Zobacz temat - [R75] - nie działa pilot centralnego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] - nie działa pilot centralnego

krzyzowiec1410 - Nie Wrz 03, 2017 17:15
Temat postu: [R75] - nie działa pilot centralnego
Witam,

Mam problem z pilotem centralnego zamka a właściwie z dwoma. Pilot od czasu do czasu nie domagał. Przy wciskaniu przycisków nie zapalała się dioda. Po jakimś czasie wszystko wróciło do normy aż pewnego dnia przestało działać już na stałe. Pilot w ogóle nie reaguje na przyciski (dioda nie świeci). Bateria wymieniona, posprawdzałem mikrostyki działają bez zarzutów. Po przyciśnięciu na wyjściu pojawia się napięcie. Nie znalazłem nigdzie podobnego tematu. Może ktoś miał podobny problem i naprowadziłby gdzie szukać przyczyny!!!

sknerko - Nie Wrz 03, 2017 17:52

Nie świeci dioda w pilocie czyli styki nie działają a jak mówisz że działają to na bank zimne lutowanie w pilocie jest i trzeba cały przelutować. poza tym trzeba aktywować pilot w aucie musisz chyba 5 razy nacisnąć dość szybko żeby się uaktywnił i auto zaczęło z nim gadać
krzyzowiec1410 - Nie Wrz 03, 2017 18:00

Rozumiem że dioda musi się zapalać żeby przeprowadzić synchronizację. Choć z tego co pamiętam po wymienia baterii nie musiałem nic takiego robić.
sknerko - Pon Wrz 04, 2017 08:55

nie zawsze trzeba synchronizować czasem się udaje bez synchronizacji. jak dioda nie świeci to kluczyk nie działa
krzyzowiec1410 - Pon Wrz 04, 2017 18:28

Własnie o to mi chodziło! Czy pilot bez światełka oznacza uszkodzenie czy może np brak komunikacji z centralką. Niestety tam gdzie zaczyna się elektronika kończy się... ;) Ogólnie jeden pilot zmartwychwstał po kąpieli w środku do czyszczeniu styków. Drugiemu nie pomogło. Niestety w domu nie mam sprzętu żeby przelutować elementy SMD.
sknerko - Pon Wrz 04, 2017 19:20

idź do pierwszego z brzegu zakładu RTV i za max 20 pln powinien ci wymienić lutowania w obu pilotach bo ten co ożył to tylko dlatego że cyna dotyka wyczyszczonej powierzchni i za chwile znowu padnie. Do tego lutowania nie trzeba specjalistycznych narzędzi wystarczy lutownica kolbowa nie za dużej mocy (kosztuje pewnie tez z 20pln) żeby nie popalić elementów i najlepiej wymienić cynę na taką z ołowiem bo bezołowiowa za jakiś czas znowu sie spieprzy.

[ Dodano: Pon Wrz 04, 2017 19:20 ]
Pilot jak nie świeci to nie działa, nie ma w tym aucie kontroli komunikacji pilota z centralką