Zobacz temat - [freelander] awaria ccu? problem z elektryką.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [freelander] awaria ccu? problem z elektryką.

JA_cek - Sro Wrz 13, 2017 13:48
Temat postu: [freelander] awaria ccu? problem z elektryką.
Dzień dobry.
Chciałem się tym postem przywitać i od razu zwrócić się z prośba o pomoc w ocenie sytuacji.
Jakieś trzy tygodnie temu przez Polskę przeszła "gruba" nawałnica, potem jeszcze nawigacja przegoniła mnie przez las - wiadomo, błoto i kałuże. Następnego dnia w czasie jazdy przestało mi działać:
- otwieranie szyb (wszystkich trojga, a co za tym idzie nie da się otworzyć tylnych drzwi),
- radio
- centralny zamek
- zegarek
- oświetlenie kabiny
- regulacja i składanie lusterek

Wszystkie bezpieczniki sprawdziłem, są ok. Czy zatem padło CCU? Jestem w stanie sam to ustalić, czy szukać elektryka we Wrocławiu?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za sugestie.

sknerko - Sro Wrz 13, 2017 15:16

sprawdź na początek wtyczki i podłączenia modułów spryskaj Kontaktem i zobacz co dalej
JA_cek - Wto Paź 31, 2017 16:16

Samochód został zrobiony. Tak na prawdę wymagało to "ogarnięcia" elektryki, czyli de facto podłączenia na nowo przewodów do skrzynki bezpieczników. Od tego czasu choinka pakietu abs przestała się świecić i zaczęło wszystko działać mniej więcej tak jak powinno (no, może oprócz tylnych drzwi, które da się otworzyć tylko gdy jest przekręcony kluczyk stacyjki - da się coś z tym zrobić?)

Najbliższa sprawa to wycieraczki - zatrzymują się w losowym miejscu, czyli brak jest podtrzymania napięcia, co wyklucza możliwość używania trybu czasowego, a jednorazowe użycie wymagania przytrzymania wajhy do momentu w którym wycieraczki znajda się we właściwym miejscu - zatem: albo wymiana silnika, albo "naprawa" tego co jest. Nowy widzę kosztuje około 100 zł, czy zatem warto dłubać w tym silniku? Te nowe da się tak po prostu wstawić do przeróbki z anglika? Czy jest jakiś haczyk?

gregorek - Pią Kwi 27, 2018 23:03

witam wszystkich, mam problem z zamykaniem freelandera, normalnie jak zamknę go z pilota to kierunki migną 3 razy i jest wszysko ok, ale często jest tak że podczas zamknięcia auto cicho samo trąbi a potem podczas jazdy pali się kontrolka tak jak bym miał otwarte drzwi podczas jazdy no i oczywiście wtedy jest problem z otwieraniem tylnej klapy bo szyba albo się nie opuszcza albo z koleji nie domyka. pomocy
SyntaX - Sob Kwi 28, 2018 07:14

Typowa usterka.
Do wymiany zamek tylnej klapy w którym siedzi mikrostyk.
Mam jak coś.

gregorek - Sob Kwi 28, 2018 21:25

to super. a ile za ten zamek i kiedy mogł byś go wysłać? mam jeszcze jedno pytanie; jak otworzyć drzwi bagażnika bo na chwile obecną ni jak nie moge otworzyć,zamkneły się na amen a i centralny przestał działać,szyba ciągle opuszczała się w dół to odpiołem kostkę od silniczka ,ale z otwarciem drzwi nie radzę sobie[/center]
SyntaX - Nie Kwi 29, 2018 07:50

Zamek 50zł z wysyłką.

Co do otwarcia tylnej klapy do bez strat raczej tego nie zrobisz.
Trzeba zdjąć osłonę z drzwi no chyba że masz zdjętą jak odpinałeś kostkę od szyby.
Zamek działa na zasadzie elektromagnesu który przesuwa cięgno do dołu.
Musisz złapać czymś cięgno cięgno które jest w zamku i odciągnąć je.

gregorek - Nie Kwi 29, 2018 08:50
Temat postu: zamek
podaj mi numer swój tel. albo e-mail to wyślę adres do wysyłki.
Osłona jest zdjęta.

SyntaX - Nie Kwi 29, 2018 19:45

515-312-870