Zobacz temat - [MG ZS] Wymiana żarówki w halogenach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [MG ZS] Wymiana żarówki w halogenach

Jacek176 - Pon Paź 09, 2017 12:33
Temat postu: [MG ZS] Wymiana żarówki w halogenach
W jaki sposób można się dostać do żarówki w fabrycznie montowanych przednich światłach przeciwmgielnych?
Mam nadzieję, że nie trzeba zdejmować zderzaka ;)

Markzo - Pon Paź 09, 2017 12:46

Albo przrz nadkole albo 2 sruby pod zderzakiem jesli dobrze kojaze.
wooy11 - Sro Paź 11, 2017 23:11

Wymieniałem u siebie ( polift ) Nic nie trzeba odkręcać, z tym że robiłem to z kanału, nawet osłony pod silnikiem nie trzeba zdejmować, są takie wnęki nieosłonione przez które wkłada się ręke, bez problemu da sie odpiąć kabel wyjać zarówkę.
Jacek176 - Czw Paź 12, 2017 08:14

Nie wiem jak to można zrobić bez odkręcenia osłony (tzn. tej dolnej części nadkola która przykręcona jest do zderzaka).
Ja poległem przy próbie wymiany żarówki z prawej strony (od strony pasażera) pomimo odkręcenia tej osłony.
Wyjąć żarówkę jeszcze jakoś się udało dwoma palcami. ALe za nic nie mogę jej zamontować spowrotem. Tam jest tak mało miejsca pomiędzy tym halogenem a zbiornikiem płynu do spryskiwaczy, że mi nie mieści się ręka.

wooy11 - Czw Paź 12, 2017 20:19

Pamiętam ze nie nie chcialo mi sie za to zabierac bo myslalem ze bede musiał sciągać tą osłone pod silnikiem ale kiedy wszedłem pod auto zauważyłem, że są ( chyba ) specjalne miejsca przez ktore można włożyć ręke, odpiać przewód od żarówki, żarówke sie przekręce o 90 stopni i wychodzi albo mozna z kablem ja wyjac o ile długość kabla pozwoli....tak to zrobiłem...mowa o mg zs z silnikiem diesla poliftowy
Jacek176 - Pią Paź 13, 2017 08:59

No to chyba w 2.5 V6 jest o wiele ciaśniej albo ja mam za duże łapy ;)
Nie widzę szans na wymianę tej żarówki bez demontażu zbiornika na płyn do spryskiwaczy :(

wooy11 - Pią Paź 13, 2017 19:23

Musisz mieć racje, konstrukcyjnie w dieslu najwyrazniej jest inaczej.