Zobacz temat - MG ZR a pierwsze auto? Potrzebuje pomocy i opini!
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - MG ZR a pierwsze auto? Potrzebuje pomocy i opini!

michsas - Czw Paź 26, 2017 11:12
Temat postu: MG ZR a pierwsze auto? Potrzebuje pomocy i opini!
Witam , zastanawiam się nad kupnem pierwszego samochodu . Dojazdy do pracy i oczywiście jazda po mieście . Co powiecie o tym egzemplarzu? https://www.otomoto.pl/of...n-ID6zajet.html . Czy to dobry wybór na 1 auto? Jak z dostępnością części ?
bociannielot - Czw Paź 26, 2017 12:16

nie za tą cenę to na pewno :ok:
christopher7 - Czw Paź 26, 2017 14:39

Jak na pierwsze auto, to wybór bardzo dobry. Nada się z tym silnikiem nie tylko do miasta... No cena faktycznie nie jest najniższa ale zawsze można ją negocjować z resztą nie jest to jedyny MG ZR w Polsce na sprzedaż :wink:
bociannielot - Czw Paź 26, 2017 14:49

christopher7 napisał/a:
Nada się z tym silnikiem nie tylko do miasta...
akurat bym się mocno zastanawiał czy właśnie z tym silnikiem to dobry wybór na 1-sze auto
Ciufa - Czw Paź 26, 2017 14:59

Na pierwsze auto bardzo dobry wybor. Niski moment obrotowy, naped na przod i bardzo latwy w prowadzeniu gokart. Idealny do nauki przed tylnionapedowcami :smile:
christopher7 - Czw Paź 26, 2017 15:13

bociannielot napisał/a:
christopher7 napisał/a:
Nada się z tym silnikiem nie tylko do miasta...
akurat bym się mocno zastanawiał czy właśnie z tym silnikiem to dobry wybór na 1-sze auto

Dobry wybór. Przy 1,4 szybko pojawia się niedosyt :mrgreen:

ajatofo - Pią Paź 27, 2017 17:06

bardzo fajny samochodzik jak na pierwsze auto. Nie ma się co martwić o samochód. Co prawda cena nie jest najniższa, ale po wstępnym przejrzeniu oferty osobiście pojechałbym sprawdzić go
bociannielot - Sob Paź 28, 2017 09:49

ajatofo, cena jest akurat ewidentnie za wysoka :ok:
nanab - Sob Paź 28, 2017 15:22

Śledzę tematy kupna ZR. Ktoś kiedyś pytał o ZR za 8-9 tys to pisali że nie kupi za tyle, no chyba że totalny szrot. Teraz jest pytanie o taki za 11 tys to wszyscy piszą że za drogo :D
Markzo - Sob Paź 28, 2017 15:51

Nie wszyscy ;) kupisz tanio, wlozysz 2x tyle co dales :) stara prawda :)
bociannielot - Pon Paź 30, 2017 09:21

Markzo, był u nas na forum np czarny ZR z forumową historią i za 9k się nie chciał sprzedać, też polift, także uważam że ta cena i to do rejestracji (niby tylko jedna opłata, ale OC tez w pakiecie trzeba przy przerejestrowaniu na PL blachy wziąć) to stanowczo za dużo. No i sugerowanie że stan od handlarza będzie adekwatny z dobrym bo cena jest wyższa jest mocno naiwne :)
michsas - Wto Paź 31, 2017 16:42


MD - Wto Paź 31, 2017 17:53

michsas, jeździłem poprzednikiem tego wozidła, czyli Roverem 200. I gdyby nie 75 blisko, to możliwe, iż wymieniałbym go na właśnie poliftowego ZR 1.8 VVC. Bardzo przyjemnie mi się prowadziło tę budę. Fajny w serwisowaniu oraz samodzielnej dłubaninie, zgrabny, zwrotny i w ogóle.

Tak. ZR będzie spoko na pierwsze auto, o ile masz w głowie troszeńkę chociaż rozsądku. Wtedy bierz z 1.8. Inaczej nie bierz w cale, bo 1.4 to szkoda, zanudzisz się. :P

michsas - Wto Paź 31, 2017 18:07


christopher7 - Sro Lis 01, 2017 07:39

MD napisał/a:
michsas Bardzo przyjemnie mi się prowadziło tę budę. Fajny w serwisowaniu oraz samodzielnej dłubaninie, zgrabny, zwrotny i w ogóle.

Potwierdzam. Mam Rovera 25 i faktycznie jest łatwy w samodzielnym serwisowaniu i dużo mniej awaryjny i wymagający niż Rover 75 :mrgreen:

Markzo - Sro Lis 01, 2017 12:32

Zr160 daje ogromną frajdę z jazdy mimo, że nie jest to wybitnie szybkie auto :) sprawne VVC ciągnie w całym zakresie obrotów, nie pali dużo i nie nastręcza problemów. Ważne jest znalezienie odpowiednio zadbanego egzemplarza - awaryjność w 99% zależy od poprzedniego usera ;/ Odradzał bym samochody po kobietach, mam niestety wątpliwą przyjemność użytkować 2gi samochód po kobiecie... sprzęgło zabite, środek zaniedbany, wiele oczywistych rzeczy zostawionych samych sobie :|

Z częściami nie ma żadnego problemu, są łatwo dostępne i niezbyt drogie. Podstawa to sprawdzić silnik pod względem HGF i sprawności VVC a budę czy nie była dzwoniona :)

MD - Sro Lis 01, 2017 16:15

michsas, przecież do Honda pod spodem. A części dość uniwersalne. Wahacze chyba z Concerto, czujniki w silniku nawet z Jaguara/Land Rovera miałem. Ogólnie to szczerze polecam. :P
bociannielot - Czw Lis 02, 2017 11:06

michsas, do każdego linka z ogłoszeniem powinie być zrzut ekranu, popraw to proszę :ok:
co do samego ZR, jak nie przeraża Cię klekot też mógłbyś wziąć pod uwagę, ma niby małą moc ale jak się przyzwyczaisz to za kilka stów ją podniesiesz, wszyscy polecają Ci 160 ale ja przypomnę że to ma być pierwsze auto a dla Świeżaka poniżej 8s do 100 to jest szybko, dla mojej nawet 10.x w klekocie zaraz po zdaniu to było szybko, wy zaczynaliście od 160 konnych aut? Markzo, chyba nie bardzo, co nie MD, ?

MD - Czw Lis 02, 2017 13:27

bociannielot i żałuję, że na początek wziąłem sobie takiego muła. :P
Markzo - Czw Lis 02, 2017 13:39

Bociek ja opisuje zr160, nie slusznosc wyboru takiego wozu na 1 auto :)
bociannielot - Czw Lis 02, 2017 13:47

MD, 75 w 200 jest wolniejsze od pandy na której przyszło mi się uczyć jeździć, także nie dziwię się że żałujesz :wink:
Markzo, to pacz na to :
michsas napisał/a:
zastanawiam się nad kupnem pierwszego samochodu

:wink:

MD - Czw Lis 02, 2017 15:32

bociannielot, bo 75 takie jest. Buda 200/25/ZR/SW jest idealna do małego wariata. Gdybym chciał auto do pocieszenia się, kupiłbym poliftowe ZR160 albo ZS 2.5. Ale kupiłem 75, bo wożę się wygodnie i godnie, a nie jak najszybciej. :P
bociannielot - Czw Lis 02, 2017 15:35

MD, chodziło mi o 75km w Twojej pierwszej 200 :)
MD - Czw Lis 02, 2017 18:36

bociannielot, aaaa. No to tak. Muł okrutny. Jeździłem tymi 200 na zlocie z różnymi silnikami. Już diesel szedł nieźle, ale osobiście uważam, że diesle są do samochodów roboczych. Dlatego brałbym 1.8 VVC. Przy czym dobór mocy to kwestia indywidualna, samą ZRkę na pierwsze auto można z czystym sumieniem polecić.
sknerko - Pią Lis 03, 2017 11:43

A ja mam sporo doświadczenia za kierą i kilku kierowców wychowałem i uważam że na pierwsze auto koniecznie trzeba kupować mocne i szybkie auto (najlepiej jeszcze duże) i tylko mieć w głowie że ta szybkość/moc jest nie po to by się zabić tylko po to żeby w awaryjnej/trudnej sytuacji uciec lub wyhamować (mocne maja lepsze heble). Niestety jak młodziaki wsiadają do narowistego auta to koniecznie muszą zamknąć budzik i potem niestety ale nie ma co zbierać
MD - Pią Lis 03, 2017 11:59

sknerko, no ZR160 ma chyba powiększone heble, utwardzone zawieszenie, dodatkowy stabilizator i torsena. To brzmi jak zapas bezpieczeństwa, gdzie zapasu mocy nie trzeba właśnie wykorzystywać cały czas. :P
bociannielot - Pią Lis 03, 2017 12:44

sknerko, dlatego Twój syn miał na zlocie 75 konnego potwora? Póki młodzi pokory do auta nie nabiorą moc nie będzie ich sprzymierzeńcem. Clarkson np, kupił córce najsłabszą fiestę i stuningował... hamulce ;p . Co do rozmiarów auta zgadzam się w 100%, szybciej nauczysz się jeździć dużym niż małym :ok: .
MD, nie ma torsena ZR!60,

MD - Pią Lis 03, 2017 13:05

bociannielot, naprawdę? Wydawało mi się, że 160 (tak jak 200Vi) posiada dyfer o ograniczonym uślizgu.
bociannielot - Pią Lis 03, 2017 13:53

MD, niestety nie MG ZR
sknerko - Pią Lis 03, 2017 14:26

bociannielot napisał/a:
sknerko, dlatego Twój syn miał na zlocie 75 konnego potwora?

On ma takie auto bo takie sobie kupił i na takie go było stać ja moim dzieciom aut nie kupuję jedynie podpowiadam co mogli by mieć. A tak dla twojej informacji to nie jest jego pierwsze auto bo wcześniej miał najmocniejszy model Fiata Bravo 1 generacji i coś tam ponad 100Km było.
Tak swoją droga to wszyscy czepiają się tych 75 KM a młody złoił dupę niejednemu 105KM dieslowi, więc? jak umiesz jechać to i 75 km da radę (młody jeszcze słabo jeździ niestety).

[ Dodano: Pią Lis 03, 2017 14:24 ]
A tak swoją drogą "puknij w stół a nożyce się odezwą" Wiedziałem że ty mi na to odpiszesz i się czepisz auta Turbina.

[ Dodano: Pią Lis 03, 2017 14:26 ]
bociannielot napisał/a:
Clarkson np, kupił córce najsłabszą fiestę i stuningował... hamulce
Ale on nie jest dla mnie autorytetem motoryzacyjnym choćby z tego powodu że lubi VW a przede wszystkim Golfy
bociannielot - Pią Lis 03, 2017 14:38

sknerko napisał/a:
A tak swoją drogą "puknij w stół a nożyce się odezwą" Wiedziałem że ty mi na to odpiszesz i się czepisz auta Turbina.

ale o co Ci teraz chodzi? najpierw mówisz ze na pierwsze auto duże i mocne a potem do mnie masz pretensje ze zauważyłem spora rozbieżność między tym co zalecasz innym a tym co doradzasz własnemu dziecku? Ja się do jego auta nie doczepiam tak szczerze, choćbyś chciał to naciągnąć pod czepianie się jego auta to nie wiem niby jak, podałem suche fakty, koniec off-topu z mojej strony.

sknerko - Pią Lis 03, 2017 16:51

Ale gdzie zauważyłeś pretensje? Wyjaśniłem tylko dlaczego jest jak jest, ja mu radziłem szukać zr 160 a że nie miał forsy i Brawo sobie zgniło to ma co ma. Nigdzie nie napisałem że mu doradziłem kupić to auto, jedynie pomogłem w tym co trza było w nim znaleźć podczas kupna.

[ Dodano: Pią Lis 03, 2017 16:51 ]
Ja cię już poprostu znam ;-) i wiedziałem że wytkniesz niekonsekwencję :-P

nanab - Pią Lis 03, 2017 19:05

Na pierwszy samochód każdy jest mocny maluch też potrafi wcisnąć we fotel :P , ale czym mniejsza faktyczna liczba tym szybciej zauważamy że nam się tylko wydawało :P
sknerko - Pią Lis 03, 2017 20:27

nanab, ooooo to jest dobrze napisane