalnością takiej podmiany :/ -lampy Xenon założone, razem z oryginalnymi spryskiwaczami
-montaż tempomatu, chyba najszybciej to nastąpi, bo już niemal zamówiony :D -WYKONANE
-lustereczka chromowane już w drodze :D choroba zamawiać części zanim się kupi auto ale OKAZJA była :D w przyszłości poszukam składanych elektrycznie;- WYKONANE
-chip tuning delikatny na pewno, tego brakowało w poprzednim autku :) -WYKONANE
-jakieś radyjko by się przydało na pewno-- stacja 2DIN z Androidem zamówiona
-głośniki z przodu Pioneer-WYKONANE
-może jakieś przyciemnienie szybek;-ZROBIONE
- montaż owiewek szyb-ZROBIONE
-oświetlenie wnętrza w niebieski kolor--ZROBIONE; będziemy szli w ten kolor, oczywiście z gustem, bez jakiś cudów, to ma być dostojna limuzyna :D

Muszę osiągnąć przynajmniej poziom RRRrrr :D

A tu kilka zdjęć "BluebeRRRrrry" po słabej myjni ze strasznie twardą wodą :D









Ostrzegam, post będzie sukcesywnie aktualizowany :D

longer86 - Nie Sie 06, 2017 00:41

Popraw linki bo zdjęć brak
MatiNitro - Nie Sie 06, 2017 12:59

longer86, jak teraz zmieniłem hosting, może zdjęcia nie będą znikać po czasie.
maniu48 - Nie Sie 06, 2017 15:09

No i super ze wróciłeś do Nas :D
adam_26 - Nie Sie 06, 2017 18:38

maniu48 napisał/a:
No i super ze wróciłeś do Nas :D
Dokładnie, jak się raz zarazisz to już nie wyleczysz hehe :mrgreen: tylko kierownica nie z tej strony :) to teraz wpadaj na zlot kiedyś ;) Felgi podobne do tamnego co miałeś wcześniej albo nawet te same :P
MatiNitro - Nie Wrz 10, 2017 11:27

adam_26 napisał/a:
Felgi podobne do tamnego co miałeś wcześniej albo nawet te same

Felgi mniejsze, teraz mam 17", poprzednie były 18" i miały więcej ramion, były gęstsze. Niestety nowy użytkownik RRRrrr nie chce ich odsprzedać :D

[ Dodano: Pon Sie 07, 2017 17:09 ]
Pierwszy update dotarł, ale z montażem poczekam do powrotu z urlopu, bo nie chciałbym ich znaleźć urwanych obok auta :/



[ Dodano: Czw Sie 24, 2017 17:39 ]
Dziś zamontowałem w aucie nowy rejestrator jazdy- TrueCam A6 z dodatkową kamerą do nagrywania wydarzeń za samochodem oraz modułem GPS, ostrzegającym przed fotoradarami. Dodatkowo była myjnia i usuwanie smoły i robactwa z lakieru. Jutro druga myjnia i polerka ręczna. Zamontowałem również przycisk tempomatu i sterownik. Czekam na torxy aby dołożyć sterowanie tempomatem do kierownicy i na koniec wlecą lustereczka chromowane :D

[ Dodano: Wto Sie 29, 2017 21:58 ]
Dziś wpadł tempomat :D w końcu tempomat w Roverku i do tego działaaa :D
Chociaż dziwnie ale to kwestia doczytania, przyzwyczajenia.
Czekam na olej Valvoline 5W40, łączniki stabilizatorów w razie wypadku, filtry do serwisu już kupione.

[ Dodano: Sob Wrz 02, 2017 20:45 ]
Witam, dziś ledwo świt wgrałem do BlueRRRrrr mapkę silnika od MarKa :D
Potem pojechałem na serwis, autko zaczęło oddychać nowym filtrem powietrza, smaruje się świeżym olejem 5w40 z nowym filtrem, oraz wpadł filtr paliwa oraz kabinowy.
Auto miało również oględziny stanu technicznego, mechanicy wykryli uszkodzenia tylnych tulei wahacza, łożysk amortyzatora/ów oraz wyciek z maglownicy. Co dziwne poprzedni mechanik tych usterek zawieszenia nie stwierdził. Skłaniam się do zakupu maglownicy i wymiany w ciemno.
Tajemniczy stuk czuć łapiąc za drążki kierownicze jednak stuk promieniuje z kierunku maglownicy, nie ze zwrotnic. Na tą chwilę zamówiłem poliuretany z Olkusza, łożysk nie będę ruszał na razie, jak będą wołać o wymianę to od razu sprężyny zmienię, albo przygotuję nowy komplet amortyzatorów i sprężyn :D Obniżających oczywiście :D

[ Dodano: Nie Wrz 10, 2017 11:27 ]
Chromowane lustereczka wpadły na miejsce :)


Niestety okazało się też, że muszę rozwiercić jedną ze śrub zabezpieczających. Jest tak zapieczona, że zerwałem dwa oryginalne klucze/nasadki do niej i sama w sobie się już wyrobiła i nie ma możliwości jej odkręcić.

Markzo - Pon Wrz 11, 2017 19:12

UP :)
MatiNitro - Czw Wrz 28, 2017 20:39

Zawieszenie z H&R i Sachs'a przyjechało :D

Nagash - Czw Wrz 28, 2017 21:16

No to zacznij już tworzyć mapę progów, przez które nie przejedziesz :D Chyba, że w UK takich kretyńskich pagórów, jakie potrafią się trafić u nas, nie ma ;)
MatiNitro - Czw Wrz 28, 2017 21:19

Nagash, tu jest aż nadto tego wszystkiego, wracając do domu, na odcinku 800m-1000m, mijam z 10 albo więcej.
Nagash - Czw Wrz 28, 2017 21:32

Pół biedy jak nie są za wysokie. U mnie można trafić stare progi z kostki brukowej obliczone chyba na zawiechę tarpana.
MatiNitro - Wto Paź 03, 2017 20:03

Wysokie są, idzie przychaczyć pampersem biorąc go na środek. Zmienię zawieszenie to nauczę sie jeździć jak przywalę kilka razy :mrgreen: .

[ Dodano: Wto Paź 03, 2017 20:03 ]
Dziś przyjechały koła a dokładnie 5 :D
Jako, że autko idzie w dół a garby wysokie i nadkole trzeba ładnie wypełnić wpadna 1" większe koła :D

longer86 - Wto Paź 03, 2017 23:57

Moje wymarzone grid spoke
MD - Sro Paź 04, 2017 01:10

MatiNitro, ja na fabrycznej wysokości zawieszenia czasem przycieram na Saskiej Kępie podwoziem. Bo progi z kostki są robione na dziko i na styk. A jak bruk tuż przed i za progiem pójdzie w dół, to robi się tragedia. :D

Ale felgi przepiękne, mój ulubiony wzór. :D

MatiNitro - Sro Paź 04, 2017 13:02

longer86, docelowo chciałbym felgi takie jak miałem w poprzednim RRRrrr, albo coś bardziej szprychowego od V8 ale ciężko upolować, albo cena dobija. Także te będą na sprzedaż pewnie kiedyś ;) MD, w sobotę wymieniam zawieszenie, trochę pomierzyłem wysokości zobaczymy jak zejdzie w dół wszystko.
longer86 - Sro Paź 04, 2017 20:43

To najlepszy wzór felg. Jedyny który mógłby z nimi konkurować to meteor. Ale te sa tylko 17"
MatiNitro - Sob Paź 07, 2017 15:49

Dziś na szybko przerzuciłem koła, bo w sobotę auto na pół dnia na pewno do serwisu jedzie.
Efekt-koza strasznaaa :D

Jestem ogromnie ciekaw jak sprężyny siądą :D jutro muszę pomierzyć wysokości i odległości :p

[ Dodano: Sob Paź 07, 2017 15:49 ]
Dziś wpadły nowe amortyzatory na przód, z nowymi mocowaniami górnymi oraz zestaw sprężyn obniżających :)
A to efekt:


Tył usiadł 3cm, a przód około 1cm. Jedyne co mi przychodzi na myśl to nowe amortyzatory z przodu, które lepiej trzymają i wybite amortyzatory z tyłu, trzeba będzie je wymienić i czekać jak autko przysiądzie.

Markzo - Nie Paź 29, 2017 18:41

bum
MatiNitro - Nie Paź 29, 2017 18:57

Dziś do autka wpadło nowe podświetlenie deski rozdzielczej i zegarów, oczywiście na kolor niesieski.

Dodatkowo kontrolka tempomatu zmieniona na niebieski oraz naprawiony wyświetlacz komputera podróży.
W międzyczasie wleciała radiostacja 2 din z Androidem 7.1.

Markzo - Nie Paź 29, 2017 19:14

:-| :-| :-| szczerze? to podświetlenie w ogole nie pasuje do 75 :/ trzeba było coś białego zostawić...
dzelo23 - Pon Paź 30, 2017 08:01

:mrgreen: Marek, Ty masz bzika na punkcie czerwonego i Twoje zdanie się nie liczy. Żeby nie było że się czepiam Ciebie to Longer też jest zdyskwalifikowany :p
Jak dla mnie trochę wali po oczach ale to może tylko na zdjęciu tak. Trzeba by zobaczyć na żywo.

prebenny - Pon Paź 30, 2017 08:12

Ja tam niebieski (zresztą chyba to widać ;) ) lubię ale powiem szczerze, że we wnętrzu 75 też mi nie leży.
MatiNitro - Pon Paź 30, 2017 19:41

Podświetlenie na zdjęciu wygląda jakby raziło po oczach. W rzeczywistości jest łagodne. Postaram się więcej fotek dorzucić dla zainteresowanych.
Co do koloru to raz, że chciałem utrzymać wnętrze w jednym kolorze, bo radio jest podświetlone na niebiesko, oświetlenie w podsufitkach też mam niebieskie, oraz chciałem nawiązać do lakieru zewnętrznego.

dzelo23 - Pon Gru 18, 2017 21:02

Up up up :d
MatiNitro - Pon Gru 18, 2017 21:10

Witam ponownie,
Jest kilka modyfikacji w Roverku, które warto pokazać.
Na początek obiecane zdjęcia wnętrza z nowym podświetleniem, mniej rażącym, bardziej rzeczywistym.


Szczerze nie żałuję podmianki i myślę, że pasuje do RRR jak i Rovera :D

Skusiłem się również i przyciemniłem szyby w aucie.
Na początku przyciemniony miałem przód oraz tył, w foliach 50% przód i 25% tył, jednak przód zerwałem z przyczyn prawnych i ich dalszych konsekwecji w przypadku kontroli.
Został sam tył ;) Uważam że wygląda to bardzo ładnie, nie za ciemno na zawenątrz ale za to ciemno w środku :) Myślę, że w zamian dołożę jeszcze pasek przeciw słoneczny na przednią szybę, aby przyciemnić wnętrze.
Fotki do oceny ;)


I tu najlepsze :D Jako, że kompletnie przypadkiem, bez premedytacji zakupiłem lampy xenonowe :D szkoda mi było nie zamontować ich :D Długo się zastanawiałem czy mając je luzem na szafie, wysyłać do przeróbki na bi-xenon i dokładkę ringów itd. postanowiłem poeksperymentować i zrzucić zderzak z RRR. W międzyczasie dokupiłem zestaw spryskiwaczy do polifta, aby xenony chodziaż sprawiały zewnętrzne wrażenie oryginału. I w sobotę przy +1 Celsjusza, na ulicy zacząłem ściągać zderzak.
Po 3,5h godziny xenony, spryskiwacze i syrena zaczęły działać :)



Niestety jakość światła pozostawia wiele do życzenia biorąc pod uwagę, że to xenony, ale nowe żarniki już zamówione. Mam nadzieję, że na początek nie będzie potrzebna regeneracja odbłyśników. Przy podmianie żarników, podmienię również rezystor wentylatora.

Markzo - Czw Gru 21, 2017 21:49

Hm, środka nie komentuje ;D natomiast z zewnątrz wygląda to całkiem sympatycznie :)
tommasino - Pią Gru 22, 2017 08:54

MatiNitro, Dla mnie bomba!!!!! Gdybyś miał jasny środek i drewniany kokpit to niebieskie podświetlenie faktycznie nie pasowałoby. Wydaje mi się, że chlopaki mają przed oczami deski od swoich aut i marudzą :twisted: :twisted:
MatiNitro - Sob Gru 23, 2017 16:35

tomasino, dokładnie tak, wnętrze czarne, fotele, boczki, deska rozdzielcza rówinież.
Ten niebieski świetnie to przełamuje.

Dziś delikatnie skacowany znowu zrzuciłem zderzak i wymieniłem żarniki w xenonach .

Na początek zakupiłem jakieś chinole za 11 funtów.
A to dlatego że chciałem ocenić czy można uzyskać więcej światła bez regeneracji odbłyśników.
Myślę, że światła jest więcej, w nocy się okaże dokładnie. Jeśli tak to pomyślę o żarnikach z wyższej półki. Niestety jedna lampa nie chce się regulować. Widać, że silniczek próbuje ruszyć lampą ale coś go widocznie blokuje.
Dodatkowo zamontowałem rezystor wentylatora. Lekko nie było bo robiłem to pomiędzy śmigłami ale działa jak należy.

Czekam na opinie i pozdrawiam.