Zobacz temat - [Freelandera 1,8] proszę o pomoc !!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelandera 1,8] proszę o pomoc !!

krystian_nn - Pon Sie 28, 2017 18:27
Temat postu: [Freelandera 1,8] proszę o pomoc !!
Witam nie dawno kupiłem ładnego Land Rovera Freelandera 1,8 - 86KW - przynajmniej tak było napisane w dowodzie rej. W związku z powyższym że nigdy nie eksploatowałem takiego samochodu wydawało mi się że jest wszystko w porządku. W pewnym momencie zaniepokoiło mnie to że jest bardzo słaby nie ma mocy a że jest gaz to jeszcze na wolnych obrotach falował. Odwiedziłem kilku mechaników i każdy z nich miał swoją teorię lecz nikt nic nie mógł zaradzić aż do momentu kiedy pojechałem w teren i wydmuchało mi uszczelkę pod głowicą. Odstawiłem do warsztatu mechanik zamówił pierścienie w/g dowodu i inne części które okazały się nie takie jak w silniku. Dopiero po sprawdzeniu nr silnika okazało się że ktoś wrzucił tam silnik 1,4 polonez oski czy jakoś tak :???: . I nastąpił problem ten silnik 1,4 jest z aparatem zapłonowym no i jest zdecydowanie za słaby do budy 5 drzwiowej. Mechanik polecił mi szukać i zakupić silnik 1,8 taki jak powinien być lecz bardzo ciężko taki znaleźć ponieważ większość silników występuje z cewką. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł lub informacje na temat co z tym zrobić to proszę o kontakt. A może ktoś ma jakiś silnik z aparatem 1,8 ? Gdzieś czytałem że można wymontować aparat wymienić wałek i wstawić cewkę... ? Proszę o poradę i jakąś pomoc co z tym robić ... Z góry dziękuję :neutral: