Zobacz temat - [75] witam jak wykręcić rozrusznik,nie kręci za każdym razem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [75] witam jak wykręcić rozrusznik,nie kręci za każdym razem

Sylwesterjustyn - Wto Wrz 05, 2017 06:26
Temat postu: [75] witam jak wykręcić rozrusznik,nie kręci za każdym razem
Jestem zagranicą i muszę wykręcić rozrusznik, czy samemu uda mi się to zrobić, czy potrzebuje kanału, jaka jest kolejność ewentualnie rozkrecania innych elementów, jakie klucze potrzebuje. Z góry dziękuję.
dawidd - Wto Wrz 05, 2017 06:29

Klucz chyba nasadowy 13 albo 14. Dwie śruby trzymają rozrusznik, kręcisz od strony skrzyni. Kanal nie jest potrzebny.
Sylwesterjustyn - Wto Wrz 05, 2017 07:39

A co muszę rozkręcić żeby tam się dostać
Dziadek - Wto Wrz 05, 2017 08:47

Najpierw zdejmij kolektor, bez tego nie dostaniesz się do śrub. Miejsca nie jest dużo, ale dasz radę.
Sylwesterjustyn - Wto Wrz 05, 2017 10:04

wyjąłem,rozkręciłem i tak,szczotki chyba ok jakiś 1 cm,łożyska ok,nie widać nic gołym okiem żadnych uszkodzeń,jak podłącze na krótko to zębatka się wysuwa ale nie kręci,co to może być za problem
Dziadek - Wto Wrz 05, 2017 10:38

Odwieczny problem- zwora w bendiksie. To są te miedziane styki które załączają uzwojenie silnika. Koszt niewielki, ale trzeba rozebrać rozrusznika.
Sylwesterjustyn - Wto Wrz 05, 2017 11:04

problem w tym że nie mogę rozkręcić bendliksa ma główki śrub zjechane,teraz sprawdzałem to kręci ale może dlatego że jest bez obciążenia

[ Dodano: Wto Wrz 05, 2017 11:04 ]
sprawdziłem wszystko dokładnie,elektromagnes za każdym razem wychodzi,a wirnik to już losowo,jutro przeczyszczę cały środek,przemyje i tam gdzie trzeba przesmaruje,zobaczymy czy pomoże.

Dziadek - Wto Wrz 05, 2017 12:27

Według mnie to właśnie objaw upalonych zwor. U mnie było podobnie i kilka razy pomogło stuknięcie w bendiks czymś ciężkim. Po rozebraniu okazało się że zwory są doszczętnie wypalone. Czyszczenie ani podginanie nic nie da bo po pewnym czasie wypalą się całkiem. Nowe kupiłem na alledrogo w jakiejś firmie z Trójmiasta która zajmuje się tymi rzeczami i to kosztuje kilkanaście zeta, tylko trzeba im podać numer katalogowy rozrusznika (powinien być na obudowie).