Zobacz temat - [R45] inny kolor lakieru pod wykładziną bagaznika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] inny kolor lakieru pod wykładziną bagaznika

MaciejP - Czw Sie 17, 2017 12:12
Temat postu: [R45] inny kolor lakieru pod wykładziną bagaznika
Dzień dobry. Kupiłem parę dni temu samochód, R45 diesel 2.0 sedan. Sprzedawca poinformował mnie, że inny kolor pod wykładziną w bagażniku (zielony) w porównaniu do koloru nadwozia (ciemny metalik) jest normalne dla Roverów (w co nie wieże). Proszę bardzo Was o zweryfikowanie tej inforamcji. Załączam zdj tabliczki tego auta, nadwozia i wnętrza bagażnika.
ADI-mistrzu - Czw Sie 17, 2017 12:56

Ja mam srebrny i w bagażniku także taki jest.
Szwagier ma czarny/ciemno granatowy i także w bagażniku cieleń przebija.

Najpewniej jest to spowodowane podkładem, mianowicie na blachę nakładany jest antykorozyjny podkład który ma jasnoszarawy odcień. Przy malowaniu karoserii na jasne odcienie niema problemu i robi się to od razu na podkład, przy ciemnych lakierach najpewniej nakładali ciemną bazę (tutaj przegniła zieleń) i potem poprawiali docelowym kolorem.
Pozwalało to uzyskać faktycznie ciemny kolor bez przebić jasnego podkładu.

[ Dodano: Czw Sie 17, 2017 12:56 ]
Według kodu PBT to:
PEARL BLACK MICA METALIC

W ofercie od 2003 roku

Remigiusz - Czw Sie 17, 2017 14:50

Umnie jest ta sama zieleń. I w cale się nie pokrywa z moim kolorem zielonym na zewnątrz :-)
Igor_Op - Czw Sie 24, 2017 09:24

Ja mam kolor antracyt i dokładnie tę samą historię - zielona farba w bagażniku pod matą. Sprzedawca mi mówił, że przy swoim zakupie też się tym interesował i powiedziano mu, że to normalka.