Zobacz temat - [r75] Stukanie przy wjechaniu w dizure
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75] Stukanie przy wjechaniu w dizure

krasin - Wto Paź 24, 2017 08:43
Temat postu: [r75] Stukanie przy wjechaniu w dizure
Witam,
Dzisiaj jadąc do pracy zaczęło stukać przy jechaniu po dziurach, gdy jadę na rownej drodze stukania nie słychać. Wydaje mi się ze te stukanie jest z tyłu i czuję je siedząc. Co to może być?

Dziadek - Wto Paź 24, 2017 09:02

:mrgreen: Rzuć robotę skoro stuka w drodze do pracy. Opis dosyć szczegółowy. Mógłbyś się bardziej postarać.
krasin - Wto Paź 24, 2017 09:48

Jechałem dzisiaj po prostej, równej drodze i było wszystko ok, nie było słychać żadnych stuków. Gdy zaczełą się nierówna nawierzchnia pojawiły co parę metrów słychać było głośny stuk, który dało się odczuć pod fotelem kierowcy. Na początku myślalem, że wpadło mi coś pod fotel, ale jednak to nie.
Dziadek - Wto Paź 24, 2017 10:05

Niestety ale musisz zajrzeć pod auto i zlokalizować winnego. To może być coś poluzowanego, np. osłona silnika, mocowanie tłumika, albo luzy w tylnym zawieszeniu skoro słychać bardziej z tyłu. Jestem świeżo po wymianie tylnych sprężyn, amorów, tulei i łączników, a w sumie okazało się że winne były gumy na stabilizatorze. W sumie każda z tych rzeczy daje inny rodzaj hałasu.
krasin - Wto Paź 24, 2017 10:20

W czwartek jadę na przegląd. Mam nadzieje, że mi powiedzą co to jest
christopher7 - Wto Paź 24, 2017 10:30

Jak będziesz już na przeglądzie, to skorzystaj z okazji i sam obejrzyj sobie dokładnie twój wóz od spodu. Nie zdawaj się tylko na ich diagnozę. Niech ci sami pokażą który element stuka. Zdarza się niestety na takich przeglądach, że diagnosta stwierdzi jedno a po wymianie elementu okazuje się, że było to jednak coś innego :neutral:
krasin - Czw Paź 26, 2017 10:58

Juz jestem po przeglądzie :)
Wyszlo ze jest to rura wydechowa z kóra urwała się z "zaczepów" i dlatego przy jechaniu po nierównosciach stuka.

Mam jeszcze jedno pytanie:
Mam do wymiany z przodu z prawej storny lewą tuleję. W roverze 75 są tylko tuleje z przodu - tylnie?

christopher7 - Czw Paź 26, 2017 14:08

Tulei ci w Roverze dostatek :smile: Nie wiem czy dobrze rozumiem twoje pytanie,
przypuszczam, że do wymiany masz najprawdopodobniej tuleję przedniego wahacza. Czyli tuleję która najczęściej siada. Przypuszczam, że mechanikowi o tę chodziło. Chyba że jakoś bardziej rozwinął się w swoim opisie wadliwej części.
Sanki też mają swoje tuleje. Ale te znacznie rzadziej wymagają wymiany ( na szczęście :mrgreen: )

krasin - Czw Paź 26, 2017 20:38

Dokladnie chodzi mi o tuleje przedniego prawego wahacza. Dzwonilem dzisiaj do autolandu to mowili ze kosztuje 170zl, a na allegro widzialem po 80zl nowe. Moze byc taka roznica cen?

http://allegro.pl/tuleja-...7002834606.html

Myslisz, ze moge smialo zamowic ta z allegro?

Dziadek - Pią Paź 27, 2017 06:47

Wystarczy wymienić sam wkład:
http://allegro.pl/tuleja-...6728804305.html

christopher7 - Pią Paź 27, 2017 10:21

Czy cała tuleja czy tylko wkład to po roku pewnie będziesz musiał znowu wymienić więc nie ma sensu przepłacać...
krasin - Pią Paź 27, 2017 10:48

ok, dziekuję Wam za pomoc!