Zobacz temat - [freelander]Osadzenie cylindrów w bloku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [freelander]Osadzenie cylindrów w bloku

leon10 - Pią Wrz 22, 2017 19:56
Temat postu: [freelander]Osadzenie cylindrów w bloku
Witam.
Na początek opis mego nowego Ferdka Freelander 1,8 16v benzyna + gaz, autko ładnie jeździło i na benzynie i na gazie do czasu jak nie wracałem z nad morza i docisłem mu 150km/h jakieś 30km,po paru dniach jechałem autostradą i nagle poczułem smród w samochodzie i temperatura na max, auto zatrzymałem maska do góry i szok :o płynu zero :sad: ,odczekałem dość długo nalałem wody i powolutku do celu jakoś się dokulałem.
Na drugi dzień do warsztatu silnik rozebrałem i co widzę w oleju płyn, po zdjęciu głowicy kolejny szok przy 4 cylindrze pełno syfu, ciężko to opisać, ale wyglądało to jak zwykła ziemia zmieszana z jakimś syfem, pierścienie olejowe na 1 cylindrze totalnie zwęglone, natomiast na pozostałych też było niewesoło, wał zrysowany panewki na korbach i główne zrysowane dość ostro. Natomiast cylinder 1 i 2 wyszły lekko, a 3 i 4 bardzo ciężko i tu moje pytanie jak powinny wchodzić nowe cylindry lekko czy ciężko, może blok jest uszkodzony i szkoda na razie zamawiać jakiekolwiek części tylko zacząć od bloku?
Bardzo proszę o pomoc bo takiego auta jeszcze nie naprawiałem.