Zobacz temat - [Streetwise 04]zamek centralny zamyka i nie otwiera z pilota
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Streetwise 04]zamek centralny zamyka i nie otwiera z pilota

lysy124 - Sro Paź 04, 2017 22:12
Temat postu: [Streetwise 04]zamek centralny zamyka i nie otwiera z pilota
Witam forumowiczów,
Proszę o pomoc w sprawie fabrycznego centralnego zamka Streetwise.
Od dłuższego czasu przy zamykaniu i otwieraniu drzwi z pilota siłowniki "rzęziły" ( jakby ślizgały się zębatki). Elektryk stwierdził - jak działa to nie ruszać.
I stało się... Z pilota zamyka centralny zamek i uzbraja alarm, jednak przy próbie otwarcia drzwi tylko rozbraja alarm - migają kierunkowskazy i nie otwiera drzwi ( centralka słychać że pracuje ). Po rozbrojeniu, drzwi kierowcy można otworzyć kluczem, tylne drzwi po wyciągnięciu bolca, jednak prawe przednie drzwi są zaryglowane. Przy ponownej próbie zamknięcia - zamyka to co jest otwarte...

ADI-mistrzu - Czw Paź 05, 2017 08:31

lysy124, najpewniej się rozleciał.
W środku jest jedna zębatka umieszczona na plastikowym trzpieniu i ten trzpień czasem pęka.
Trzeba wyjąć zamek, rozebrać go i trzpień najlepiej wymienić na metalowy.
http://forums.mg-rover.or...-issues-764369/

lysy124 - Czw Paź 05, 2017 10:56

Dziękuję za odpowiedź.
Jak pisałem nie otwierają się żadne drzwi z pilota, a klucz otwiera tylko kierowcy. Centralka pracuje z pilota, ale żaden siłownik nie rusza przy otwieraniu, natomiast zamyka wszystkie drzwi i klapę bagażnika - oprócz drzwi pasażera.
Kluczem wszystkie siłowniki dostają sygnał do zamykania i ruszają - nawet prawe przednie.
Zakładam że mógł uszkodzić się w prawych drzwiach element o którym piszesz. Jednak czy to ma wpływ na brak otwierania całego centralnego?

ADI-mistrzu - Czw Paź 05, 2017 11:45

Jest jeszcze sterownik z przekaźnikami który tym steruje, mógł przekaźnik zdechnąć.
http://forums.mg-rover.or...scu-bcu-384938/

lysy124 - Czw Paź 05, 2017 13:34

Chyba trafiłeś.
Miałem kiedyś problem z szybą - o ile pamiętam otwierała się lecz nie zamykała.
Padła połowa przekaźnika pektron 0664P04A. Wszystko jest w module komfortu, jak piszesz.
Wnioskuję że tu ma miejsce analogiczna sytacja - padła połowa przekaźnika.
Pytanie - który to przekaźnik. Organoleptycznie ciężko zdiagnozować.

ADI-mistrzu - Czw Paź 05, 2017 14:50

lysy124 napisał/a:
...
Pytanie - który to przekaźnik.

Mój link wyżej, 3 zdjęcie od góry.

lysy124 - Czw Paź 05, 2017 17:18

Uciekło :) Dzięki
Wszystko wskazuje że padła jedna cewka, jak przy przekaźniku szyb.
Wiesz może gdzie kupić taki przekaźnik? Przynajmniej podwójny, by podłożyć?

[ Dodano: Czw Paź 05, 2017 17:18 ]
ADI-mistrzu dziękuję za pomoc :)
Podłożyłem przekaźnik z klaksonu i centralny zamyka oraz otwiera.
Pozostaje zakup przekaźnika - Anglia lub Chiny. Ma ktoś może namiary w kraju?

ADI-mistrzu - Pią Paź 06, 2017 09:02

lysy124, w kraju najpewniej nie dostaniesz, z 2 miesiące temu szukałem i nie znalazłem. Kupiłem dwa przekaźniki wielkości połowy tego podwójnego i na przewody mieściłem.
Odwróciłem je pinami do góry, przykleiłem do PCB i przewodami podprowadziłem.

lysy124 - Czw Paź 12, 2017 22:59

ADI-mistrzu - udało się mi znaleźć podwójny przekaźnik, co prawda ma inaczej wyprowadzenia, ale jest jeden i mały o symbolu V23084-C2002-A403 oraz duży prąd przełączania 12V 30 A.
Zajmuje mniej miejsca - u mnie już 2 padły, jak padną kolejne będzie gdzie pomieścić.