Zobacz temat - [R75] - Ropa w silniku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] - Ropa w silniku

Mustang96 - Czw Paź 12, 2017 21:00
Temat postu: [R75] - Ropa w silniku
Witam wszystkich . Mam problem z roverkiem 75 cdt 115km 02. jechałem za granicę i przed samą granicą zjedzajac na cpn na skrzyżowaniu dodając gazu auto nic nie zaragowalo po jakiś 5 sekundach popchnął i nagle siwy dym i takie tyrkotanie coś w silniku .

Mechanik powiedział mi że to Turbo ok .przy spuszczaniu oleju spuścił około 10l oleju skad ?? Po wymianie turba jadee dalej . Auto było strasznie molowate jak by turba nie było i strasznie kppcilo . Dojechać do celu jakes 800 km jadąc prze, miasto coś zaczęło znowu coś tyrkotanie . Zgasiłem auto i zachwileczke odpaliłem jadę dalej a nagle puścił dyma i zaczęło jużglosniej tyrkotac i wywaliło olej.

Po chwili sprawdzam olej i patrzę a pod sam bagnet oleju jest i śmierdzi ropa . Co to mogło się stać silnik nowy ?

MaReK - Sob Paź 14, 2017 01:28

Mustang96 napisał/a:
Mechanik powiedział mi że to Turbo ok

Mustang96 napisał/a:
Po wymianie turba jadee dalej


No to było okej czy trzeba było wymienić?

Mustang96 napisał/a:
Auto było strasznie molowate jak by turba nie było i strasznie kppcilo .

Przed czy po wymianie? Piszesz strasznie chaotycznie i nie da się niczego zrozumieć.

Mustang96 napisał/a:
Po chwili sprawdzam olej i patrzę a pod sam bagnet oleju jest i śmierdzi ropa

Może masz DPF'a :) ?

longer86 - Sob Paź 14, 2017 11:30

może odma zapchana, brak mocy to może dziurawy dolot to samo z kopceniem
0L0 - Nie Paź 15, 2017 10:32

A może po prostu masz zalane 10l oleju? :lol:
MaReK - Nie Paź 15, 2017 10:52

Może mieć nieszczelność w układzie wtryskowym, albo wtryski leją po 7-10m3 :) Spoktałem się już czymś podobnym. Też klepało niemiłosiernie, aż w końcu pękł wał.
longer86 - Nie Paź 15, 2017 21:30

A płynu od chłodnicy nie ubyło? Moze przegniła chłodnica oleju.
Stad wyższy poziom

MaReK - Nie Paź 29, 2017 07:42

longer86 napisał/a:
Moze przegniła chłodnica oleju.
Stad wyższy poziom

A to chyba odwrotnie byłoby. Olej przedostałby się do układu chłodzenia.
Zgłębiając kiedyś tematy usterki mojego poprzedniego silnika, wiele osób miało problem z chłodniczką i właśnie objaw przedostania się oleju do chłodziwa. U mnie było na odwrót i po rozebraniu silnika okazało się, że była wżera na 3-cim cylindrze.