Zobacz temat - [R45] Czujnik uderzeniowy.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Czujnik uderzeniowy.

Roverka_24 - Wto Sie 15, 2017 22:05
Temat postu: [R45] Czujnik uderzeniowy.
Witam,
czy w Rover 45 2.0 TD jest czujnik uderzeniowy?

Lukaswroc - Sro Sie 16, 2017 10:35

Nie nie ma. A przynajmniej ja nie zauważyłem u siebie.
sknerko - Sro Sie 16, 2017 11:05

Powinien być po lewej stronie kokpitu obok pedału gazu
Roverka_24 - Pią Sie 18, 2017 11:16

Niestety nie znalazłam prawdopodobnie w dieslu nie ma, a szkoda bo myślałam,że to jest przyczyną odcięcia zapłonu
Po wyjęciu akumulatora nie mogę go odpalić, autko jest martwe nie działa też kod ECU, mimo wprowadzenia dalej ani drgnie czyżby immo padło ?

ADI-mistrzu - Pią Sie 18, 2017 11:56

Roverka_24, martwe tzn ?
Światła możesz włączyć? Co się dzieje po przekręceniu stacyjki?

Roverka_24 - Pią Sie 18, 2017 12:14

światła są, centralny działa immo świeci, po przekręceniu kluczyka cisza rozrusznik nie kręci, przygasza się zegarek
ADI-mistrzu - Pią Sie 18, 2017 12:59

Roverka_24, a może akumulator słaby po prostu?
Ewentualnie może być zwarcie na rozruszniku bądź spalony bezpiecznik rozruchu (pod maską).

Bezpieczniki wszystkie sprawdzone?

Roverka_24 - Pią Sie 18, 2017 13:12

Akumulator jest naładowany, rozrusznik sprawdzony i jest ok.
Gdzie znajdę bezpiecznik rozruchu? W skrzynce z bezpiecznikami pod maską?

barney79 - Sob Sie 19, 2017 13:33

Roverka_24 napisał/a:
Niestety nie znalazłam prawdopodobnie w dieslu nie ma, a szkoda bo myślałam,że to jest przyczyną odcięcia zapłonu
Po wyjęciu akumulatora nie mogę go odpalić, autko jest martwe nie działa też kod ECU, mimo wprowadzenia dalej ani drgnie czyżby immo padło ?

Czujnik Jest jak na zdjeciu pokazanym powyzej.Przekazniki w komorze silnika sa od rozruchu.Ja bym zaczal od rozrusznika lub masy silnika :mrgreen:

Roverka_24 - Sob Sie 19, 2017 17:52

barney79 napisał/a:
Roverka_24 napisał/a:
Niestety nie znalazłam prawdopodobnie w dieslu nie ma, a szkoda bo myślałam,że to jest przyczyną odcięcia zapłonu
Po wyjęciu akumulatora nie mogę go odpalić, autko jest martwe nie działa też kod ECU, mimo wprowadzenia dalej ani drgnie czyżby immo padło ?

Czujnik Jest jak na zdjeciu pokazanym powyzej.Przekazniki w komorze silnika sa od rozruchu.Ja bym zaczal od rozrusznika lub masy silnika :mrgreen:


Rzeczywiście przejrzałam dokładnie- czujnik uderzeniowy jest :mrgreen: lecz niestety to nie on jest winny Sprawdzałam bezpieczniki pod maską w skrzynce, czy tam znajduje się ten od rozruchu ? Posprawdzam jeszcze raz rozrusznik , ale wydaje mi się ,że jest tam ok

[ Dodano: Sob Sie 19, 2017 17:52 ]
Rozrusznik też w porządku

ADI-mistrzu - Sob Sie 19, 2017 21:58

Roverka_24, skąd wiesz że rozrusznik jest ok?
Jak przekręcasz na 2 pozycję to kontrolki się świecą, a po przekręceniu na 3 niema żadnej różnicy?

Roverka_24 - Nie Sie 20, 2017 20:20

bez zmian
ADI-mistrzu - Pon Sie 21, 2017 06:56

Roverka_24, odpowiadasz "mglisto"...
"bez zmian" tyczy się czego?

W tej chwili nadal nie wiem jak stwierdziłaś że rozrusznik jest dobry, co się dzieje po przekręceniu na 2 pozycję i co po przekręceniu na 3.

Im mniej szczegółowo będzie odpowiadała tym dłużej to potrwa.