Zobacz temat - [MG ZR] żre opony od wewnatrz
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] żre opony od wewnatrz

bogas92 - Pią Sie 25, 2017 18:15
Temat postu: [MG ZR] żre opony od wewnatrz
Witam,
Jeżdze MG ZR 2.0 Diesel 113KM 2005r. Chciałem zaznaczyć, że na mechanice sie znam 5/10. Generalnie jak w temacie zjada mi opony od wewnatrz z przodu:/ Opony 17" 205/45. opony zawsze mi lekko podjadało i próbowałem cośz tym robić ale nieskutecznie:/ Zeszły rok wymieniony macperson z prawej strony, w tym roku wymienione wahacze i konczówki drązków kierowniczych oraz ustawienie zbierzności. Po tym auto jezdziło prosto jakos 3 dni i dalej sciagało w lewo. Odziwo sciagaia w lewo a bardziej zjedzona jest opona prawa. Najprawdopodobniej mam coś z kielichem z lewej strony bo na nierównościach słychać dzwięk "jakby 2 talerze się obijały" ale to strona lewa a najbardziej zjada opone prawą przednią. Podłużnice proste. Podejrzewam również, że do wymiany mam prawy przegub ale nie strzela a auto sciągało również przed tą awarią, która pojawiła się niedawno. generalnie w trakcie użytkowania z prawej strony wymieniłem dużo rzeczy i teraz pojawia sie pytanie co może być przyczyną takiego ściagania od dobrych 4 lat kiedyś delikatnie teraz juz poważnie. Stabilizatory albo drążkie reakcyjne mogą miec na to wpływ? Ktoś mi powiedział ze łożyska na amortyzatorach ale raz że był wymieniany z prawej strony i sciagało przed i po, jak również to ze nie zgrzytają. Felgi ja to 17 w Polsce- kwadratowe ale wywzone dobrze i kolejna sprawa niewazne jakie koła zimowe, letnie przed czy po wywazeniu i tak sciaga:/ Opadają mi rece. Z majstrem jestem umówiony po poniedziałku 30/08 ale może mógłbym sam zidentyfikować problem bo jestem biedny jak wsza i tez jako, ze sie srednio znam nie chce byc okantowany:/:D:D

nanab - Pią Sie 25, 2017 19:20

Jedź na szarpaki, jak nic nie uszkodzone to po prostu ustaw geometrię.
NoPE - Wto Sie 29, 2017 03:15

Dokładnie - geometria
I jedź na cyfrową, a nie do amatorów tabliczek..

robsson78 - Sro Sie 30, 2017 19:19

W każdej stacji diadnostycznej 60 zł. za oś
bogas92 - Wto Paź 03, 2017 17:36

Okazało sie, że zjada mi opony od wewnątrz dlatego, że koło trze o amortyzator co swoja drogą jest mega dziwne gdzyż amortyzator jest oryginalny i rozstaw opon 205/45 tez standardowy
:|

Remigiusz - Wto Paź 03, 2017 18:03

Jakie felgi ty masz ?
nanab - Wto Paź 03, 2017 20:51

Właśnie, może po prostu ET za duże.