Zobacz temat - [R75] Co to za wtyczka?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Co to za wtyczka?

Punx - Pon Paź 09, 2017 22:34
Temat postu: [R75] Co to za wtyczka?
Witam,

Proszę o informację do czego może służyć czarna wtyczka pod fotelem kierowcy:



?


Oraz do czego służy ten element odkręcony od stelaża fotela pasażera:



?

Pozdrawiam

marcin.misek - Pon Paź 09, 2017 22:42

Kabelek do czujnika zapięcia pasów, w RAVE jako C0100.
Punx - Pon Paź 09, 2017 22:45

Tajemnice myślał ... Oj Sash się nie ucieszy bo będzie musiał mi teraz to dołożyć ... I po co się przyznawał że to tam jest :-) ?
zedziczek - Pon Paź 09, 2017 22:56

Ten element, to mocowanie gaśnicy ;)
marcin.misek - Pon Paź 09, 2017 23:04

Punx napisał/a:
Oraz do czego służy ten element odkręcony od stelaża fotela pasażera:

W RAVE jako KDB 100050

R75 - Pon Paź 09, 2017 23:10

marcin.misek napisał/a:
Kabelek do czujnika zapięcia pasów


gdzie było montowane, v8 ?

Punx - Pon Paź 09, 2017 23:13

W W12 :-)
dawidd - Wto Paź 10, 2017 06:34

Punx napisał/a:
Oraz do czego służy ten element odkręcony od stelaża fotela pasażera:

może ktoś wrzucić fote jak wygląda oryginalna gaśnica zamocowana w tym stelażu. Nigdy tego nie miałem i gaśnica wala sie po bagażniku, możne być przeszedł na original :)
I gdzie to się w ogolę mieści, pod siedzeniem czy z boku?

SeniorA - Wto Paź 10, 2017 10:36

dawidd napisał/a:
gdzie to się w ogolę mieści, pod siedzeniem czy z boku?
jest przykrecany do ramy siedzenia pasażera z przodu ( trzeba odchylić i unieść pokrycie siedzenia ), w wersji angielskiej było mocowanie do siedzenia kierowcy. Do tego elementu przykręca się uchwyt zatrzaskowy gaśnicy.
longer86 - Wto Paź 10, 2017 10:54

z przodu siedzenia, jest to w RAVE w akcesoriach
Punx - Wto Paź 10, 2017 13:32

Trochę słabej jakości fotki bo to z WhatsApp'a:







[ Dodano: Wto Paź 10, 2017 13:32 ]

Wracając do wtyczki ....

@SeniorA orientujesz się może czy do wersji półliftowej 2003r, można sie wpiąć do licznika z wiązką od czujnika zapięcia pasa kierowcy - tak aby to działało ?

SeniorA - Wto Paź 10, 2017 16:19

Punx napisał/a:
czy do wersji półliftowej 2003r, można sie wpiąć do licznika z wiązką
napinacze z czujnikiem były montowane od nr. Vin 308594 a to był chyba 2004 r.
Punx - Wto Paź 10, 2017 20:03

Widzisz ... A ta wtyczka jest pod fotelem roveru z 2001r ... Pytanie czy aby to działało potrzebny jest licznik poliftowy? Ten z brzydkim cyferblatem ?
sash997 - Wto Paź 10, 2017 20:51

To jest tylko wtyczka, była zaklejona a napinacz był zwykły
SeniorA - Wto Paź 10, 2017 21:35

Punx napisał/a:
Widzisz ... A ta wtyczka jest pod fotelem roveru z 2001r ..
w moim też jest , ale my mówimy o napinaczu z czujnikiem. Czujnik daje sygnał do pinu 12 gniazda 18 pinowego w zegarach przewodem fioletowo/różowym. Powinno działać w każdym liczniku.
Punx - Sro Paź 11, 2017 08:53

Napinacz zdobędę, to nie problem, po prostu u mnie w aucie z rocznika 2003, takiej wtyczki nie ma.

Rozumiem że planowali dać takie napinacze, więc wiązki pojawiły się w modelach 1999-2002 ale napinaczy nie wstawiali, potem księgowy wyciął te wiązki, a po lifcie dali je z powrotem plus napinacze ?

AdaskoC - Sro Paź 11, 2017 09:08

No nie wiem czy nie taki problem zdobyć napinacz z czujnikiem :P
Punx - Sro Paź 11, 2017 09:16

Na ebay jest 1 szt. Ale myślę że Adaśko ma skamuflowane dla mnie ... :-)

Nowe dostępne od ręki ale trzeba czekać aż funt będzie poniżej 1pln.

AdaskoC - Sro Paź 11, 2017 09:42

Na Ebay jest do lewego fotela :) ?
Punx - Sro Paź 11, 2017 09:56

No ale to się pewnie przekłada, to tylko czujnik, od biedy można uniwersalny zrobić, zakładam że to działa na zasadzie "zwarcia"
longer86 - Sro Paź 11, 2017 09:57

czy to aż taki problem poszukać napinacza z czujnikiem z e46?

myślę, że podejdzie bez większych kombinacji

SeniorA - Sro Paź 11, 2017 11:40

Punx napisał/a:
Rozumiem że planowali dać takie napinacze, więc wiązki pojawiły się w modelach 1999-2002 ale napinaczy nie wstawiali, potem księgowy wyciął te wiązki, a po lifcie dali je z powrotem plus napinacze ?
to nie tak , na niektóre rynki były od początku.
Punx - Sro Paź 11, 2017 11:43

Rozumiem, widocznie AdaskoC tych rynków nie obsługuje :-)
dawidd - Sro Paź 11, 2017 16:41

a tak na marginesie to jaka jest zasadność grzebania w napinaczach? Jak by to działało na tylnej kanapie to i owszem - nie musiał bym pytać, przypominać jak kogoś wiozę, ale z przodu? Sam to na ogol wiem czy zapolem pas czy nie. Chyba ze jako bajer to i owszem ... :)
zedziczek - Sro Paź 11, 2017 18:48

dawidd napisał/a:
a tak na marginesie to jaka jest zasadność grzebania w napinaczach? Jak by to działało na tylnej kanapie to i owszem - nie musiał bym pytać, przypominać jak kogoś wiozę, ale z przodu? Sam to na ogol wiem czy zapolem pas czy nie. Chyba ze jako bajer to i owszem ... :)


Mam ZT prawie 7 lat i już około 3 razy zdarzyło mi się, że w pośpiechu zapomniałem zapiąć, zaraz po ruszeniu docierało do mnie, że tego nie zrobiłem bo widziałem zapaloną kontrolkę, tzn kontrolka przy włącznym zapłonie pali się cały czas jeśli pas jest nie zapięty, tylko chwile mi zajmuje spojrzenie na zegary :) . Nowy napinacz kosztuje jakieś 150PLN więc nie jest to mało ale czasami może rozstargnionym uratować życie ;) lub co ważniejsze uratować przed mandatem :D opócz podpięcia i przykręcenie nic nie trzeba robić, czasami wtyczkę zmienić bo były dwa rodzaje.

MatiNitro - Sob Paź 21, 2017 20:02

Siemanko,
Panowie kupiłem ten napinacz z czujnikiem, ale...
No właśnie, wtyczka od czujnika pasuje podłączyłem, stacyjkę w II pozycję pokazuje pasy niezapięte na liczniku.
No to wymieniam, ale okazało się że wtyczka od napinacza w moim R nie pasuje do tej w napinaczu. I teraz dylemat, podmienić wtyczki, ciąć kable i liczyć że nic się nie stanie potem, czy zwrócić napinacz.

Punx - Sob Paź 21, 2017 20:05

tnij i lutuj jakieś zwykle connectorki, opłaca się robić zwrot ?

A potem nie zapomnij napisać czy to wszystko działa, czy tylko świeci jak pas nie zapięty czy może powyżej 10-15kmh naparza jakimś miłym dźwiękiem ...

MatiNitro - Sob Paź 21, 2017 20:27

Punx, tylko że lutownicy nie mam, jedynie jakieś złączki i termokurcze, mam nadzieję że nie zacznie strzelać poduchami podczas jazdy :D
Punx - Sob Paź 21, 2017 20:35

to tylko czujnik, co ma strzelać .... zresztą jest ryzyko jest zabawa ... przynajmniej nie będziesz mówił ze masz nudne auto ;-)
zedziczek - Sob Paź 21, 2017 22:14

NIE TNIJ !! :) o ile pamiętam poprostu wysunąć trzeba piny i wcisnąć w drugą. Ja chyba używałem igły do tego :) cięcie jest zbyt proste :p
MatiNitro - Sob Paź 21, 2017 22:23

zedziczek, ale tak zrobiłem i nie pasuje, rozstaw pinów jest o wiele za duży ;)
zedziczek - Sob Paź 21, 2017 22:27

wiem, dlatego jak napisałem musisz wysunąć piny z wtyczki i przełożyć do drugiej a potem dopiero je wciskać do gniazda :p
MatiNitro - Sob Paź 21, 2017 22:36

Jutro się pobawię z tym na nowo, dopóki nie potnę kabli mam możliwość zwrotu :D
A tak swoją drogą utrapienie odkręcić ten napinacz, a z przykręceniem fotela do prowadnic z 2h się męczyłem, jedna jedyna śróbka nie chciała gwintu złapać :D

Punx - Sob Paź 21, 2017 22:39

A gdzie kupowałeś ten napinacz ?

4 śruby fotela to w moim aucie 2 minuty roboty :-) Ale fotele to miały wyjazd już kilkanaście razy ...

MatiNitro - Sob Paź 21, 2017 22:43

Punx, na ebay'u. Ktoś tu nawet link podawał do tego napinacza.
No dokładnie 4 śruby, ale z ich przykręceniem miałem mękę.
Jutro dam znać co osiągnąłem ;)

Punx - Sob Paź 21, 2017 23:06

No ale tamten był chyba prawy ...
MatiNitro - Nie Paź 22, 2017 19:00

Punx, ale znalazłem odpowiedni ;) bez obaw, wszystko poza wtyczką napinacz pasuje.

[ Dodano: Nie Paź 22, 2017 19:00 ]
No i jestem napinacz w plecy, podłączyłem napinacz na szybko, na krótko, zapłon, kontrolka pasów świeci, zapinam pas i buuuuuuummmmm :D



Żartuję oczywiście :D Zapinam pas a kontrolka świeci nadal :/ Odpinam, zapinam i nic, może siedzenie ma czujnik, siadam i nic. Kontrolka nie gaśnie. A napinacz w plecy bo uszkodziłem wtyczkę :/ Jakieś pomysły?

MD - Nie Paź 22, 2017 19:07

MatiNitro, jak samą wtyczkę to utnij ją i zrób połączenie na same tylko konektory lub zlutuj (bo ile razy będziesz to odpinać). Ja np. wyciąłem wtyczki od poduszek pod fotelami, bo ciągle się rozłączały. W ich miejscu są pozłacane konektory w izolacji. Połączenie idealne, da się to rozpiąć, a ponadto zapewniają święty spokój. Polecam. :P
MatiNitro - Nie Paź 22, 2017 19:14

MD, ale to teraz nie ma żadnego znaczenia bo kontrolka pasów nie gaśnie, czyli niewykluczone że napinacz jest nie sprawny.
MD - Nie Paź 22, 2017 19:24

MatiNitro, utnij wtyczkę od napinacza i same przewody złóż z pinami na wtyczce w aucie? Albo po prostu miernikiem sprawdź przepływ prądu, skoro nie jesteś pewien. Łatwo można sprawdzić kwestię połączenia, a zawsze to jedna rzecz już wykluczona. Ewentualnie do czasu naprawienia problemu zgodnie z wszelaką sztuką - zworka i nic się nie będzie świecić. :)
Punx - Nie Paź 22, 2017 20:29

@zedziczek a Ty u siebie masz przypominajke o zapięciu pasa kierowcy ? Jeśli tak to czy jest ona dźwiękowa czy tylko w postaci zapalonej ikonki ?
MD - Nie Paź 22, 2017 21:01

Punx, nieistotne chyba, bo łatwo to przestawić w komputerze. Ja mam np. ustawioną ikonkę plus komunikat na ekranie komputera (seatbelts please). Ale jeżeli mnie pamięć nie myli, da się też ustawić powiadomienie dźwiękiem.
zedziczek - Nie Paź 22, 2017 21:05

U mnie po dołożeniu napinacza z czujnikiem była tylko kontrolka bez dźwięku.
Punx - Nie Paź 22, 2017 21:09

o i o to chodziło, czyli jest cos więcej niż zaświecanie ikonki :-) a czy ten komunikat/dźwięk pojawia się dopiero po ruszeniu/osiągnieciu jakiejś prędkości ?

Przepraszam ze się tak dopytuje ale zanim poczynię inwestycje to chce wiedzieć jaki będzie efekt.

No chyba ze Marcin dorobi możliwość odczytu wartości z czujników pod androida (2din) i wtedy po kodzie z czujnika można sobie dowolny dziwek/napis podłożyć ...

Np. u mnie powyżej 140-150km/h często podwiewa maskę i mam sygnalizacje jej otwarcia, chętnie na dużym ekranie zobaczyłbym info "BEZ PANIKI! to tylko wichura"

zedziczek - Nie Paź 22, 2017 21:42

Punx napisał/a:

Np. u mnie powyżej 140-150km/h często podwiewa maskę i mam sygnalizacje jej otwarcia, chętnie na dużym ekranie zobaczyłbym info "BEZ PANIKI! to tylko wichura"


to masz coś nie tak nawet przy 230km/h nie powinno być takiego komunikatu, w ciągu kilku lat raz tylko miałem taki komunikat, ale prędkość tu nie miała nic wspólnego z tym, po kilku h jazdy w deszczu woda dostała się do czujnika, trzeba było go wysuszyć i uszczelnić, jęśli maskę Ci podwiewa przy 150 to trochę niepokojące.

SeniorA - Nie Paź 22, 2017 21:43

Punx napisał/a:
jest cos więcej niż zaświecanie ikonki a czy ten komunikat/dźwięk pojawia się dopiero po ruszeniu/osiągnieciu jakiejś prędkości ?
Ikonka zapala się na około 5 sek. podczas uruchamiania silnika łącznie z komunikatem w wyświetlaczu by kierowca sprawdził czy wszyscy są w zapiętych pasach. Na niektóre rynki była opcja , że ikonka gasła dopiero po zapięciu pasów.
zedziczek - Nie Paź 22, 2017 21:58

to u mnie jest ten niektóry rynek ;)
MD - Nie Paź 22, 2017 22:01

SeniorA, ikonka pali mi się cały czas, komunikat na komputerze jest tyle, ile każde inne powiadomienie - chwilę po odpaleniu silnika, jeżeli pasy nie ą zapięte (ale czujnik mam tylko w fotelu kierowcy).

Punx, nie wiem. Musiałbyś podpiąć TOAFa, zmienić opcję i po prostu zobaczyć. Nienawidzę komunikatów dźwiękowych o pasach więc przez myśl mi nie przeszło, aby go sprawdzić.

ARTUR1983 - Czw Paź 26, 2017 16:00

Jak w temacie mam taki przewód.

http://scr.hu/418q/we3d8

Obcięty u góry czerwony i żółty oraz żółty i czarny. Od czego to jest?

Z góry dziękuje za pomoc.

Punx - Sob Lis 25, 2017 15:49

Mam kolejna wtyczkę ...



Takie wtyczki idą do navi, modułu video ... Chcę się wpiąć w tę anteny, GPS i radiową, co to są za wtyki, jakie zakończenie powinna mieć przedłużka od 2 din? gniazdo fakra ?