Zobacz temat - XXXII Zlot Jedlina Zdrój organizacyjnie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Zloty ogólnopolskie - XXXII Zlot Jedlina Zdrój organizacyjnie

SyntaX - Czw Wrz 28, 2017 07:56
Temat postu: XXXII Zlot Jedlina Zdrój organizacyjnie
Organizacyjnie informuję że ze swojej strony:
- Jak zwykle zapewniam zabezpieczenie techniczne zlotu.
- Zapewniam halogen 500W z przedłużaczem 20m - Przyda się na mecz.
Jak ktoś ma stojak to proszę o zabranie bo ja nie mam, a przyda się na pewno do rozegrania meczu i innych konkurencji.
- Kobyłki szt. 2
- Kable rozruchowe + ładowarka
- Laptop + interfejs Delphi + Oprogramowanie WOW
- Interfejs + soft TOAF
- Rękawiczki + kombinezon roboczy jednorazowy.
- Mini palnik gazowy (Coś zlutować zespawać)

Prośba o zabranie:
- Solidny lewarek
- Jak ktoś ma i może to karimata do ewentualnego (Mam nadzieję że nie) grzebania pod autem.

Tak wiem szykuję się jak na armagedon ale już nie raz się okazało ze moje walizki ratowały Wam dupsko. :grin: :grin:

Harry - Czw Wrz 28, 2017 08:36

Ja wezme stojak i dwa halogeny na mecz.
sknerko - Czw Wrz 28, 2017 10:09

Ostatnio chcieliście ozonator to tym razem wezmę i przedłużacz, kompa z toafem i jakieś narzędzia też będę miał.
SyntaX - Czw Wrz 28, 2017 17:40

Ooo ja się bardzo pisze na ozonowanie
Harry - Czw Wrz 28, 2017 21:40

Jest sens zebym tez bral interfejs autocom ?
marcin.misek - Czw Wrz 28, 2017 22:17

Biorąc pod uwage zbytne obciążenie pojadu podczas jazdy a co za tym zuzycie paliwa na poziomie 0.0005l/100km wiecej... chyba nie ma sensu ;]
columbus73 - Pią Wrz 29, 2017 22:08

To ja wezmę farelke :razz: , jak juz ktos będzie leżał pod autem to żeby mu dupsko nie zmarzło , a ma byc w porywach 8 stopni :-|
SyntaX - Sob Wrz 30, 2017 05:52

Jedna bardzo ważna cenna uwaga !! !! !!
Jedziemy do Czech w związku z tym przypominam że obowiązują tam inne przepisy odnośnie wyposażenia aut !! .

Kierowca powinien posiadać obowiązkowo w aucie:
- Kierowca zobowiązany jest posiadać komplet zapasowych żarówek.
- We wszystkich samochodach obowiązkowy jest trójkąt ostrzegawczy, kamizelki dla kierowców i pasażerów oraz apteczka wyposażona m.in. w gumowe rękawiczki.
- Gaśnica jest obowiązkowa tylko w autokarach.
- Minimalna wysokość bieżnika to 1,6 mm.
- Kamizelki odblaskowe używamy przez całą dobę w przypadku wyjścia z samochodu w terenie niezabudowanym, na autostradzie lub drodze szybkiego ruchu.
- Na światłach mijania jeździ się przez całą dobę, przez cały rok. Mandat za brak świateł to 2000 koron. Nie wolno używać tam świateł do jazdy dziennej !! !! .

Pamiętajcie o tym by zlot nie zakończył się srogim mandatem i szukaniem pobliskiego kantoru.

Ja dostałem 1000 koron rok temu za brak kamizelki dla pasażera i co śmieszne zgarniali wszystkich polaków na wjeździe do miasteczka turystycznego.
Tamtejsza policja jest wyczulona na obce rejestracje.

Wezmę plandekę składaną - Zawsze to jakaś izolacja od podłoża jak coś a nowa kosztuje 7zł ;) Kupię w Auchan i zabiorę bo i tak będę potem na budowę potrzebował.

0L0 - Sob Wrz 30, 2017 09:34

Cytat:
Z obowiązku kupowania wyposażenia obowiązującego w innych krajach zwalnia nas Konwencja wiedeńska o ruchu drogowym. Zespół przepisów międzynarodowych z 1968 roku został przyjęty przez wszystkie państwa Unii Europejskiej. W jednym z punktów mówi, że wyjeżdżając samochodem za granicę, musimy mieć tylko to, do czego obliguje nas prawo krajowe.

sknerko - Sob Wrz 30, 2017 11:48

0L0, dokładnie jak pisze OLO co nie zmienia faktu że żarówki i kamizelki lepiej mieć ze sobą
Lic3nsed - Nie Paź 01, 2017 21:40
Temat postu: wyposażenie na zlot
Cześć ludziska ja mogę zabrać ze sobą lewarek plus jakieś narzędzia i dobrą lampę warsztatową. Chwalicie się że zabieracie sprzęty diagnostyczne itp jest ktoś w stanie zaprogamować mi dodatkowe piloty do R45?
maciej - Pon Paź 02, 2017 10:13

SyntaX, czeska policja jest bardzo chamska dla obcych, szczególnie dla Polaków - to fakt, ale jeśli chodzi o wyposażenie obowiązkowe, to nie mają racji, bo zgodnie z Konwencją Wiedeńską o Ruchu Drogowym, podpisaną przez wszystkie kraje Europy, auto musi być wyposażone zgodnie z przepisami kraju, w którym zostało zarejestrowane.

Była nawet akcja, że niemiecka Policja zwracała kasę za mandaty wypisane Polakom za brak apteczki.

Czyli zapłaciłeś mandat bez podstawy prawnej. ;)

Z tego co widzę, to światła do jazdy dziennej (ale tylko te homologowane) tez są ok.
Jakby co, to będę się kłócił, bo tym razem przyjadę czeskim samochodem. ;)

Co nie zmienia faktu, że ja w aucie wożę apteczkę, żarówki (kiedyś mało nie zginąłem przez debila co miał jedno światło z przodu) i kamizelki dla wszystkich. :)
Kiedyś woziłem nawet 2 trójkąty, zgodnie z chyba hiszpańskimi przepisami, żeby można było rozstawić z przodu i z tyłu w miejscach o słabej widoczności, ale teraz mam trochę za dużo samochodów i na wszystkie nie starczyło, ale w sumie ten nadmiarowy musze przełożyć do auta, którym najwięcej jeżdżę, czyli Szkodnika. ;)

SyntaX - Czw Paź 05, 2017 05:36

No to dałem się nabić w mandat :evil: :evil:
co nie zmienia faktu że takie rzeczy lepiej mieć w aucie.
Pogoda niestety w tym roku da nam popalić
http://pogodynka.pl/polsk...j_jedlina-zdroj
Praktycznie dopiero w niedzielę będzie ciepło.
Ciepłe kurtki i szaliki wskazane jak najbardziej.

Zigg - Czw Paź 05, 2017 15:17

Używaliście testera Texa Navigator TXT w Roverkach/MG/LR ?
Spisuje się to ? Można by się pobawić.

marcin.misek : texa.com

marcin.misek - Czw Paź 05, 2017 15:26

Cytat:
Używaliście testera Texa Navigator TXT w Roverkach/MG/LR ?

A jest gdzies lista obslugiwanych modeli/modułów ?

Ale potwierdzonym i sprawdzonym bedzie na pewno Bosh KTS

SyntaX - Czw Paź 05, 2017 17:51

Może ktoś zabrać kobyłki bo zapomniałem zabrać z Wólki.
;) Gacie wyprane koszule właśnie prasuję. Byle tylko pogoda dopisała.

marcin.misek - Czw Paź 05, 2017 17:53

SyntaX napisał/a:
Gacie wyprane koszule właśnie prasuję. Byle tylko pogoda dopisała.

30 km od miejsca zlotu.. wieje, pada i generalnie zanosi sie na armagedon.. a jesli u mnie tak jest to znaczy sie ze tam lepiej nie jest, w końcu góry ;]
Zigg napisał/a:
texa.com

Przegladłem calą strone, polską tez, i jakos tego znależc nie moge. Jedynie jakie protokoły są wspierane.

SyntaX - Czw Paź 05, 2017 18:05

Podaję dokładną lokalizację bazy:
Zacisze Trzech Gór
Adres: Pokrzywianka 10, 58-330 Jedlina-Zdrój

Telefon: 74 885 52 38

Lic3nsed - Czw Paź 05, 2017 18:43

SyntaX ja zabiorę kobyłki :)
bociannielot - Pią Paź 06, 2017 08:20

marcin.misek napisał/a:
30 km od miejsca zlotu.. wieje, pada i generalnie zanosi sie na armagedon..

na szczęście dziś rano już tak hard core'owo to nie wygląda, są opady ale małe i wiatr się uspokoił :)

BetJar - Nie Paź 08, 2017 20:33

A jaka była pogoda na zlocie? :P ;)
sTERYD - Nie Paź 08, 2017 20:44

Była w sam raz :)
A co już nie pamiętasz ;)
My "już" dojechaliśmy. Trochę zeszło, bo po drodze jeszcze szybkie grzybobranie i odwiedziny.

Jak zwykle było super. Jak dojezdzalismy na miejsce w piątek w nocy, to dziewczyny twierdziły, że więcej nie jadą. Na koniec jednak zmieniły zdanie :)
Dzięki za kolejny udany zlot :)

Lic3nsed - Nie Paź 08, 2017 20:54

sTERYD, Największą furrorę i tak zrobiła Nasza maskotka zlotowa :D
BetJar - Nie Paź 08, 2017 21:39

Pamiętam, pamiętam... Dzięki serdeczne za wspaniałą atmosferę, imprezkę, pogaduchy, reset szyberdachu,
"jak się kradnie roverka", pogodę w sobotę, upieczenie kiełbaski i częściowo wspólny powrót.

bociannielot - Pon Paź 09, 2017 08:25

BetJar napisał/a:
"jak się kradnie roverka"
zdecydowanie cenna lekcja, byłem tylko na chwilę ale i tak było miło zobaczyć parę znanych i parę nowych twarzy :)
Lic3nsed napisał/a:
Największą furrorę i tak zrobiła Nasza maskotka zlotowa

ciężko temu zaprzeczyć :)

Yennefer - Pon Paź 09, 2017 09:06

Pamiętam czasy, kiedy po Zlocie każdy tworzył wpis na pół strony dziękując z osobna tym, z którymi podczas tych kilku dni współuczestniczył w mniej lub bardziej zakręconych akcjach. Miało to swój niewątpliwy urok - coś na zasadzie "przeżyjmy to jeszcze raz" lub "odświeżania pamięci zatartej przez płynne procenty".
Cóż, tradycja stopniowo zanika... Może to kwestia naszego zabiegania, może fb, który coraz bardziej zastępuje Forum, a może tego, że Zloty stały się bardziej kameralne...
Tym bardziej chcę podziękować Wszystkim za te wspólne dni, zabawę i możliwość odcięcia się od tego, co na co dzień nas otacza - tym już dobrze poznanym, gdzie na samą myśl na twarzy pojawia się szeroki uśmiech oraz tym, których miałam przyjemność pierwszy raz spotkać... Mam nadzieję, nie ostatni.

Dziękuję też za wszystkie dobre słowa i kciuki trzymane za niedzielny The Castle Run :ok:

Do szybkiego zobaczenia!

WiktorCoupe - Pon Paź 09, 2017 10:01

Chciałbym Wszystkim podziękować za towarzystwo,za fajną zabawę,za wspólne chwile, które będę wspominał do następnego zlotu.
bociannielot - Pon Paź 09, 2017 10:16

Yennefer, mi trochę głupio się rozpisywać bo na zlocie byłem aż 2h :rotfl:
sknerko - Pon Paź 09, 2017 10:25

A ja jak znajdę chwilę to założę ten zabytkowy wątek podziękowań i napiszę jakiś mały elaborat. Nosze się z zamiarem od wczoraj ale nie miałem czasu
bociannielot to już któryś zlot z rzędu na którym chciałem cię zobaczyć face to face i nadal jesteś dla mnie mityczna postacią :mrgreen:

bociannielot - Pon Paź 09, 2017 10:50

sknerko napisał/a:
bociannielot to już któryś zlot z rzędu na którym chciałem cię zobaczyć face to face i nadal jesteś dla mnie mityczna postacią
:mrgreen:
tuners - Pon Paź 09, 2017 10:53

sknerko napisał/a:
A ja jak znajdę chwilę to założę ten zabytkowy wątek podziękowań i napiszę jakiś mały elaborat. Nosze się z zamiarem od wczoraj ale nie miałem czasu
bociannielot to już któryś zlot z rzędu na którym chciałem cię zobaczyć face to face i nadal jesteś dla mnie mityczna postacią :mrgreen:


Dokładnie mam to samo :D ma ktoś fotkę ze zlotu z bociannielot? Coś mam wrażenie że był incognito :D

tommasino - Pon Paź 09, 2017 11:41

A ja za to się rozpiszę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Przede wszystkim dziękujemy na super przyjęcie, mnie i Alicji :P
Wszyscy bez wyjątku zrobiliście na nas mega pozytywne wrażenie. Czuliśmy się naprawdę lepiej niż na rodzinnym spotkaniu. To co już pożegnaniu wspomniałem. Zaskoczyła nas w u każdego z Was otwartość i życzliwość. Pomimo różnego wieku i charakterów zlot uważam za udany!!! MEGA INTEGRACJA!!!!

Przyznam, że moja Ala, która nie była chętna aby jechać na zlot sama wspomniała o kolejnym :mrgreen: :mrgreen: :razz:

Szczególnie i jak zawsze chciałem podziękować chłopakom Adam 26 i Rafalmis za wsparcie techniczne. Rafalmis uruchomił mi 6 garnek abym mógł spokojnie wracać do domu ( ponad 200km w kolumnie było zajefaje :mrgreen: ) . Adam 26 z chęcią użyczenia narzędzi aż zatrzasnął sobie klucz do swojego roverka i włamaniem się skończyło :-|

Syntax _ ale z ciebie gaduła :!: Tak trzymaj! Sympatyczny z Ciebie gosc :!: :!: :!:

Tak, czy inaczej mam nadzieje do następnego !! !!

Harry - Pon Paź 09, 2017 15:37

bociannielot byl w Gierlachowie, jest niczym jednorozec ukazujacej sie dziewicy, tylko nieliczni widza Bociana :)
Nie, nie wygralem wtedy wtotka, wiec nic z soba nie przynosi...

bociannielot - Wto Paź 10, 2017 08:35

Harry napisał/a:
bociannielot byl w Gierlachowie
w życiu nie byłem w Gierlachowie, ani na Słowacji ani w Świętokrzyskim :lol: Ale spotkaliśmy się Harry, na pewno w Gostyniu :wink: tuners, Ciebie też już spotkałem i w Szklarskiej i w Gostyniu :wink: następnym razem zamówię sobie przed zlotem koszulkę z wielkim nadrukiem bocian :D
sknerko - Wto Paź 10, 2017 08:55

eee tam koszulkę...... cały kostium z czerwonymi rajstopkami
InEs - Wto Paź 10, 2017 09:01

tuners, sknerko, był potwierdzam - gadałam
tuners - Wto Paź 10, 2017 09:03

Ale jakies foto poglądowe :D moze rozmawialem ale nie wuedziałem z kim :D
sknerko - Wto Paź 10, 2017 09:27

tuners napisał/a:
Ale jakies foto poglądowe moze rozmawialem ale nie wuedziałem z kim
o to, to,
bociannielot - Wto Paź 10, 2017 10:42



Znalazłem sprzed domu, trochę stare, maniu robił ;p :wink:

prebenny - Sro Paź 11, 2017 11:31

Bociek Gostyń to był zlot w Gierłachowie. Co nie zmienia faktu, że i tak jesteś botem :D
bociannielot - Sro Paź 11, 2017 11:46

prebenny napisał/a:
Bociek Gostyń to był zlot w Gierłachowie.
ale ze mnie głupek :głupek2:
prebenny napisał/a:
Co nie zmienia faktu, że i tak jesteś botem

Co racja to racja :D

prebenny - Sro Paź 11, 2017 12:55

bociannielot napisał/a:
prebenny napisał/a:
Bociek Gostyń to był zlot w Gierłachowie.
ale ze mnie głupek :głupek2:


Możesz nie pamiętać więc jesteś częściowo usprawiedliwiony ;P