Zobacz temat - silnik 2.5 V6 opinie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - silnik 2.5 V6 opinie

James1994 - Sob Sie 19, 2017 13:02
Temat postu: silnik 2.5 V6 opinie
Witajcie, zbieram się z zamiarem zakupu roverka lub mg, i nie ukrywam że najbardziej kusi mnie wersja 2.5 V6 190 km.
Pytanie do Was użytkowników: jak sprawuje się ten motor, jak użytkowanie, usterki, koszty cześci? na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie, jak spalanie, czy lubi LPG ?:)

YOBACK - Nie Sie 20, 2017 13:28

Opinii o tym silniku na forum mnóstwo. Wystarczy poszukać. Problemy z VIS'ami, z wentylatorem i termostatem to chyba najczęstsze. Jeżeli Cie interesuje, to mam na sprzedaż czarne MG ZT 190, który tych wad nie ma :D

Tutaj masz link jakbyś był zainteresowany. W ogłoszeniu jest nawet prezentacja wideo tego samochodu, także możesz "na żywo" go oglądnąć.

James1994 - Nie Sie 20, 2017 13:44

Twój roverek mnie właśnie przyciągnął na to forum, ale nie ukrywam, że trochę biedna wersja jak na rocznik i cenę ;) do tych 11900 rozumiem trzeba doliczyć rejestracje i opłaty?
YOBACK - Nie Sie 20, 2017 14:07

Akcyza to w granicach 600-700zł. Wartość MG ZT jest w celnym określona na 4.8tyś zł. Jak wpisuje się do około 4tyś na umowie to nie podważą wartości(sprawdzone na swoim przypadku). To wtedy z rejestracją, przeglądem i akcyzą w granicach 1tyś się mieścisz. Oczywiście zawsze jest jeszcze negocajcja ceny auta, do 11tyś możemy zejść, skoro już zarejestrowałeś się na forum :) Wyposażenie można z czasem dokładać, wszystkie kable są w aucie. Cena jest za 100% pewny przebieg auta, który jest bardzo niski, oraz za stan wewnętrzny i zewnętrzny auta, który jest IDEALNY.
James1994 - Nie Sie 20, 2017 14:14

Dzięki ;) w przebiegi i tak nie patrze bo szkoda zdrowia. Auta jeszcze nie kupuje bo mam jeszcze dwa swoje. Póki co się rozglądam i sprawdzam na co się zdecydować :) a ten niebieski zs też jest Twoj ?
YOBACK - Nie Sie 20, 2017 14:22

Niebieski MG ZS to sprowadził mój teściu. Z tej dwójki to bardziej czarnucha polecam :D

Co do przebiegu, to mam od samego wyjazdu z salonu, od czasu pierwszej rejestracji aż do tego roku. W każdym przeglądzie jest wbity aktualny przebieg samochodu, a kupiłem go od dość bogatego niemca, z domku niedaleko centrum Berlina. Także na 100% tak bogaty człowiek nie kombinowałby nic z przeglądami itp. Myślę, że jest to jakoś do sprawdzenia jeszcze w jakiś systemach, bo w Niemczech przebiegi wpisują do baz danych przy przeglądach.

Przy czarnuchu, jak mówiłem mogę zejść do 11tyś ostatecznie. Także z opłatami wyjdzie tyle co na aukcji :)

Dla zainteresowanego mam zdjęcia z dnia jego przyjazdu, że był w takim stanie jakim jest teraz, jedynie sprzęgło było w podłodze(wysprzęglik).

James1994 - Nie Sie 20, 2017 14:30

A rozrząd kiedy był wymieniany ?
YOBACK - Nie Sie 20, 2017 14:41

Musiałbym zobaczyć dokładnie, ale pamiętam, że na silniku wisi jakaś karteczka z przebiegiem ponad 100tyś. Ale będąc szczerym, ja w każdym aucie jakie kupiłem, to pierwsze co wymieniałem rozrząd, żeby być pewnym ;)
James1994 - Nie Sie 20, 2017 14:59

na dzień doby wsadzić 2 klocki w auto warte 12 ;)
YOBACK - Nie Sie 20, 2017 15:09

Zawsze można kupić niesprawdzone MG z otomoto za 8 tyś, i w ciągu roku wydać drugie tyle na naprawy ;) Ale to nie moja decyzja. Proponuję przeczytać trochę forum. Dzisiaj sprawdzę z tym rozrządem, dam odpowiedź kiedy był zmieniany. Ale każdy przy zdrowych zmysłach radzi, żeby po zakupie robić filtry, oleje i rozrząd OD RAZU.

Tutaj z rozrządem i opłatami wychodzi około 13tyś po forumowej cenie.

James1994 - Nie Sie 20, 2017 15:11

dzięx, prześpię się z tym, ja i tak myślę o lpg do tego ;) a niebieski ma już instalacje. A co z wozem Twojego teścia jest nie tak ?
YOBACK - Nie Sie 20, 2017 15:14

Przebieg 100tyś większy, i dużo mniej zadbany.

Samo porównanie MG ZS a MG ZT to niebo a ziemia. Pierwsze wygląda jak zabawka przy ZT-ku.

ZT to limuzyna ze sportowym zacięciem.

Możesz przyjechać na oględziny, zobaczysz dwa obok siebie i sam zobaczysz :D

James1994 - Nie Sie 20, 2017 15:17

pomyślimy, ;)
R75 - Nie Sie 20, 2017 22:43

James1994, obowiązkowo test na obecność CO2 w układzie chłodzenia

YOBACK testy visow, wentylatora już pewno robił :mrgreen:

risen - Sro Sie 23, 2017 22:39

YOBACK, wysłałem Ci wiadomość prywatną, tylko nie wiem czy doszła :neutral:
YOBACK - Pią Sie 25, 2017 10:36

Przepraszam za zwłokę, ale akurat jestem na wakacjach od kilku dni. Już odpisałem.